1%
  • 0/10

آیفون ۱۶ و گلکسی اس ۲۴ هر دو ۸ گیگابایت رم؛ اندروید بهینه شده یا iOS پرمصرف؟

برای اولین بار در تاریخ؛ رم گوشی سامسونگ مشابه آیفون شد

آیفون ۱۶ و گلکسی اس ۲۴ هر دو ۸ گیگابایت رم؛ اندروید بهینه شده یا iOS پرمصرف؟ ۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون و سامسونگ

اینطور که پیداست ظاهرا آیفون ۱۶ و گلکسی اس ۲۴ سامسونگ قرار است فقط ۸ گیگابایت رم در مدل پایه داشته باشند؛ اما چرا چنین چیزی را شاهد هستیم؟

در طی چند سالی که شرکت‌های مختلف از گوشی‌های خود رونمایی کرده‌اند، اپل همیشه میزان رم کمتری را در مقایسه با شرکت‌های اندرویدی برای گوشی‌هایش در نظر می‌گرفته است. این اتفاق تا سال گذشته هم صادق بود اما امسال، با عرضه‌ی آیفون ۱۵ دیدیم که شرکت آمریکایی برای دو مدل پرو و پرو مکس از ۸ گیگابایت رم استفاده کرده است.

این عجیب نبود؛ ردمی، وان‌پلاس، پوکو و… نشان داده‌اند که وقتی آیفون به ۸ گیگابایت رم نیاز دارد، گوشی آن‌ها باید حداقل ۱۲ و حداکثر ۲۴ گیگابایت رم داشته باشد. در نتیجه بسیاری از گوشی‌های جدید این چند شرکت در بهترین مدل خود ۲۴ گیگابایت رم دارند و این باورنکردنی است.

اما نکته اینجاست که در این میان، یک شرکت اندرویدی تصمیم گرفته همچنان روند سال گذشته را حفظ کرده و پرچم‌داران خود را با ۸ گیگابایت رم در مدل پایه و ۱۲ گیگابایت رم در بهترین مدل راهی بازار کند. در رابطه با سامسونگ صحبت می‌کنیم که با این تصمیم اگرچه بسیاری از کاربرانش را ناامید کرده اما قطعا پشت سر کار خود یک دلیل بزرگ و قانع‌کننده هم دارد.

بعد از اینکه گوگل سری پیکسل ۸ را با قابلیت‌های هوش مصنوعی پر کرد، سامسونگ هم تصمیم گرفت همین کار را با سری گلکسی اس ۲۴ و اپل هم تصمیم گرفت با سری آیفون ۱۶ انجام دهد. فعالیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی سنگین هستند و به رم بسیار زیادی نیاز دارند اما با این حال چرا سامسونگ تصمیم گرفته پرچم‌داران خود را با رمی مشابه رم گوشی‌های آیفون راهی بازار کند؟

گلکسی اس ۲۳ و اس ۲۳ پلاس ۸ گیگابایت رم دارند، اس ۲۳ اولترا هم همینطور اما فقط همین مدل اولتراست که در یک مدل با ۱۲ گیگابایت رم هم در دسترس قرار دارد. ظاهرا برای سری گلکسی اس ۲۴ که رقیب اصلی آیفون ۱۵ به حساب می‌آیند، باز هم همین وضعیت را شاهد خواهیم بود جز اینکه مدل پلاس هم به رم ۱۲ گیگابایتی در بهترین مدل خود مجهز خواهد شد.

اما طبق اطلاعات منتشر شده از سوی Tech_Reve، افشاگر معروف فناوری، اجرای کارهای مبتنی بر هوش مصنوعی درون دستگاه مثل توانایی طراحی عکس، ۱۲ گیگابایت رم نیاز خواهد داشت و دستیارهای صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی هم برای کارکرد صحیح، تا ۲۴ گیگابایت از رم سیستم را اشغال می‌کنند.

سوال اینجاست که اپل و سامسونگ چرا با علم به این اتفاقات، باز هم ۸ گیگابایت رم برای محصولات خود در نظر گرفته‌اند؟ اگر سری گلکسی اس ۲۴ و آیفون ۱۶ قرار است گوشی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی باشند، چرا پس فقط ۸ گیگابایت رم؟ باید منتظر ماند و دید سامسونگ اوایل سال ۲۰۲۴ چه صحبت‌هایی در رابطه با این اتفاقات مطرح خواهد کرد؛ آیا اندروید بهینه شده یا iOS دارد پرمصرف‌تر می‌شود؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments