نویسنده‌ی Man of Steel توضیحاتی را درباره‌ی پایان‌بندی جنجالی فیلم ارائه داده است

دیوید اسک گویر: سوپرمن چاره‌ی دیگری نداشت

نویسنده‌ی Man of Steel

دیوید اس. گویر نویسنده‌ی Man of Steel در بخشی از گفتگوی اخیرش به پایان‌بندی جنجالی این فیلم پرداخت و توضیحاتی را درباره‌ی آن ارائه داد.

پس از اینکه Superman Returns به یک شکست تجاری تبدیل شد، استودیوی برادران وارنر برنامه‌های خود برای ساخت دنباله را رها کرد و از نویسندگان آشنا با کمیک بوک‌ها خواست تا طرح‌ها و ایده‌های خود را با محوریت بازسازی فرنچایز سوپرمن برای آن ارسال کنند. دیوید اس. گویر (David S. Goyer) هم از این شرایط نهایت استفاده را برد و پس از مشورت با کریستوفر نولان (Christopher Nolan)، طرحش را برای استودیو ارسال کرد؛ طرحی که نهایتا مورد تایید قرار گرفت. وارنر وظیفه‌ی آماده‌سازی فیلمنامه را به خود گویر سپرد و نولان هم به عنوان نویسنده و تهیه‌کننده به تیم تولید پیوست.

جدیدترین اقتباس سینمایی سوپرمن تحت عنوان Man of Steel روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و علی‌رغم بازخوردهای متوسط، به فروش خوبی در باکس آفیس جهانی دست یافت. دو عامل نقش بسزایی در نگاه منفی منتقدان و طرفداران داشته است: سرعت بالای روایت داستان و عدم شخصیت‌پردازی حتی برای کاراکترهای اصلی. در این بین، عده‌ای از طرفداران اعتقاد داشتند پایان‌بندی داستان غیرمنطقی بوده است. در انتهای فیلم دیدیم که ژنرال زاد قصد آسیب رساندن به مردم عادی را دارد. همین مسئله سوپرمن را در تنگنا قرار داده و کلاک کنت هم به اجبار گردن دشمنش را در اقدامی غیرمنتظره می‌شکند.

دیوید اس. گویر به تازگی مصاحبه‌ای را با وب سایت Collider انجام داده است. خبرنگار که به خوبی از جنجال‌ها پیرامون پایان‌بندی Man of Steel باخبر بود، تصمیم گرفت سوالی را مرتبط با این موضوع مطرح کند. گویر هم در پاسخ توضیحاتی را ارائه داد که به نظر منطقی می‌رسند. طبق گفته‌های او، سوپرمن در آن برهه تنها نحوه‌ی استفاده از قدرت پروازش را به صورت کامل یاد گرفته بود و هیچ درکی از دیگر قدرت‌ها و قابلیت‌هایش نداشت:

کلارک کنت اصلا آگاهی کافی‌ای از قدرت‌ها و قابلیت‌هایش نداشت. او به‌طور ناگهانی در مقابل مردی قرار گرفت که جملات «من دست بر نمی‌دارم» و «نمی‌توانی با زندانی کردن جلوی مرا بگیری» را به زبان می‌آورد. می‌خواستیم او را در یک تنگنا قرار دهیم. کلارک در شرایط وحشتناکی قرار داشت و پس از شکستن گردن ژنرال زاد قسم خورد هرگز چنین کاری را تکرار نکند. اقدام او از روی خشم نبود، بلکه از روی اجبار بود.

نویسنده‌ی Man of Steel در ادامه‌ی صحبت‌های خود به پایان‌بندی جایگزین اشاره کرد که می‌توانست نظر مثبت مخاطبان را به خود جلب کند اما تناسبی با داستان نداشت:

در سفینه‌ای که بعدها به مرکز فرماندهی سوپرمن تبدیل می‌شود، تعدادی محفظه وجود دارد. سوپرمن، ژنرال زاد را داخل یکی از آن‌ها قرار داده و به فضا می‌فرستد. درباره‌ی این پایان‌بندی صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که احتمالا با اقبال بیشتری مواجه می‌شود اما تناسب چندانی با داستان فیلم ندارد.

پس از اینکه Justice League در زمینه‌ی تجاری شکست خورد، استودیوی برادران وارنر برنامه‌های خود را تغییر داد و تعدادی از فیلم‌ها از جمله Man of Steel 2 را به‌طور کامل از لیست آثار بعدی دنیای سینمایی دی‌سی خط زد. در حال حاضر مشخص نیست مدیران استودیو چه برنامه‌ای برای آینده‌ی کلارک کنت دارند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا