احتمالا فیلم‌برداری ارباب حلقه‌ها و آواتار 2 از سر گرفته می‌شود

سطح هشدار کرونا قرار است کاهش پیدا کند

احتمالا فیلم‌برداری ارباب حلقه‌ها و آواتار 2 از سر گرفته می‌شود مهسا سپاهی ۰ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
آواتار ۲

با وجود آن‌که مدت زیادی است که به‌خاطر شیوع ویروس کرونا مراحل فیلم‌برداری بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها لغو شده و بعضی از مراحل تولید در خانه‌ی عوامل سازنده پیش می‌رود، احتمال دارد به‌زودی فیلم‌برداری سریال ارباب حلقه‌ها و فیلم آواتار 2 از سر گرفته شود.

اخیرا کمیسیون فیلم نیوزیلند که با ارباب حلقه‌ها و آواتار 2 همکاری دارد، تصمیم گرفته تا برای بخش‌هایی از سکانس‌های بعضی از پروژه‌ها که شرایط مناسبی دارند، فیلم‌برداری صورت بگیرد تا روند بعضی از تولیدات، سرعت بیشتری پیدا کند. طبق تصمیمی که این کمیسیون گرفته، احتمال دارد که به زودی تعدادی از بخش‌های مناسب ارباب حلقه‌ها و آواتار 2 در مرحله‌ی فیلم‌برداری قرار بگیرند.

آنابل شیئن، رئیس کمیسیون فیلم نیوزیلند، می‌گوید تمرکز این مجموعه در وهله‌ی اول سلامت و ایمنی کسانی است که با آن‌ها همکاری دارند و به فیلم‌سازی مشغول هستند. او همچنین از تمام کسانی که در این مسیر همکاری کرده‌اند و اطلاعات مناسبی را در اختیار این کمیسیون قرار داده‌اند، تشکر و قدردانی کرده است. شیئن می‌گوید با توجه به قوانینی که به تازگی وضع شده، سازندگان و عوامل فیلم‌ها و سریال‌هایی که قصد تولید زیر نظر کمیسیون فیلم نیوزیلند را دارند، به منظور کمک به وزارت بهداشت، باید در سامانه‌ی ScreenSafe ثبت‌نام کنند و با انجام تعهدات بهداشتی و ایمنی مناسب، اجازه‌ی ادامه‌ دادن پروژه را دریافت کنند.

طبق گفته‌ی آنابل شیئن، در حال حاضر وضعیت شیوع ویروس کرونا در مرحله‌ی ۳ هشدار قرار دارد و قرار است از روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت (۱۱ می) سطح هشدار به مرحله‌ی ۲ برسد. او می‌گوید با وجود سطح هشدار فعلی و محدودیت‌های پیرامون آن، سازندگان نمی‌توانند پروژه‌های خود را به مرحله‌ی مناسبی برسانند. از روزی که سطح هشدار به مرحله‌ی ۲ تغییر کند، تولیدات کوچکی که قادر به حفظ فاصله‌ی اجتماعی حداقل یک متر هستند، مجاز به کار خواهند بود؛ به شرطی که این تولیدات در مناطق بسته انجام نشوند و ارتباط بین افراد، کنترل شده و از راه دور باشد.

هنوز به صورت قطعی تکلیف فیلم‌برداری ارباب حلقه‌ها و آواتار 2 مشخص نشده و سازندگان این دو عنوان از برنامه‌های خود صحبتی نکرده‌اند. به هر حال با تغییر سطح هشدار، احتمال از سرگیری تولید این دو محصول دور از انتظار نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا