کارشناسان ایکس‌باکس چه نظری درباره The Last of Us 2 دارند؟

آن‌ها از سیستم تیراندازی راضی نیستند

کارشناسان ایکس‌باکس چه نظری درباره The Last of Us 2 دارند؟ سورنا رضایی ۰ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
نظر کارشناسان ایکس‌باکس درباره The Last of Us 2

اخیرا سندی در فضای مجازی درز پیدا کرده است که نظر کارشناسان ایکس‌باکس درباره The Last of Us 2 را فاش می‌کند.

شرکت‌هایی که در یک صنعت مشغول به فعالیت هستند، نه تنها سیاست‌ها و محصولات خود را زیر نظر می‌گیرند، بلکه هر از چند گاهی سیاست‌ها و محصولات رقیب یا رقبای خود را زیر ذره‌بین می‌برند. این کار به آن‌ها کمک می‌کند نقاط ضعف و قوت محصول خود را شناسایی کرده و به درک بهتری نسبت به خواسته‌های مشتریان دست بایند. این قاعده در صنعت ویدیو گیم هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. ناشران از جمله ایکس‌باکس تیمی متشکل از چند کارشناس دارند که وظیفه‌شان بررسی بازی‌های ویدیویی رقبا است. البته متن‌های بررسی به ندرت به فضای مجازی راه یافته و در اختیار عموم کاربران قرار می‌گیرد.

اپیک گیمز از چند ماه قبل با اپل به مشکل برخورده است. اپیک گیمز در نسخه موبایل فورتنایت یک سیستم جدید قرار داد تا کاربران بتوانند آیتم‌های داخل بازی را به صورت مستقیم خریداری کنند. بدین ترتیب، هیچ بخشی از مبلغ پرداختی به اپل تعلق نمی‌گرفت. غول تکنولوژی که نسبت به این اقدام نظر مثبتی نداشت، بازی را از فروشگاه خود حذف کرد. در پی جدی شدن ماجرا، مدیران دو شرکت تصمیم گرفتند مشکل خود را در دادگاه برطرف کنند؛ دادگاهی که برگزاری‌اش همچنان ادامه داشته و باعث می‌شود هر از چند گاهی اسناد مهمی فاش شود. یکی از اسنادی که در دادگاه ارائه شده، نظر کارشناسان ایکس‌باکس درباره The Last of Us 2 را فاش می‌کند.

به عقیده کارشناسان ایکس‌باکس، The Last of Us 2 در مقایسه با نسخه اول مجموعه پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته است. در قسمت‌های پیشین محیط‌ها وسعت پایینی داشته و کاربران نمی‌توانستد از استراتژی‌های مختلف برای دستیابی به هدف استفاده کنند اما محیط‌ها در قسمت دوم به مراتب وسیع‌تر شده و دست کاربر را برای انجام کارهای مختلف باز گذاشته است. تیم کارشناسی در ادامه متن خود به بهبود عملکرد هوش مصنوعی اشاره کرد. هر چند، آن‌ها از سیستم تیراندازی بازی رضایت نداشته و آن را پایین‌تر از سطح «استاندارد» می‌دانند. به عقیده کارشناسان، سیستم تیراندازی غیراستاندارد تنها به قسمت دوم The Last of Us خلاصه نشده و در دیگر محصولات ناتی داگ هم دیده می‌شود.

در ادامه نقد آمده سیستم تیراندازی غیراستاندارد با تم بازی همخوانی داشته و بازیکن را به سمت مخفی‌کاری سوق می‌دهد. انتقادهای تیم کارشناسی ایکس‌باکس به همین یک مورد خلاصه نمی‌شود. آن‌ها در ادامه مطلب خود به گلایه از سیستم اینوتری (Inventory) پرداخته و تاکید کردند دکمه‌ای برای تعویض سریع سلاح کنونی با سلاح‌های قبلی وجود ندارد. منتقدان در پاراگراف بعدی به جلوه‌های بصری و جزئیات اشاره کرده و تاکید کردند The Last of Us 2 جلوتر از تمامی محصولاتی است که روی کنسول‌ها یا رایانه‌های شخصی عرضه شده و در کلاس خود بهترین به شمار می‌رود. منتقدان همچنین درباره حواشی‌ای که داستان بازی را هدف گرفته بودند صحبت کردند.

کارشناسان معتقد هستند هر فردی حق دارد نظرات خود را به اشتراک بگذارد اما داستان‌سرایی The Last of Us 2 به قدری عالی طراحی و عالی پیاده‌سازی شده که چنین مواردی از اهمیت کمی برخوردار هستند. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌‎کند، باید بگوییم شخصیت‌پردازی مربوط به یک کاراکتر ترس‌جندر و تلاش‌های داستان برای انتقال مفاهیم مرتبط با فمینیسم باعث انتقاد شدید مخاطبان شد. یک مورد دیگر هم وجود دارد که به منظور جلوگیری از اسپویل بیان نمی‌کنیم.

نظر شما درباره The Last of Us 2 چیست. آن را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا