1%
  • 0/10

اپل آیفون 16 را با تقلید از گلکسی S24 می‌سازد

بازگشت شرکت آمریکایی به چینش عمودی دوربین‌ها

اپل آیفون 16 را با تقلید از گلکسی S24 می‌سازد ۱ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون 16 گلکسی S24

اینطور که پیداست، اپل قصد دارد دوربین های آیفون 16 و 16 پلاس را به صورت عمودی روی پنل پشتی قرار دهد تا امکان عکاسی فضایی در آن‌ها فراهم شود.

اپل بعد از آیفون 11 و 12 با طراحی عمودی دوربین‌ها، تصمیم گرفت در ساخت آیفون 13 به بعد، طراحی متفاوتی را در پیش بگیرد. از آیفون 13 تا 15، مدل‌های استاندارد و پلاس از چینش ضربدری دوربین بهره می‌برند. اما این چینش به این گوشی‌ها اجازه‌ی ضبط ویدیوهای فضایی را نمی‌دهد.

در همین راستا به گزارش PhoneArena اپل حالا تصمیم دارد آیفون 16 را با طراحی قدیمی راهی بازار کند. طراحی جالبی که باعث می‌شود این گوشی‌ها خیلی شبیه به سری گلکسی S24 باشند.

در حال حاضر فقط آیفون 15 پرو و پرو مکس می‌توانند ویدیوها و تصاویر فضایی ضبط و ثبت کنند. این محتوا هم فقط از طریق اپل ویژن پرو قابل رویت هستند. اما به نظر می‌رسد اپل قصد دارد این قابلیت را به سری آیفون 16 هم اضافه کند منتهی باید اتهام تقلید از سامسونگ را به جان بخرد.

طراحی عمودی دوربین‌ها در آیفون 16 آن را شبیه به گلکسی S24 می‌کند

خود اپل هم در گذشته گوشی‌هایش را با این طراحی راهی بازار می‌کرد، اما نمی‌توان از کنار شباهت احتمالی آیفون 16 به گلکسی S24 گذاشت.

با این حال انتظار می‌رود سری آیفون 16 پرو همچنان به طراحی مشابه سری آیفون 15 به بازار بیایند. این یعنی همچنان شاهد سه دوربین در آن‌ها خواهیم بود که با چینش مثلثی کنار هم قرار دارند.

چند روز پیش هم تصاویری را دیده بودیم که نشان می‌داد سری آیفون 16 قرار است از لحاظ طراحی خیلی شبیه به سری آیفون X باشد. با این حال حرف در این رابطه زیاد است و باید دید در نهایت خود اپل چه تصمیمی می‌گیرد. بنابراین تا آن زمان، منطق حکم می‌کند که اخبار پیرامون پرچم‌داران مورد انتظار اپل را در حد شایعه در نظر بگیریم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments