فیلمبرداری Blade چه زمانی شروع می‌شود؟

گزینه‌های کارگردانی مشخص شده‌اند

فیلمبرداری Blade چه زمانی شروع می‌شود؟ سورنا رضایی ۰ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
بازه شروع فیلمبرداری Blade

وب سایت خبری The Hollywood Reporter با انتشار یک گزارش جدید و اختصاصی، ماه فیلمبرداری Blade را فاش کرده است.

مدت‌ها قبل از اینکه شاهد ایجاد Marvel Cinematice Universe باشیم، وسلی اسنایپس (Wesley Snipes) نقش اریک بروکس را در Blade محصول سال ۱۹۹۸ میلادی ایفا کرد. از آن‌جایی که فیلم مزبور عملکرد قابل‌قبولی در باکس آفیس جهانی داشت، قسمت دوم با نام Blade II ساخته و سه سال بعد راهی سینماها شد. قسمت سوم و پایانی هم تحت عنوان Blade: Trinity در دسامبر ۲۰۰۴ روی پرده نقره‌ای رفت. اگر سریال Blade محصول شبکه اسپایک تی‌وی را نادیده بگیریم که تنها یک فصل پخش شد، شخصیت بلید طی دو دهه گذشته دست نخورده باقی ماند تا امتیازش نهایتا و در سال ۲۰۱۲ به مارول بازگشت.

مارول در سال ۲۰۱۳ میلادی روی فیلمنامه Blade مشغول به کار شد. پروژه مزبور سپس در سکوت خبری فرو رفت تا اینکه استودیو آمریکایی در کامیک کان ۲۰۱۹ از ریبوت مجموعه فیلم‌های بلید خبر داد و اعلام کرد نقش اصلی به ماهرشالا علی (Mahershala Ali) رسیده است. او که نزدیک به دو دهه قبل وارد حوزه بازیگری شده بود، با فیلم Moonlight توانست نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته، جوایز معتبری را دریافت کرده و شرایط همکاری با پروژه‌های بزرگ‌تر را برای خود مهیا کند. در ضمن، وظیفه نویسندگی روی دوش‌های استیسی اوسی-کفور (Stacy Osei-Kuffour) قرار دارد. در پرونده هنری او نام سریال تحسین‌شده Watchmen دیده می‌شود.

وب سایت The Hollywood Reporter در گزارش اخیر خود ماه فیلمبرداری Blade را مشخص کرده است. بر این اساس، چهارمین اقتباس سینمایی در جولای ۲۰۲۲ (مصادف با ۱۰ تیر الی ۹ مرداد سال ۱۴۰۱) جلوی دوربین خواهد رفت. اینطور که به نظر می‌رسد، مارول قصد داشته روند ضبط صحنه‌ها در سپتامبر سال جاری میلادی (۱۰ شهریور الی ۹ مهر سال ۱۴۰۰) آغاز شود اما پس از بررسی فیلمنامه در تصمیم خود تجدید نظر کرد. به گفته نویسنده، فیلمنامه‌ای که استیسی اوسی-کفور نوشته به زمان بیشتری برای آماده شدن نیاز دارد.

گزارش اخیر The Hollywood Reporter تنها درباره ماه فیلمبرداری Blade نبوده و گزینه‌های کارگردانی را هم معرفی کرده است. با توجه به متن، مارول وظیفه ساخت جدیدترین اقتباس سینمایی بلید را احتمالا به استیون کیپل جونیور (Steven Caple Jr)، رجینا کینگ (Regina King)، جی. دی. دیلارد (J.D. Dillard) یا شاکا کینگ (Shaka King) می‌سپارد. از شاخص‌ترین آثار این فیلمسازان به ترتیب می‌توان Sweetheart ،One Night in Miami ،Creed II و Judas and the Black Messiah را نام برد. توجه داشته باشید، نام‌هایی که هالیوود ریپورتر به اشتراک گذاشته احتمالی بوده و ممکن است وظیفه کارگردانی به شخصی سپرده شود که در لیست قرار ندارد.

در حال حاضر سوالات بسیاری پیرامون Blade وجود دارد که پاسخی برایشان نداریم. یکی از مهم‌ترین سوالات به رده‌بندی سنی مربوط می‌شود. مدیران مارول اطمینان داده‌اند قسمت سوم Deadpool با رده‌بندی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) ساخته می‌شود اما هنوز صحبتی از رده‌بندی بلید به میان نیامده است. طرفداران نگران هستند استودیو برای جلب مخاطبان بیشتر از خشونت بالا پرهیز کند؛ موردی که از ویژگی‌های اصلی کمیک بوک‌های بلید به شمار می‌رود.

فیلم Blade در حال حاضر تاریخ اکرانی ندارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا