1%
  • 0/10

آیا فیلم هالووینی Werewolf By Night ترسناک ‌ترین پروژه دنیای سینمایی مارول است؟

قدم گذاشتن استودیو مارول در ژانر وحشت

آیا فیلم هالووینی Werewolf By Night ترسناک ‌ترین پروژه دنیای سینمایی مارول است؟ ۰ ۰۷ مهر ۱۴۰۱ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
ترسناک ‌ترین پروژه دنیای سینمایی مارول است

فیلم Werewolf By Night به کارگردانی مایکل جیاکینو (Michael Giacchino)، آهنگساز کهنه کار موفق شد به بهترین شکل ممکن توجه منتقدان را به خود جلب کند و وعده ترسناک ‌ترین پروژه دنیای سینمایی مارول را به طرفداران بدهد.

در حالی که جیاکینو همیشه تصور می‌کرد که فیلم Werewolf By Night به‌دلیل لحن به‌شدن خشن و خون و خونریزی با درجه سنی بزرگسال یا به اصطلاح R-Rated ساخته می‌شود، در عوض این پروژه هالووینی موفق به کسب درجه سنی TV-14 شد. علاوه بر این، کارگردان و آهنگساز Spider-Man: No Way Home اشاره کرد که استفاده از پالت رنگی سیاه و سفید خیلی در حفظ لحن دارک و خشن فیلم به ما کمک کرده است.

اکنون، نظرات جدید تهیه‌کننده بیشتر ثابت کرده است که چرا فیلم Werewolf By Night ترسناک‌ترین پروژه دنیای سینمایی مارول است.

برایان گی (Brian Gay)، تهیه کننده فیلم Werewolf By Night طی مصاحبه با وب‌سایت ComicBook بیشتر درباره استفاده از پالت رنگی سیاه و سفید صحبت کرد.

می‌دانید این تصمیم غیرمنتظره تماما تحت تاثیر داستانی است که سعی کردیم برای طرفداران به تصویر بکشیم. تمام شخصیت‌های فیلم شکارچیان هیولاهای شرور هستند و به‌همین خاطر قرار نیست صرفا دور هم جمع شوند و از یک شام خوب لذت ببرند. آنها در داستان حضور دارند تا با هم بجنگند و به شکار موجوداتی ترسناک بپردازند. بنابراین داستان مد نظر ما مستلزم این است که ترس را به بهترین شکل ممکن به مخاطب القا کنیم. اینجاست که استفاده از پالت رنگی سیاه و سفید به‌میان می‌آید، زیرا به ما اجازه می‌دهد نه‌تنها خشونت و لحن دارک فبلم را حفظ کنیم، بلکه تجربه‌ای کاملا متفاوت را برای طرفداران به ارمغان بیاوریم. هم از لحاظ ژانر و هم از لحاظ استایل.

صحبت‌های برایان گی به وضوح نشان می‌دهد که Werewolf By Night عمیق‌تر در مسیر خشونت قدم برداشته و حس و حال جدیدی نسبت به عناوین پیشین استودیو مارول دارد.

در ادامه می‌توانید نظر برخی از منتقدین را درباره این فیلم هالووینی مشاهده کنید:

ارنستو والنزوئلا (Ernesto Valenzuela) از وب‌سایت Full Circle Cinema اعلام کرد که پروژه هالووینی استودیو مارول بدون شک خشن‌ترین محصولی است که مارول تولید کرده است.

من به تازگی در پخش ویژه فیلم Werewolf By Night شرکت کردم و باید بگویم واو، به‌طرز غیرمنتظره‌ای شگفت انگیز بود. بدون شک خشن‌ترین محصولی است که مارول تولید کرده و کارگردانی مایکل جیانکینو نیز غیرقابل توصیف است.

مارک سالدانا (Mark Saldana)، یکی از اعضای انجمن منتقدان Austin Film، همچنین فاش کرد که این فیلم ترسناک ‌ترین پروژه دنیای سینمایی مارول است.

این احتمالا خشن‌ترین و ترسناک ‌ترین پروژه دنیای سینمایی مارول است که تا به حال دیدم. سرگرم کننده و در عین حال دلهره آور.

اعضای وب‌سایت Slasher Reviews نیز این فیلم را بسیار خشن‌ترین پروژه نسبت به استانداردهای مارول توصیف کرد.

بالاخره مارول این کار را کرد. چیزی ساخت که از انتظاراتم فراتر رفت. فیلم Werewolf By Night نسبت به استانداردهای مارول، بسیار خشن است و تجربه‌ جذابی را برای دوست‌داران فیلم‌های ترسناک به ارمغان می‌آورد.

اریک وسپ (Eric Vespe)، روزنامه‌نگار کهنه‌کار هم با اشاره به اینکه استودیو مارول به دلیل «فقدان رنگ» توانسته سکانس‌های خشن و ترسناکی را به تصویر بکشد، داستان و استایل فیلم را تحسین کرد.

فیلم Werewolf By Night فوق العاده سرگرم کننده بود و به‌طرز هوشمندانه از رنگ سیاه و سفید برای به تصویر کشیدن سکانس‌های خشن و ترسناک استفاده کرده بود که به‌شدت ستودنی است.

در حالی که پالت رنگی سیاه و سفید به کارگردان و عوامل توسعه اجازه داده تا به خلق لحظاتی خشن و ترسناک دست بزنند، به نظر می‌رسد که این فیلم هالووینی هدف والاتری دارد، زیرا فرصتی عالی برای ورود استودیو مارول فراهم می‌کند تا به دنیای پروژه‌های R-Rated ورود کنند، به خصوص بعد از اینکه فیلم Deadpool 3 به‌عنوان اولین پروژه R-Rated دنیای سینمایی مارول نامگذاری شد. از طرفی، اگرچه پروژه‌هایی مانند Doctor Strange 2 و WandaVision دارای عناصر ترسناک بودند، اما فیلم Werewolf By Night به‌دلیل استفاده از رنگ سیاه و سفید، شخصیت‌های ترسناک و همچنین استایل دارک تفاوت فاحشی با عناوین اساره شده دارد.

فیلم هالووینی Werewolf By Night در تاریخ ۷ اکتبر سال ۲۰۲۲ (۱۵ مهر سال جاری) از دیزنی پلاس پخش خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا این فیلم هالووینی می‌تواند انتظارات طرفداران را برآورده کند؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments