#مهسا_امینی

آیا تانوس آخرین شخصیت جاودان مارول است؟

منتظر فیلم Eternals باشید

تانوس

به تازگی مارول با اشاره به تانوس و شخصیت‌های جاودان دنیای مارول، به این واقعیت که او آخرین نژاد باستانی به حساب می‌آید، پرداخته است.

تانوس (Thanos) یک شخصیت ابرشرور در کمیک بوک‌های مارول به حساب می‌آید که توسط مارک فردریک و جیم استرالین خلق شده‌ است. اولین ظهور تانوس به سال ۱۹۷۳ در شماره‌ی ۵۵ مرد آهنی شکست ناپذیر برمی‌گردد. این کاراکتر قدرتمند با قهرمان‌های بسیاری از جمله انتقام‌جویان، نگهبانان کهکشان، چهار شگفت‌انگیز و مردان ایکس روبه‌رو شده و با آن‌ها مبارزه کرده است. جالب است بدانید خالقان تانوس از الهه‌ی مرگ اساطیر یونانی که تاناتوس نام دارد، الهام گرفته‌اند.

اخیرا مارول درمورد شخصیت تانوس و به طور کلی کاراکترهای جاودان دنیای مارول صحبت کرده است. همان‌طور که می‌دانید، تانوس یکی از نژادهای باستانی نامیرا به حساب می‌آید که در فیلم‌های مختلفی حضور داشته و در نهایت، در عنوان Avengers: Endgame از بین رفت. مارول به تازگی به این واقعیت که او آخرین جاودان بوده اشاره کرده و می‌گوید او قرار نیست در فاز بعدی سینمای مارول حضور داشته باشد.

یکی از ارتباط‌ها میان شخصیت‌های جاودان و تانوس، مربوط به فیلم Eternals است. این فیلم به کاراکترهای جاودان دنیای مارول می‌پردازد و در مورد تعدادی از انسان‌های باستانی است که توسط یک گروه بیگانه به‌نام سلستيالز (Celestials) ساخته‌ شده‌اند. در واقع، سلستیالز از قدیمی‌ترین گونه‌ی جاندارها در دنیای مارول هستند که وظیفه‌ی آن‌ها محافظت از زمین در برابر گروه Deviants یا دشمن‌های گروه Celestials است. این فیلم در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe) خواهد بود. آنجلینا جولی، ریچارد مدن، کمیل نانجیانی و کیت هرینگتون از بازیگران فیلم مورد انتظار Eternals هستند که در این عنوان نقش‌آفرینی خواهند کرد. این فیلم قرار است در سال ۲۰۲۱ میلادی روی پرده‌های سینما برود.


guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا