آیا شخصیت دردویل در بازی Spider-Man 2 حضور دارد؟

اول شایعه MCU و حال در دنیای بازی!

دردویل در بازی Spider-Man 2

پس از شایعه‌های حضور در دنیای سینمایی مارول، به نظر می‌رسد حال قرار است تا شخصیت دردویل در بازی Spider-Man 2 نیز حاضر شود! سازندگان این مورد را تایید نکرده‌اند، اما به اندازه کافی اشاره‌های مختلف وجود دارد تا حتی این موضوع را تایید شده بدانیم.

در داستان‌های اسپایدرمن در کمیک‌های مارول، مرد عنکبوتی معمولا با شخصیت‌های بسیاری از دنیای انتقام‌جویان و در کل مارول در ارتباط است. اما همانطور که می‌دانیم، مرد عنکبوتی ابرقهرمان معروف نیویورک است و این یعنی کاراکترهایی که در این شهر حضور دارند، همگی به نحوی با پیتر پارکر (Peter Parker) دوستی یا دشمنی خواهند داشت. مانند وکیل معروف دنیای مارول، یا همان مت مورداک (Matt Murdock) که هنگام خطر به دردویل (Daredevil) تغییر هویت می‌دهد! در واقع دردویل در یک سریال جداگانه از شبکه نتفلیکس با همان نام حاضر شده بود و نقش او را چارلی کاکس (Charlie Cox) بازی می‌کرد، در حالی که گفته می‌شد این سریال، بخشی از جهان سینمایی مارول خواهد بود.

در هر صورت وقتی که فصل جدید این سریال کنسل شد، دیگر اخبار پیرامون حضور دردویل در MCU نیز رفته رفته از سطح اینترنت پاک شدند. به عبارتی بسیاری از سریال‌های مارولی نتفلیکس مانند Agents of SHIELD و Agent Carter همگی نادیده گرفته شدند، اما حال که مولتی‌ورس سینمایی مارول چنان که در سریال‌های Loki و What If…? دیدیم شکل گرفته، هیچ بعید نیست که در آینده نزدیک شاهد حضور شخصیت‌هایی مانند دردویل در MCU باشیم. با این وجود شاید بعد از آمدن به دنیای سینمایی مارول، شخصیت دردویل را ابتدا در بازی Marvel’s Spider-Man 2 ببینیم.

دردویل در جهان بازی Marvel’s Spider-Man 2 حضور دارد و پیتر قبلا هم او را دیده است!

برخی آیتم‌های داخل بازی Marvel’s Spider-Man توسط کاربران پیدا شده‌اند که اگر به آن‌ها دقت کنید، واضح است که قبل از اتفاقات داستانی این عنوان، پیتر با مت مورداک ملاقات داشته و او را می‌شناسد. با این حال در شهر نیویورک شبیه‌سازی شده در بازی نیز اگر کمی خوب بگردید و ویدیوهای آموزشی مختلف در شبکه‌های مجازی را نگاه کنید، دفتر کار مت مورداک قابل پیدا کردن است. با این حساب، ظاهرا سازندگان در استودیو اینسامنیاک (Insomniac) قصد دارند تا دردویل را هم به عنوان یکی دیگر از ابرقهرمان‌های حاضر در این بازی، در کنار پیتر پارکر و مایلز مورالز (Miles Morales) قرار دهند. همچنین رسما اعلام شده که این دنباله نسبت به نسخه قبلی بسیار تاریک‌تر خواهد بود؛ موردی که صد درصد باعث می‌شود تا دردویل به عنوان یک گزینه فوق‌العاده مناسب در نظر گرفته شود.

به هر حال استودیو اینسامنیاک در دو عنوان منتشر شده از بازی‌های اسپایدرمن، نشان داده که به جز پیتر پارکر، شخصیت‌های بسیاری در جهان آن وجود دارند که از جمله آن می‌توان به دکتر استرنج، کاپیتان آمریکا و حتی بلک پنتر اشاره کرد. اشاره به تمامی این کاراکترها به عنوان ایستراگ در بازی گذاشته‌ شده است و حال که بازی Marvel’s Wolverine توسط همین استودیو در دست ساخت قرار گرفته، هیچ بعید نیست که در آینده نزدیک شاهد حضور ابرقهرمانان مختلف در اسپایدرورس این استودیو باشیم. با این حال، باز هم از آنجا که دردویل و اسپایدرمن همکاری‌های بسیاری را در داستان‌های کمیک داشته‌اند، اینکه سازندگان اضافه کردن ابرقهرمانان مختلف خود را با همین شخصیت شروع کنند چندان دور از انتظار نیست.

حال با همه این گفته‌ها و اینکه چقدر حضور شخصیت دردویل در بازی Spider-Man 2 برای طرفداران می‌تواند جالب باشد، نکته اینجاست که داستان عناوین اینسامنیاک هیچ ارتباطی را به کمیک‌ها و یا دنیای سینمایی مارول ندارند و عملا فقط از نام و ظاهر شخصیت‌ها برای روایتی متفاوت استفاده شده است. اما برخی کانسپت‌ها در هر داستانی از مارول غیر قابل تغییر هستند؛ مانند اینکه پیتر پارکر سعی می‌کند تا هویت خود را مخفی نگه دارد یا اینکه در این جهان هم انتقام‌جویان برای دفاع از زمین در برابر تهدیدهای خارجی و داخلی حضور دارند و … به همین دلیل نیز می‌توان گفت که یکی از شرایط ثابت در داستان‌های مارول، این است که مت مورداک به عنوان یار مرد عنکبوتی در داستا‌ن‌های مختلف بوده و حال نیز احتمالا برای مقابله با ونوم در کنار او حاضر خواهد شد. سازندگان اعلام کردند که روایت در این بازی جدید به شدت تاریک‌تر است و همین موضوع نیز می‌تواند به ترکیب شدن سیمبیوت ونوم با مرد عنکبوتی اشاره داشته باشد؛ در حالی که بعد از مسموم شدن پیتر و تغییر کردن او، این دردویل است که کمک می‌کند تا از شر ونوم خلاص شود.

ارتباط حضور دردویل در MCU و بازی جدید مرد عنکبوتی در چیست؟

بسیاری از جزئیاتی که در دنیای سینمایی مارول نمایش داده می‌شوند به عنوان نوعی الهام‌گیری توسط دیگر کمپانی‌ها به کار گرفته شده و در نهایت به ساخت پروژه‌ای جدید منجر می‌شود. مانند بازی‌های اندرویدی انتقام‌جویان یا حتی Marvel’s Avengers که توسط استودیو کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) ساخته شده بود. همچنین دیدیم که چطور محبوبیت محافظان کهکشان در MCU باعث شد تا همین استودیو اینبار به سراغ ساخت یک بازی براساس شخصیت‌های آن برود و اینکه چقدر کاراکترهای آن با نسخه دنیای سینمایی مارول شباهت دارند. حال می‌دانیم که دردویل چندان شخصیت مهمی در فیلم‌های مختلف نیست و او را به جز یک سریال نتفلیکس، عملا در دیگر پروژه‌های مختلف ندیده‌ایم. اما اگر حضور او در فیلم Spider-Man: No Way Home با موفقیت همراه باشد، شاید سازندگان در استودیو اینسامنیاک تصمیم خود را قطعی کرده و او را به بازی Spider-Man 2 اضافه کنند.

بازی Marvel’s Spider-Man 2 برای عرضه در تاریخی نامشخص در سال ۲۰۲۳ برای کنسول پلی استیشن 5 در نظر گرفته شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا