تهیه کننده Man of Steel از نقش وارنر در شکست DCEU می‌گوید

تایید یک شایعه قدیمی

تهیه کننده Man of Steel

دیوید اس گویر تهیه کننده Man of Steel در مصاحبه اخیر خود به تشریح اشتباهات وارنر پرداخته که به شکست DCEU منجر شدند.

پس از اینکه مارول فرنچایز Marvel Cinematic Universe را ساخت و به محبوبیت رسید، وارنر از فرنچایز خود رونمایی کرد که در آن زمان با نام DC Extended Universe شناخته می‌شد. اگرچه برخی از آثارش جذابیت بالایی داشته و از لحاظ مالی فراتر از انتظارات ظاهر شدند، محصولات مشترک دی سی و وارنر به هیچ وجه نتوانستند به موفقیت آثار MCU برسند. با شدت گرفتن روند نزولی، استودیوها DCEU را به انتها رسانده و قرار است فرنچایز جدیدی را با همکاری جیمز گان (James Gunn) و پیتر سفرن (Peter Safran) بسازند.

از همان ابتدا شایعه‌هایی در فضای مجازی مطرح شد که به دخالت‌های وارنر اشاره داشت. منابع غیررسمی ادعا کرده بودند مدیران استودیو به دست اندرکاران DCEU فشار آوردند تا هر چه زودتر ابرقهرمانان را درگیر داستانی مشترک کرده و داخل یک فیلم قرار دهند. البته هر بار که چنین موضوعی از سوی خبرنگاران مطرح شد، مدیران وارنر شدیداً آن را تکذیب کردند.

دیوید اس گویر (David S. Goyer) فیلمنامه نویس و تهیه کننده آمریکایی بوده و در قسمت اخیر پادکست Happy Sad Confused درباره موضوعات متعددی صحبت کرده است. تهیه کننده Man of Steel در بخشی از گفتگو شایعه قدیمی را تایید و اعلام کرد وارنر فشار آورد تا DCEU هر چه سریعتر به فرنچایزی مانند MCU تبدیل شود. گویر همچنین گفت استودیو عجله کرد و باید دنباله مرد پولادین را می‌ساخت، نه اینکه Batman v Superman: Dawn of Justice را جلوی دوربین ببرد:

یادم می‌آید از طرف وارنر به ما فشار می‌آوردند: «ما به MCU خودمان نیاز داریم، ما به MCU خودمان نیاز داریم» من هم در پاسخشان می‌گفتم بیایید قبل از اینکه بدویم، قدم برداریم.

فشار از سوی وارنر برای قرار دادن ابرقهرمانان در یک فیلم مشترک در حالی که اثر اختصاصی‌ای ساخته نشده بود، تنها مشکلی نبود که دیوید اس گویر و دیگر دست اندرکاران DCEU با آن دست و پنجه نرم کردند:

دیگر چیزی که برایمان دردسر ایجاد کرد، تغییر مداوم مدیران در وارنر و دی سی بود. هر ۱۸ ماه یک فرد جدید از در وارد می‌شد. هر فرد جدیدی هم که می‌آمد می‌گفت: «قرار است کارهای بزرگتری انجام دهیم.»

یادم می‌آید در یک برهه زمانی فردی وارنر را مدیریت می‌کرد که برنامه انتشار ۲۰ فیلم طی ۱۰ سال آینده را چیده بود. [نکته جالب اینجاست که] هیچ کدامشان فیلمنامه نداشتند!

DCEU با اکران آکوامن و پادشاهی گم شده (Aquaman and the Lost Kingdom) طی ماه‌های آینده رسماً به انتها می‌رسد.

1 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا