منتظر کدام صحنه‌های بازی در سریال The Last of Us در قسمت‌هایی پایانی باشیم؟

دوباره حاضرید این اتفاقات را تجربه کنید؟

صحنه‌های بازی در سریال The Last of Us

فقط دو قسمت از سریال The Last of Us باقی مانده است. کدام صحنه‌های بازی در سریال The Last of Us در انتظار مخاطبان است؟

سریال The Last of Us با اقتباسی از بازی ویدیویی با همین نام در شبکه‌ی HBO در حال پخش است. حضور نیل دراکمن (Neil Druckmann) خالق بازی The Last of Us، باعث شد تا این اقتباس به شدت به بازی اصلی وفادار باشد و بعضی از سکانس‌های مهم حتی عینا شبیه به هم پیاده شوند. انتظار می‌رود تا در اپیزودهای پایانی، شاهد پنج مورد از صحنه‌های بسیار مهم بازی در سریال The Last of Us باشیم. اگر چه سریال The Last of Us سعی می‌کند تا در بسیاری از موارد، متفاوت از بازی ظاهر شود، اما فرمول سریال به گونه‌ای است که برخی از مهم‌ترین و نمادین‌ترین سکانس‌های بازی را همچنان حفظ می‌کند. صحنه‌هایی که هویت The Last of Us را تعریف می‌کنند و بازی را با آن‌ها به یاد می‌آوریم.

قسمت هفتم سریال The Last of Us با تلاش الی (Ellie) برای نجات جوئل (Joel) پایان یافت. الی پس از به یاد آوردن حرف رایلی (Riley) در مورد این‌که تا آخرین ثانیه‌ی زندگی‌شان به جنگیدن ادامه می‌دهند، سعی می‌کند تا حتی در ناامیدکننده‌ترین شرایط هم تسلیم نشود. در نتیجه‌ی تلاش‌های الی، جوئل جان سالم به‌در می‌برد و خودش را برای یکی از بحث برانگیزترین اختتامیه‌های دنیا هنر، آماده می‌کند. در ادامه مهم‌ترین صحنه‌های بازی که حضور آن‌ها در سریال The Last of Us اجتناب ناپذیر است را با هم بررسی می‌کنیم.

5: ملاقات الی با دیوید و گروه آدم‌خوارش

یکی از صحنه‌های بازی در سریال The Last of Us که در تریلر قسمت هشتم هم مشاهده کردیم، ملاقات الی با دیوید (David) و گروهش است. الی پس از بخیه زدن زخم جوئل، به دنبال غذا و شکار می‌رود. او در این مسیر یک گوزن پیدا می‌کند و در تلاش برای شکار او، با دیوید و جیمز (James) روبرو می‌شود. در بازی The Last of Us در بخش Left Behind متوجه می‌شویم گروهی از افراد به دنبال یک پیرمرد و دختر بچه هستند. الی با علم به این موضوع، به دیوید و جیمز اعتماد نمی‌کند. با این حال حاضر است گوزن را در ازای آنتی‌بیوتیک با دیوید معامله کند. پس از انجام این معامله، دیوید هویت خودش را فاش کرده و به الی می‌گوید که چندی پیش، یک پیرمرد به همراه یک دختر بچه، افراد ما را در دانشگاه کشتند. با این حال به الی پیشنهاد می‌دهد تا به گروه آن‌ها ملحق شود. الی هم درخواست او را رد و با آنتی‌بیوتیک فرار می‌کند و به سراغ جوئل می‌رود.

افراد گروه دیوید، با دنبال کردن ردپای اسب الی، محل استقرار او را پیدا کردند. الی هم سعی می‌کند تا حواس آن‌ها را از جوئل پرت کند تا این افراد از آن‌جا دور شوند. در نتیجه با اسبش فرار کرده ولی اسبش کشته می‌شود و خودش هم به دام دیوید می‌افتد. دیوید او را زندانی می‌کند و در این صحنه متوجه می‌شویم که افراد دیوید، آدم‌خوار هستند. الی بلافاصله پس از به هوش آمدن، می‌بیند که جیمز روبروی او در حال تکه تکه کردن اجساد قربانیان است. دیوید دوباره سعی دارد برا الی توضیح دهد که او می‌تواند به آن‌ها ملحق شود. با این حال الی باز هم توجهی به دیوید ندارد. این مسئله باعث می‌شود تا دیوید، الی را تهدید به مرگ و خوردن او در صبح روز بعد کند. در همین حال، وضعیت جوئل هم رو به بهبود است و حالا که رابطه‌ی نزدیک‌تری با الی دارد، بلافاصله به دنبال الی می‌گردد. جوئل در این مسیر حتی برخی از افراد دیوید را شکنجه می‌کند تا مکان الی را پیدا کند.

البته که بدون شک این صحنه‌های بازی در سریال The Last of Us کمی متفاوت خواهد بود. در تریلرهای قسمت هشتم، شاهد بعدهای جدیدی از گروه دیوید بودیم. ظاهرا این گروه حالا شکل و شمایل مذهبی به خود گرفته و باید ببینیم چه تغییراتی با بازی دارد. در تریلر هیچ اشاره‌ای به آدم‌خوار بودن گروه دیوید نشد ولی احتمالا صرفا به‌خاطر عدم اسپویل داستان، چنین بخش‌هایی را نمایش ندادند. همچنین مشخص شد که تروی بیکر، بازیگر نقش جوئل در بازی The Last of Us، نقش جیمز را در سریال برعهده دارد و این بار در مقابل الی قرار می‌گیرد.

4: کشته شدن دیوید به دست الی

دیوید و جیمز سعی می‌کنند تا الی را بکشند و در همین حین، الی دست دیوید را گاز می‌گیرد. در ادامه سعی می‌کند او را گول بزند و جای گاز خودش را به او نشان می‌دهد و می‌گوید من آلوده بودم و حالا تو هم آلودی هستی. این دیالوگ باعث یک لحضه غفلت دیوید می‌شود و الی در این فاصله، جیمز را می‌کشد و خودش از پنجره فرار می‌کند. پس از مبارزه و فرار از افراد گروه دیوید، یکی از مهم‌ترین صحنه‌های بازی رقم می‌خورد که با اشتیاق منتظر تماشای آن در سریال The Last of Us هستیم. صحنه‌ای که نقش بسیار تاثیر مهمی در شخصیت پردازی الی دارد. دیوید، الی را در یک رستوران گیر می‌اندازد و هنگامی که این مکان در شعله‌های آتش می‌سوزد، الی و دیوید با هم مبارزه می‌کنند. در انتهای این مبارزه، خشم الی به اوج می‌رسد و با ضربات متعدد چاقو در سر دیوید، او را می‌کشد. در همین هنگام جوئل هم وارد رستوران می‌شود و الی را از چاقو زدن، متوقف می‌کند. سپس جوئل الی را در آغوش می‌کشد و یکی از زیباترین سکانس‌های سریال The Last of Us رقم می‌خورد.

صحنه‌ی کشتن دیوید توسط الی، تاثیر مهمی در شخصیت الی دارد و او را برای اتفاقات آینده، آماده می‌کند. در بازی The Last of Us با این‌که الی قبلا هم افراد زیادی را در راه بقا کشته، اما قتل دیوید بسیار متفاوت است و نقطه‌ی اوج خشونت الی را به نمایش می‌گذارد. اینجا برای اولین بار شاهد سکانسی هستیم که نشان می‌دهد اگر کسی الی را اذیت کند، چه سرنوشتی پیش رویش خواهد بود. یکی از مهم‌ترین صحنه‌های بازی که حتما در سریال The Last of Us هم تکرار می‌شود و نقش پررنگی در شخصیت پردازی الی دارد. مخصوصا که تاکنون در سریال، شاهد هیچ سکانسی از کشته شدن افراد به دست الی نبودیم.

3: زرافه

پس از اتمام زمستان سخت در بازی The Last of Us، داستان وارد فصل بهار می‌شود و دوباره جوئل و الی را به جستجوی بیمارستان فایرفلایز می‌فرستد. در این بخش از بازی، الی هنوز تحت تاثیر اتفاقات زمستان قرار دارد و به طرز غیر معمولی، از همیشه کم حر‌ف‌تر است. با این حال این دو نفر در مسیر رسیدن به Salt Lake City، با گروهی از زرافه‌ها مواجه می‌شوند که الی را شگفت زده می‌کند. جوئل و الی یکی از زرافه‌ها را نوازش می‌کنند و در سکانس بعدی، گروهی از زرافه‌ها در جنگل راه می‌روند. این سکانس یکی از آرامش بخش‌ترین صحنه‌های بازی است که بدون شک در سریال The Last of Us هم تکرار می‌شود.

تماشای زرافه‌ها در دنیای نابودشده‌ی The Last of Us بسیار زیبا است. به سختی می‌توان چیزی را در این دنیا پیدا کرد که توسط قارچ‌ها، نابود نشده باشد. اما جالب است که حیوانات هنوز هم به زندگی خود ادامه می‌دهند و تحت تاثیر بیماری‌های قارچی قرار نگرفته‌اند. جوئل پس از این صحنه به الی می‌گوید که آن‌ها می‌توانند کلا بیخیال همه چیز شوند و برگردند سراغ تامی (Tommy) در شهر جکسون زندگی کنند. با این حال الی معتقد است که الان برای دست کشیدن از این کار خیلی دیر است و در این مسیر، سختی‌های زیادی کشیدند و باید نتیجه‌ی نهایی ارزشمند باشد.

2: جوئل برای نجات الی، افراد گروه فایرفلایز را می‌کشد

یکی از مهم‌ترین صحنه‌های بازی که باید در سریال The Last of Us تکرار شود، کشته شدن افراد فایرفلایز به دست جوئل، در مسیر نجات الی است. جوئل و الی در مسیرشان برای پیدا کردن گروه فایرفلایز، در یک تندآب گرفتار می‌شوند. الی شنا بلد نیست و پس از افتادن به داخل آب، از هوش می‌رود. جوئل در ادامه سعی دارد الی را به هوش بیاورد که در همین لحضه، ماموران فایرفلایز او را پیدا می‌کنند و با ضربه به سرش، جوئل را بیهوش می‌کنند.

جوئل در بیمارستان فایرفلایز، مقابل مارلین (Marlene) بیدار می‌شود. مارلین به جوئل می‌گوید که حال الی خوب است ولی او برای جراحی آماده شده است. مارلین توضیح می‌دهد که برای تولید یک واکسن، مجبورند تا چیزی را از مغز الی خارج کنند که باعث کشته شدن او می‌شود. جوئل با این مسئله کنار نمی‌آید و هر یک از افراد گروه فایرفلایز که سر راه او قرار بگیرند را می‌کشد تا راهش را به الی برساند. در نهایت حتی دکتر جراح که سعی می‌کند جلوی جوئل را بگیرد، به دست او کشته می‌شود. در بیمارستان می‌توانیم ضبط صداهایی را از این دکتر پیدا کنیم که مسئله‌ی تولید واکسن از الی را، با مسئله‌ی کشف پنیسیلین در یک سطح قرار می‌دهد.

جوئل در نهایت الی را که هنوز بیهوش است، نجات می‌دهد. در مسیر فرار، افراد فایرفلایز همچنان سعی می‌کنند تا جلوی جوئل را بگیرند و در انتها، مارلین دوباره با جوئل روبرو می‌شود و سعی دارد او را از انجام این کار منصرف کند. جوئل مارلین را می‌کشد و با الی از بیمارستان فایرفلایز خارج می‌شود. تصمیم جوئل بسیار بحث برانگیز و برخلاف خواسته‌ی الی است. در سریال The Last of Us دیدیم که الی حتی تلاش می‌کند با خون خود، سم (Sam) را درمان کند پس می‌توان حدس زد که چقدر این مسئله برای الی اهمیت دارد.

1: جوئل در مورد واکسن به الی دروغ می‌گوید

یکی دیگر از صحنه‌های بازی که همگی منتظر تماشای آن در سریال The Last of Us هستیم، سکانس پایانی و دروغ گفتن جوئل به الی است. جوئل در سکانس پایانی به الی دروغ می‌گوید که افراد دیگری همچون او وجود دارند که همگی مصون هستند. اما هیچ‌کدام از آن‌ها برای ساخت واکسن، کاربردی واقع نشدند و فایرفلایز دیگر برای تولید واکسن، تلاش نمی‌کند. پایان‌بندی The Last of Us اگرچه شاید بسیار بحث برانگیز است، اما دقیقا همان دلیلی است که باعث می‌شود نام این اثر همچنان پس از اینهمه سال، بر سر زبان‌ها باشد. سکانس پایان‌بندی، یکی از صحنه‌های مهم بازی است که به هیچ وجه نمی‌توان آن را در سریال The Last of Us تغییر داد. داستان The Last of Us فقط با این پایان‌بندی قابل تکمیل است و هر پایان دیگری، لطمه‌ی بزرگی به روایت سریال می‌زند.

سریال The Last of Us برای فصل دوم هم تمدید شده است. فصل دوم سریال، داستان بازی The Last of Us Part II را اقتباس می‌کند. البته هنوز مشخص نیست که آیا کل داستان بازی Part II، در یک فصل جا می‌گیرد یا خیر. قسمت هشتم سریال The Last of Us با محوریت نمایش گروه دیوید، روز دوشنبه ساعت 5:30 صبح به وقت ایران از شبکه‌ی HBO پخش می‌شود. فراموش نکنید که حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4 6 آراء
امتیاز مطلب

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا