اکران چهار پروژه سینمایی فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول به تعویق افتاد

اقدامی هوشمندانه از سوی استودیو مارول

اکران چهار پروژه سینمایی فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول به تعویق افتاد پارسا خلیلی ۰ ۲۳ مهر ۱۴۰۱ مارول
فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول

تنها چند ماه پس از حاضر شدن در کمیک کان سن دیگو و رونمایی از برنامه‌ چند سال آینده خود، استودیو مارول به‌تازگی اکران چهار پروژه سینمایی فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول را به تعویق انداخته است.

چند فاز بعدی دنیای سینمایی مارول که The Multiverse Saga نام گرفته، قرار است ضمن بازگشت برخی چهره‌های آشنا، شامل معرفی شخصیت‌های جدید به این فرانچایز بزرگ نیز باشد، از جمله بلید ماهرشالا علی (Mahershala Ali) و ددپول رایان رینولدز (Ryan Reynolds). براساس نقشه راه به نمایش گذاشته شده در کمیک کان سن دیگو، تمامی خطوط داستانی فاز چهارم، پنجم و ششم درنهایت به دو فیلم بلاک باستر و مورد انتظار Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars ختم خواهند شد، جایی که تمامی ابرقهرمانان از سراسر مولتی ورس با هم متحد می‌شوند تا به تهدید کنگ فاتح جاناتان میجرز (Jonathan Majors) پایان بدهند.

تا اینجای کار به‌نظر می‌رسد فاز چهارم پیرو ترجیح دادن کمیت به کیفیت، نتوانسته مثل گذشته رضایت مخاطبان را به‌همراه داشته باشد، به‌خصوص بعد از نقدهای متفاوتی که برای سریال‌های نه‌چندان موفق She-Hulk: Attorney At Law و Ms. Marvel در وب‌سایت‌های مختلف به ثبت رسیده است. علاوه بر این، هر دو دنباله سینمایی Doctor Strange in The Multiverse of Madness و Thor: Love and Thunder صرف نظر از دریافت رتبه‌ بالا در وب‌سایت راتن تومیتوز، توسط قشر وسیعی از منتقدین و طرفداران به‌عنوان دنباله‌هایی ناامیدکننده شناخته می‌شوند. با این حال کوین فایگی (Kevin Feige) اخیرا در رویدادهای مختلفی مانند کمیک کان سن دیگو و D23 Expo حاضر شد و با رونمایی از نقشه راه حماسه مولتی ورس، طرفداران را نسبت به آینده این فرانچایز بزرگ امیدوار کرد.

اما استودیو مارول به‌تازگی در به‌روزرسانی جدیدی، اکران چهار پروژه سینمایی فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول را به تعویق انداخته است. در نتیجه این اقدام هوشمندانه، ریبوت Blade از نوامبر سال ۲۰۲۳ به ۶ سپتامبر سال ۲۰۲۴ (۱۶ شهریور سال ۱۴۰۳)، فیلم Deadpool 3 به ۸ نوامبر سال ۲۰۲۴ (۱۸ آبان سال ۱۴۰۳)، ریبوت Fantastic Four به ۱۴ فوریه سال ۲۰۲۵ (۲۶ بهمن سال ۱۴۰۳) و نهایتا رویداد مولتی ورسی Avengers: Secret Wars به اول می سال ۲۰۲۶ (۱۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۵) موکول شدند. همچنین لازم به ذکر است که یک فیلم بدون عنوان مارول به‌طور کامل از برنامه حذف شده و فیلم دیگری به تاریخ ۷ نوامبر سال ۲۰۲۵ (۱۶ آبان سال ۱۴۰۴) موکول شده است.

این به‌روزرسانی درست بعد از متوقف شدن مراحل پیش تولید فیلم Blade، پیرو کناره گیری بسام طارق (Bassam Tariq) از منصب کارگردانی در فضای مجازی منتشر شد. با توجه به این تاخیر طولانی، انتظار می‌رفت که استودیو در نهایت تاریخ اکران این ریبوت مورد انتظار را تا ماه نوامبر سال آینده به تعویق بیاندازد، اما بنا به دلایلی نامشخص چندین پروژه سینمایی دیگر هم تحت تاثیر این اقدام غیرمنتظره اما هوشمندانه قرار گرفتند. اکنون از آنجایی که اکثر پروژه‌های دنیای سینمایی مارول به‌منظور شکل گیری برنامه بزرگ استودیو برای فرانچایز برنامه‌ریزی شده‌اند، این سوال پیش می‌آید که فیلم Blade و تاریخ اکران جدیدش چگونه می‌تواند فاز پنجم و ششم را تحت تاثیر قرار بدهد.

به‌لطف پروژه‌هایی مانند Moon Knight و Werewolf by Night، می‌توان تاحدودی حدس زد که استودیو مارول قصد دارد بعد از حماسه مولتی ورس، بخش سوپرنچرال کمیک‌های مارول را در فرانچایز خود به تصویر بکشد. به‌همین خاطر تاخیر ریبوت Blade امری کاملا منطقی است و درصورت صحت داشتن نقش بعد سوپرنچرال در آینده فرانچایز، می‌تواند یک محور اصلی برای آینده دنیای سینمایی مارول تلقی شود. در حالی که مخاطبان منتظر جزئیات بیشتری از این تغییر استراتژی هستند، می‌توانند با تماشای دنباله Black Panther: Wakanda Forever در تاریخ ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان ماه)، فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را به اتمام برسانند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا با این اقدام استودیو مارول موافق هستید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا