#مهسا_امینی

تئوری جالب از چگونگی معرفی جهش‌یافتگان در دنیای سینمایی مارول

اسکارلت ویچ و ویژن والدین جهش‌یافتگان؟

جهش‌یافتگان در دنیای سینمایی مارول

هم اکنون که شرکت دیزنی در معامله‌ای عظیم فاکس قرن بیستم را خریداری کرده، باید خود را برای حضور جهش‌یافتگان در دنیای سینمایی مارول آماده کنیم. اما این اتفاق چگونه قرار است رخ دهد؟

پس از معامله بزرگ دیزنی و فاکس، بزرگ‌ترین اتفاقی که انتظارش می‌رود، ادغام مجموعه مردان ایکس با دنیای سینمایی مارول است. تاکنون به دلایل حقوقی، در جریان فیلم‌های پرشماری که از این دنیا ساخته شده، هیچگاه حرفی از جهش‌یافتگانی که تشکیل‌دهنده اعضای گروه مردان ایکس به میان نیامده است. همین مسئله اضافه کردن این شخصیت‌ها به دنیایی سینمایی که وارد فاز چهارم خود شده را بسیار سخت می‌کند.

طرفداران مارول از همین حالا نظریه‌های بسیاری را از این فرایند مطرح کرده‌اند. یکی از جالب‌ترین آنها اما توسط یکی از کاربران ردیت ارائه شده که ریشه معتبری در کمیک‌های مارول هم دارد. طبق این تئوری، کاراکتر اسکارلت ویچ (واندا) و ویژن در وقایع سریال مختص خود که از شبکه دیزنی+ پخش خواهد شد، به دهه ۱۹۵۰ سفر می‌کنند تا در دنیایی بدون ابرقهرمان، با آرامش زندگی کنند. با این حال همه‌چیز طبق برنامه پیش نرفته و واندا طی یک حادثه، به‌طور ناخواسته با قدرت‌های خود ژن جهش‌یافته را ایجاد می‌کند. بدین ترتیب مردم حامل این ژن پیش از آنکه بسیاری از وقایع دنیای سینمایی مارول رخ دهند، به‌وجود می‌آیند.

البته که حفره‌های زیادی می‌توان در این تئوری یافت، اما ریشه داشتن در کمیک‌ها آن را به گزینه‌ای جذاب بدل کرده است. مجموعه کمیک‌های بسیار محبوب House of M داستان مشابهی را از نحوه پیدایش جهش‌یافتگان روایت می‌کند. فرایند انتقال ویژن و واندا به گذشته می‌تواند در هر نقطه‌ای در MCU رخ دهد و با توجه به قدرت بسیار زیاد واندا، دست کوین فایگی و نویسندگان برای مانور روی این موضوع باز است.

نظریه شما درباره نحوه معرفی جهش‌یافتگان در دنیای سینمایی مارول چگونه است؟ با ما در میان بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا