#مهسا_امینی

آیا شاهد دنیای متصل مارول در بازی های ویدیویی خواهیم بود؟

آینده بازی‌‌های مارول به شدت جذاب و به نظر متفاوت خواهد بود!

دنیای متصل مارول در بازی های ویدیویی

دنیای متصل مارول در فیلم و سریال، طی سال‌های اخیر غوغایی به پا کرده است، اما دنیای متصل مارول در بازی های ویدیویی نیز رخ خواهد داد؟ در ادامه قصد داریم گذری بر سخنان یکی از اعضای ارشد مارول درباره دنیای متصل مارول در بازی های ویدیویی داشته باشیم.

بیش از یک دهه است که مارول دنیای سینما و تلویزیون را تحت سلطه خود درآورده و روزانه به قدرت خود در این دو صنعت می‌افزاید. حال چندین سال است که آن‌ها نگاهی ویژه به دنیای بازی‌های ویدیویی داشته و با انتشار بازی‌هایی خارق العاده چون Marvel’s Spider-Man و Marvel’s Guardians of the Galaxy توانسته‌اند سودی کلان از این بازی‌های به شدت زیبا و کامل به دست آورند. همین موضوع بدون شک سبب افزایش تلاش آن‌ها برای پیشرفت، انتشار بازی‌های بیشتر و در نتیجه سود بیشتر می‌شود و همانطور که احتمالا مطالعه کرده‌اید، بازی‌های Marvel’s Spider-Man 2‌ و Marvel’s Wolverine در دست توسعه بوده و شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) به تازگی از آغاز توسعه بازی خود با محوریت شخصیت مرد آهنی (Iron Man) خبر داده است.

اما نکته جالب داستان ما این بوده که مارول، با وجود موفقیت بسیار زیاد در نتیجه ساخت دنیایی واحد در فیلم و سریال خود، قصد ندارد این رویکرد را در بازی‌های ویدیویی خود به کار گرفته و دنیایی واحد را وارد این صنعت بکند. طی مصاحبه نایب رئیس و کارگردان این استودیو یعنی بیل رزمن (Bill Rosemann) با GamesIndustry، از او پرسیده شد که آیا باید منتظر دنیایی واحد و متصل یا به عبارت دیگر دنیایی مشابه MCU در دنیای بازی‌های ویدیویی باشیم؟

رزمن در پاسخ اعلام کرد این چارچوب، چارچوب مد نظر استودیو او نبوده چون آن‌ها قصد دارند هر بازی جدید را به نحوی طراحی کنند که بازی داستان خود را برای خود شرح داده و در قید و بند دیگر بازی‌های مارول که توسط دیگر استودیوها طراحی شده، نباشد! رزمن در ادامه گفت:

این دنیا عالی و آشنا بوده و پذیرش یک مولتی ورس عالی است. اما ما این همه واقعیت‌های مختلف داریم. همه آن‌ها حقیقی هستند و ما می‌خواهیم به هر کدام اجازه دهیم داستان خود را تعریف کند. ما نمی‌خواهیم به استودیو بگوییم تو قدرت منفجر کردن ماه را نداری چون استودیویی دیگر در بازی دیگر به ماه نیاز دارد! ما می‌خواهیم هر کسی بتواند داستانی جدید و تازه را برای ما تعریف کند.

در حالی که رویکرد مارول در دنیای سینما و تلویزیون با رویکرد آن‌ها در بازی‌های ویدیویی به طور کامل متفاوت بوده، بسیار منطقی و فکر شده به نظر می‌رسد و آن‌ها می‌دانند که چه رویکردی باید در چه صنعتی پیاده سازی شود. البته نباید این واقعیت را انکار کرد که احتمالا در آینده شاهد چند بازی مارول از سوی تنها یک استودیو باشیم که می‌تواند سبب تلفیق بازی‌های استودیو و تشکیل دنیایی متصل شود. ما همین حالا شاهد بازی‌های Marvel’s Spider-Man و Marvel’s Wolverine از سوی استودیو اینسومنیاک (Insomniac) هستیم که می‌توانند بسیار قدرتمند و کامل در آینده ظاهر شده و دنیایی زیبا و متصل را در اختیار ما قرار دهد.

نظر شما درباره جهان متصل مارول در بازی های ویدیویی چیست؟ فکر می‌کنید آن‌ها رویکردی درست را پیش گرفته‌اند یا باید با استفاده از استودیوهای مختلف، دنیایی متصل را شکل دهند؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا