یک مرد 40 ساله به دلیل تهدید شرکت Square Enix دستگیر شد

مرد دستگیر شده، شکست خوردن در یکی از بازی‌های این شرکت را بهانه کرد

یک مرد 40 ساله به دلیل تهدید شرکت Square Enix دستگیر شد نیکان صبوری ۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ اخبار بازی
تهدید شرکت Square Enix

مرد 40 ساله ژاپنی به دلیل تهدید شرکت Square Enix به آتش سوزی توسط نیرو‌های پلیس دستگیر شد. فرد دستگیر شده علت این اتفاق را شکست زیاد در یکی از بازی‌ها بیان کرد.

طبق گزارش‌های بدست آمده از خبرنگار‌ان کشور ژاپن، چندی پیش شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) توسط یک فرد ناشناس تهدید به آتش سوزی شد. این فرد با فرستادن ایمیلی با انجام دادن اتفاق مشابهی که در استودیو‌ی انیمیشن کیوتو (Kyoto Animation) افتاد، این شرکت بازی سازی شرقی را تهدید به نابودی کرد. در ایمیل آمده است:

پول من را پس بدهید، بازی شما خیلی مسخره است.

آیا می‌خواهید سرنوشتی مثل استودیو‌ی انیمیشن کیوتو رخ دهد؟

پس از شکایت اسکوئر انیکس، فرد خاطی به سرعت دستگیر شد و در بازجویی پلیس گفت که به دلیل شکست بسیار زیاد در یکی از بازی‌های این شرکت، به شدت عصبی شده و تصمیم گرفته که این ایمیل را ارسال کند. پلیس از نام بردن اسم بازی خودداری کرد ولی ظاهراٌ یک بازی موبایل، باعث خشم این فرد شده است.

در تاریخ 27 تیر 1398 (18 جولای 2019) آتش سوزی عمدی در استودیو‌ی انیمیشن کیوتو اتفاق افتاد که در آن فردی با استفاده از گازوئیل این استویدیو را به آتش کشید. در این حادثه دست کم 35 نفر کشته و 33 نفر زخمی شدند. متهم پس از دستگیری توسط نیرو‌های پلیس علت این کار را کپی برداری و دزدی ایده‌هایش توسط استودیو بیان کرد.

این برای دومین بار است که اسکوئر انیکس در سال 2019 تهدید می‌شود. پیش از این مرد 25 ساله‌ای به دلیل نرسیدن آیتم‌هایش که 1700 دلار ارزش داشت، یکی از کارمندان این شرکت را تهدید به مرگ کرده بود. این فرد دستگیر شد و در گزارشی آمده است که فرد خاطی این مقدار پول را برای لوت باکس‌ها خرج کرده و بعد از پیدا نکردن آیتم مورد نظر، برای بازپس گیری پولش، یکی از کارکنان این شرکت را تهدید کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا