برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فصل دوم سریال Lovecraft Country به لیست فراموشی اضافه شد

خبری از ادامه داستان نیست

فصل دوم سریال Lovecraft Country به لیست فراموشی اضافه شد ۰ ۱۳ تیر ۱۴۰۰ کپی لینک
فصل دوم سریال Lovecraft Country

طبق اعلام رسمی، فصل دوم سریال Lovecraft Country که یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود ساخته نخواهد شد. دلیل آن نیز موردی است که شاید فکرش را هم نمی‌کردید؛ تمام شدن کتاب!

سریال Lovecraft Country بدون شک یکی از محبوب‌ترین و در عین حال بهترین مجموعه‌هایی بود که از شبکه HBO استریم شده و سال گذشته توانست چند رکورد را در همین کانال ثبت کند. همچنین سبک آن برای بسیاری از افراد تازگی داشت و به نحوی نشان می‌داد که موجودات عجیب و ژانر وحشت، می‌تواند در کنار نژادپرستی هم وجود داشته باشد! اما قاعدتا نکته مثبتی که باعث شده بود تا داستان این سری تا این حد جذاب و پرطرفدار باشد، برگرفته شدن آن از رمان مت راف (Matt Ruff) با همین نام بود که با هنرمندی تمام نوشته شده است. کتابی که شروع و پایان سریال را به اوج رساند اما برای آن یک رفیق نیمه راه شد.

در واقع این سریال نیز به مانند بسیاری دیگر از مجموعه‌هایی که از شبکه استریم HBO پخش می‌شود، برگرفته از یک رمان بود. مثل سریال Big Little Lies که براساس رمانی از لیان موریارتی (Liane Moriarty) ساخته شده است. حال به کار گرفتن چنین ترفندی خود می‌تواند به شدت جالب بوده و به سازندگان یک ایده کلی و نقشه از هرآنچه که می‌خواهند انجام بدهند را نشان دهد. اما از طرفی دیگر، اگر قسمت‌های سریال با کتاب به پایان برسد تکلیف چیست؟

فصل دوم سریال Lovecraft Country دیگر کتابی برای اقتباس ندارد!

دقیقا دلیل ساخته نشدن فصل دوم این سریال محبوب نیز همین است، چراکه فصل اول که شامل ۱۰ قسمت می‌شد، به کلی کتاب رمانی که با اقتباس از آن ساخته شده بود را تمام کرد و دیگر برای قسمت جدید محتوای کافی را در اختیار سازندگان قرار نداد. این در حالی است که قسمت آخر این سریال نزدیک به ۱.۵ میلیون بازدید در روز اول را به ثبت رساند که در شبکه HBO و HBO Max یک رکورد محسوب می‌شود. همچنین پس از گذشت مدتی آمار بازدید آن به ۱۰ میلیون کاربر رسید. با این وجود زدن یک رکورد و جلب توجه مدیران شبکه HBO خود باعث شده بود تا ساخت فصل دوم یک مورد کاملا منطقی و درست به نظر برسد.

البته فرصت کافی نیز در اختیار میشا گرین (Misha Green)، کارگردان این سریال قرار گرفته بود تا با جمعی از نویسندگان، سعی در نوشتن ادامه داستان سریال پس از وقایع فصل اول و پایانی حیرت‌انگیز داشته باشند. اما این روند ظاهرا به سرانجام نرسیده و موافقت‌های لازم با ایده‌های گرین انجام نشده تا فصل دوم سریال Lovecraft Country کنسل و در اوج با آن خداحافظی شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments