ریمستر بازی Mafia 2 ساخته می‌شود؟

شاید هم مافیا 4 در راه است

ریمستر بازی Mafia 2

در پی ثبت سه نام تجاری مرتبط با مجموعه پرطرفدار مافیا، گمانه‌زنی‌های متعددی در خصوص ساخت Mafia IV و یا ریمستر بازی Mafia 2 به گوش می‌رسد!

در سال 2002 میلادی، شرکت خوش‌نام 2K Games با همکاری استودیوی ایلوژن سافت‌ورک مجموعه منحصر به فردی تحت عنوان Mafia خلق کرد. این بازی به خاطر روایت داستان عالی و شخصیت پردازی تحسین آمیز، مورد توجه غالب بازیکنان قرار گرفت و به یکی از بهترین آثار دوره خود تبدیل شد. با گذشت نه سال، نسخه بعدی این سری این بار به نام Mafia 2 از راه رسید که در همه بخش‌ها حرفی برای گفتن داشت و جای خود را در دل هواداران تثبیت کرد. با این حال، نسخه سوم مجموعه که در سال 2016 میلادی راهی بازار شد، به خاطر تجربه ناکافی استودیوی تازه کار هنگر 13 (Hanger 13)، هرگز تمامی انتظارات طرفداران را برآورده نکرد.

حال، با وجود اینکه در طول سه سال اخیر خبری از نسخه جدید سری مافیا نبوده، اما به نظر می‌رسد که شرکت تیک-تو اینتراکتیو این مجموعه ارزشمند خود را به فراموشی نسپرده و به دنبال توسعه آن است. موضوعی که در وهله اول، تاحدودی عرضه بازی Mafia IV را نوید می‌دهد! در همین راستا، این شرکت در روز یازدهم مرداد امسال (2 آگوست) سه نشان تجاری در ارتباط با فرنچایز Mafia به ثبت رسانده که از این تعداد، دو نام تجاری مربوط به Mafia و Mafia 2 و دیگری در خصوص نسخه نامعلوم این سری است.

نکته قابل توجه این است که تمدید این دو نام تجاری در چنین روزی هرگز یک امر ضروری به شمار نمی‌رود، چرا که به گفته منبع معتبر PC Gamer، یک نشان تجاری هر ده سال یک بار نیاز به تمدید دارد. این در حالی است که نشان Mafia 2 در سال 2011 میلادی به ثبت رسیده و هم‌اکنون تنها هشت سال از این موضوع می‌گذرد. با عنایت به این مورد، چندان بعید نیست که در آینده نه چندان دور شاهد عرضه نسخه ریمستر بازی Mafia 2 و چه بسا نسخه اول این فرنچایز باشیم.

ریمستر بازی Mafia 2

در طرف دیگر، ثبت سومین نام تجاری مرتبط با Mafia، توجه شماری از بازیکنان را به ساخت و دنباله این مجموعه معطوف کرده است. جالب اینجا است که لوگوی این نشان تجاری کاملا جدید و متفاوت طراحی شده و هیچ شباهتی با نسخه‌های قبلی ندارد. از این رو، بسیاری از بازیکنان بر این باورند که Take-Two Interactive با همکاری یکی از استودیوی‌های زیرمجموعه خود روی ساخت اثر Mafia IV فعالیت می‌کند و این عنوان در آغاز نسل نهم کنسول‌ها به دست گیمرها خواهد رسید.

با همه این‌ها، باید توجه کرد که تیک-تو اینتراکتیو و 2K Games تا به این لحظه هیچ توضیحی در این زمینه ارائه نکرده‌اند و جزئیاتی از برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت این دو شرکت در دست نیست. بدین ترتیب، هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره ساخت دنباله سری مافیا و یا عرضه نسخه ریمستر بازی Mafia 2 صحبت کرد. افزون بر این، فراموش نکنید که ثبت نام تجاری همواره به معنی توسعه اثر جدید نیست و بعضا برخی از این اسامی تا پایان مهلت خود بلااستفاده باقی می‌مانند.

در پایان، دیدگاه شما در رابطه با ساخت دنباله سری مافیا و یا ریمستر بازی Mafia 2 چیست؟ به نظر شما، آیا به‌زودی میزبان نسخه جدیدی از این مجموعه خواهیم بود؟ نظرات خود را با ما و کاربران وب سایت سرگرمی در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا