1%
  • 0/10

به آیفون‌های هندی سلام کنید؛ تولید۱۰۰ میلیون آیفون در هند در سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵

به آیفون‌های هندی سلام کنید؛ تولید۱۰۰ میلیون آیفون در هند در سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ ۱ ۱۹ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون هند

اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ تولید حدودا ۱۰۰ میلیون آیفون را به شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی واقع در کشور هند واگذار کند.

هند طی چند سال اخیر خوب توانسته از نیروی کار زیاد در کشورش به بهترین شکل ممکن استفاده کند و شرکت‌های بزرگ فناوری را به سمت خود بکشاند. این کشور آنقدر در این زمینه سرمایه‌گذاری خوبی انجام داده که حتی اپل تصمیم گرفته تا دو سال آینده، حدودا یک چهارم تولیدات آیفون خود را در این کشور انجام دهد.

برنامه اینطور است که در سال ۲۰۲۴ حدودا ۵۰ و در سال ۲۰۲۵ هم به همین میزان گوشی آیفون در هند تولید خواهد شد. البته کم و بیش چنین عددی را طی چند سال اخیر هم شاهد بودیم. اگر این برنامه‌ریزی باز هم به همین شکل ادامه پیدا کند، پس باید هند را مسئول تولید ۲۵٪ از تولیدات کل آیفون بدانیم.

در گذشته این چین بود که کاملا تولیدات آیفون را تحت کنترل خود داشت و انتظار می‌رود طی سال‌های پیش رو هم اوضاع به همین شکل ادامه پیدا کند. اما اپل به صورت کلی با مشکل مواجه شده چرا که قوانین کار کمی تغییر کرده؛ برای مثال اتحادیه‌ی کارگران با درخواست شرکت‌ها مبنی بر ۱۲ ساعته شدن ساعت کاری مخالفت کرده است و این یعنی اپل به شرکت‌های بیشتری نیاز دارد تا بتواند به تقاضای کاربران پاسخ دهد.

از طرفی تنش‌ها بین آمریکا و چین بالا گرفته و روز به روز هم بدتر می‌شود و اپل هم چون یک کشور آمریکایی است، نمی‌خواهد ریسک کند تا برایش مشکل به وجود بیاید. شرکت آمریکایی ظرفیت تولید گوشی آیفون بیشتر در هند را هم دارد اما نمی‌تواند بی‌برنامه پیش برود چون کارگران مشغول در کارخانه‌ی هندوستان عنوز آنقدر تجربه ندارند.

به صورت کلی، این یک موفقیت بزرگ برای کشور هندوستان محسوب می‌شود که توانسته طی سال‌های اخیر اینگونه برای خود فرصت‌سازی کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments