مارول مخالف پیوستن دیو باتیستا به تیم بازیگری Guardians Of The Galaxy بود

جیمز گان نهایتا توانست مدیران مارول را راضی کند

تیم بازیگری Guardians Of The Galaxy

مدیران مارول در ابتدا تمایلی به اضافه شدن دیو باتیستا به تیم بازیگری Guardians Of The Galaxy نداشتند و می‌خواستند از فرد دیگری برای نقش درکس نابودگر استفاده کنند.

امروزه اگر فیلمی لیبل دنیای سینمایی مارول را روی پوستر خود داشته باشد، در صورت برخورداری از کیفیتی خوب، می‌تواند به فروش بالایی دست یابد اما شرایط همیشه این‌طور نبوده است. مارول برای رسیدن به جایگاهی که در آن قرار دارد، ریسک‌های بسیاری انجام داد. یکی از بزرگ‌ترین ریسک‌های آن‌ها این بود که برنامه‌ی مربوط به یک دنیای مشترک را بدون داشتن امتیاز شخصیت‌های پرطرفدار از جمله مرد عنکبوتی و مردان ایکس اجرایی کردند. دیگر ریسک قابل‌توجه، ساخت اقتباس سینمایی محافظان کهکشان بود که کمیک بوک‌های کمتر شناخته‌شده‌ای محسوب می‌شدند.

جیمز گان (James Gunn) در آن زمان فیلمساز گمنامی بود و هیچ فیلم موفقی در پرونده‌اش دیده نمی‌شد. تیم بازیگری Guardians Of The Galaxy هم وضعیت مشابهی داشت. نقش اصلی به کریس پرت (Chris Pratt) رسیده بود که از دید بسیاری پتانسیل حضور در آثار مهم را نداشت. در این میان، وین دیزل (Vin Diesel) و بردلی کوپر (Bradley Cooper) تنها نام‌های شناخته‌شده در تیم بازیگری بودند که تنها می‌بایست جای دو شخصیت ساخته‌شده با استفاده از جلوه‌های ویژه صحبت می‌کردند. به بیان دیگر، شرایط از همه لحاظ مهیا بود تا اولین شکست تجاری دنیای سینمایی مارول رقم بخورد اما این فیلم موفق شد در کنار دریافت بازخوردهای مثبت از سوی مخاطبان و منتقدان، به رکورد فروشی معادل ۷۷۲ میلیون دلار دست یابد. دلایل مختلفی در موفقیت نقش داشتند که ایفای نقش کم‌نقص تیم بازیگری یکی از آن‌ها بود.

چندی پیش یکی از کاربران توییتر از جیمز گان پرسید آیا او مجبور شده برای حضور دیو باتیستا (Dave Bautista) در لیست بازیگران Guardians Of The Galaxy بجنگد یا خیر. این فیلمساز آمریکایی هم این موضوع را تایید کرد و تلاش برای متقاعد کردن مدیران ارشد مارول را «باارزش‌ترین جنگ زندگی‌اش» خواند. متاسفانه گان وارد جزئیات نشد و نمی‌دانیم استودیوی مارول چه بازیگری را برای نقش درکس نابودگر (Drax the Destroyer) در نظر گرفته بود. مخالفت مارول در آن زمان کاملا منطقی است. اگرچه فیلم‌های سینمایی Riddick و The Man with the Iron Fists در پرونده‌ی بازیگری باتیستا دیده می‌شد اما او تنها در میان علاقه‌مندان به ورزش کشتی کج شهرت داشت و در صنعت سینما یک بازیگر ناشناخته بود. با وجود مخالفت، باتیستا نهایتا نقش درکس نابودگر را به‌دست آورد و موفق شد استعدادهای خود را در زمینه‌ی بازیگری به اثبات برساند.

این ورزشکار و بازیگر آمریکایی پس از ایفای نقش در Guardians Of The Galaxy، نقش‌های کوتاهی را در فیلم‌های مشهوری از جمله Spectre و Blade Runner 2049 به‌دست آورد. او همچنین موفق شد نقش اصلی دو فیلم سینمایی Stuber و My Spy را از آن خود کند. در ضمن، دیو باتیستا نقش اصلی را در Army of the Dead جدیدترین ساخته‌ی زک اسنایدر (Zack Snyder) ایفا می‌کند. این فیلم زامبی‌محور در آینده‌ای نامشخص روی سرویس نتفلیکس عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا