چرا داستان بازی Lies of P بر اساس قصه پینوکیو نوشته شده است؟

کارگردان پاسخ می‌دهد

چرا داستان بازی Lies of P بر اساس قصه پینوکیو نوشته شده است؟ سورنا رضایی ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی

چوی جی وون در مصاحبه اخیر خود با IGN فاش کرده چرا داستان بازی Lies of P با الهام از قصه پینوکیو نوشته شده است.

NEOWIZ یک استودیوی بازیسازی واقع در کره جنوبی است که کار خود در سال ۲۰۰۷ میلادی آغاز کرد. این مجموعه اواخر سال گذشته میلادی محصول جدیدش را برای نخستین بار به نمایش گذاشت که Lies of P نام دارد. بازی مزبور در ژانرهای اکشن و نقش آفرینی قرار گرفته و می‌توان آن را یک سولزلایک نامید؛ لقبی که به بازی‌های مشابه با سه‌ گانه دارک سولز داده می‌شود. عناوین این سبک معمولا بسیار سخت بوده و کاربر در طول تجربه آن بارها و بارها کشته خواهد شد.

Lies of P در زمان رونمایی چندان مورد توجه قرار نگرفت. به هر حال، محصول استودیویی به شمار می‌رود که کمتر کسی نامش را شنیده است. البته شرایط به همین منول نماند و نمایش جدید این بازی در رویداد گیمزکام 2022 که اخیرا آغاز شده، توجه‌ها را به خود جلب کرده است. به طوری که بسیاری از علاقه‌مندان حاضر در محل برگزاری رویداد، ساعت‌ها در صف ماندند تا بتوانند برای مدت کوتاهی پای تجربه آن بنشینند. در ضمن، داستان این بازی با الهام از قصه مشهور پینوکیو نوشته شده است.

چوی جی وون (Choi Ji-Won) یک بازیساز اهل کره جنوبی بوده و اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت IGN انجام داده است. او در بخشی از گفتگوی خود فاش کرد چرا برای نوشتن داستان بازی Lies of P از قصه پینوکیو الهام گرفتند:

باید یک داستان مشهور پیدا می‌کردیم؛ چون Lies of P اولین بازی سولزلایک ماست و دنبال راهی بودیم تا از همان ابتدا گروه از طرفداران داشته باشیم. نهایتا به داستان مشهوری [پینوکیو] رسیدیم و تغییرات دلخواهمان را در آن ایجاد کردیم.

کارگردان Lies of P در ادامه صحبت‌های خود می‌گوید نسخه‌ای از قصه پینوکیو که بیشترین شهرت را دارد، داستانی است که توسط دیزنی روایت شد، نه داستانی که توسط کارلو کولودی (Carlo Collodi) به رشته تحریر درآمد:

وقتی بحث پینوکیو وسط می‌آید، مردم به انیمیشن دیزنی فکر می‌کنند ولی دیزنی داستان اصلی را به اثری بچه‌گانه تبدیل کرد. اگر به نسخه اصلی قصه پینوکیو نگاهی بیاندازید، [متوجه می‌شوید] بسیار تاریک بوده و مناسب بزرگسالان است.

چوی جی وون در بخش دیگری از صحبت‌های خود به آخرین دلیل برای انتخاب قصه پینوکیو به عنوان یک منبع اقتباس برای داستان بازی Lies of P اشاره کرد: تنوع محیط.

قصه پینوکیو در لوکیشن‌های متنوعی روایت می‌شود. داستان در خانه پدر ژپتو آغاز شده، به اقیانوس می‌رود و سپس می‌بینیم که پینوکیو به داخل یک نهنگ می‌رود. به خاطر همین دلایل بود که قصه پینوکیو را منبع اقتباس جذابی برای بازیمان می‌دانستیم.

داستان بازی Lies of P درباره یک ربات انسان نما به نام پینوکیو است که پس از به هوش آمدن در یک ایستگاه قطار، یادداشتی را مقابل خود می‌بیند: «آقای ژپتو را پیدا کن. او در شهر است». شخصیت اصلی حین تلاش‌های خود برای یافتن شخص مرموز نباید به کسی اعتماد کند. از همه مهمتر، تنها راه برای تبدیل شدن به یک انسان واقعی، گفتن دروغ است.

بازی جدید NEOWIZ در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۳ میلادی برای کنسول‌های نسل هشتم، نسل نهم و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا