استودیو Bloober Team روی بازی جدید Layers of Fear کار می‌کند

بازگشت لایه‌های ترس

بازی جدید Layers of Fear

استودیو Bloober Team پس از گذشت مدت‌ها سراغ طراحی بازی جدید Layers of Fear رفته و از طرفی یک تیزر برای آن منتشر کرده است.

استودیو Bloober Team پیش از آنکه برای ساخت عنوان نسل نهمی The Medium شناخته شود، ابتدا با ساخت مجموعه‌ای در سبک روانشناختی به نام Layers of Fear به معروفیت رسید. با این وجود بعد از طراحی دو عنوان، سازندگان تصمیم گرفتند تا با ساخت بازی The Medium مقداری از فضای قبلی فاصله بگیرند و سبک ترس خود را از یک دید تازه به کاربران منتقل کنند. این در حالی است که این بازی تا حدودی توانست موفقیت لازم را کسب کرده و از طرفی با گرافیک نسل نهمی خود توجه بازیکنان علاقه‌مند به عناوین ترسناک را جلب کند. با این حال بعد از ماجراجویی عجیب و غریب یک Medium ظاهرا حال نوبت به بازگشت به سمت و سوی همان سری قدیمی رسیده و قرار است تا شاهد عرضه سومین لایه از ترس باشیم.

طی رویداد Tokyo Games Show که در کشور ژاپن برگزار شد، این استودیو یک تیزر را منتشر کرد که در آن دستان یک نقاش دیده می‌شود؛ مشابه آنچه که در عنوان اول سری دیده بودیم و ظاهرا اینبار یک دنباله مستقیم بر Layers of Fear 1 خواهیم دید! در واقع داستان اولین بازی درباره نقاشی بود که حین تکمیل اثر هنری خود، با گذشته‌ای رو به رو می‌شد که مشکلات بسیاری را هم برای او به وجود می‌آوردند تا دچار توهم شود. با این وجود دومین اثر سری دیگر با این نقاش کاری نداشت و در همان جهان بازی، اینبار روایت مردی بازیگر روایت شد که زیر دست یک کارگردان عجیب، قصد بازی در فیلمی را دارد. به هر حال در ابتدا شاید این موضوعات چندان برای شما جالب نباشد، اما قاعدتا وقتی که آن‌ها را تجربه می‌کنید، متوجه می‌شوید که منظور از ترس روانشناختی که تا مدت‌ها در یاد و خاطرتان می‌ماند چیست!

حال درباره عنوان سوم، می‌دانیم که کار ما با نقاش تقریبا به اتمام رسیده بود، اما نکته قابل توجه اینجاست که گذشته این فرد تاریک‌تر از چیزی است که بتوانید تصورش را بکنید. به هر حال چه دلیلی وجود دارد که یک نفر تنها با فکر به گذشته دچار توهم شود؟ از همین جهت، بعید نیست که بازی جدید Layers of Fear یک اسپین آف باشد. همچنین از آنجا که بین عنوان اول و دوم ارتباط چندانی وجود نداشت، در صورت دنباله بودن هیچ بعید نیست که این بازی جدید نقش یک پل بین داستان آن‌ها را بازی کند.

پروژه ساخت سری Layers of Fear یک راه تازه را برای ما باز کرد که به پیشرفت مداوم Bloober Team منجر شد. در واقع این سری به ما کمک کرد تا داستان‌های جدید و بسیاری را روایت کنیم و حال بسیار خوشحال هستیم که دوباره قرار است تا به جهان این سری بازگردیم.

پیوتر بابیبو (Piotr Babiebo) مدیر اجرایی استودیو Bloober Team طی مصاحبه‌ای که در این رویداد انجام داده، اظهار کرده که بازگشت به ساخت بازی جدید Layers of Fear عملا همان چیزی است که حال برای آن تلاش می‌کنند و الویت تیم در حال حاضر روی همین پروژه خواهد بود. با این وجود، جالب است بدانید که حداقل دو پروژه AAA دیگر توسط این استودیو در دست ساخت قرار گرفته که البته یکی از آن‌ها قرار بود تا Black And Dum Spiro باشد و توسط خود سازندگان کنسل شد. همچنین شایعه شده که یک عنوان تازه و متفاوت از Silent Hill توسط این استودیو ساخته خواهد شد که هنوز هیچ چیز درباره آن تایید نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا