اشاره به لیدی ثور در سریال She-Hulk کاملا خط زمانی MCU را نابود کرده است!

تایم لاین دنیای سینمایی مارول نابود شده..

لیدی ثور در سریال She-Hulk

اخیرا یک اشاره به لیدی ثور در سریال She-Hulk باعث شده تا کاملا خط زمانی دنیای سینمایی مارول شکسته شود و جایگاهی در MCU نداشته باشد.

در واقع سریال شخصیت شی هالک چیزی بود که شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد که بتواند به یک مجموعه تلویزیونی موفق تبدیل شود؛ موردی که البته درست هم بود و در نهایت طرفداران بسیاری با دیدن آن نا امید شدند. با این حال یک نکته خاص درباره هر فیلم یا سریالی که در دنیای سینمایی مارول پخش می‌شود این است که آن در چه تاریخی از خط زمانی MCU قرار دارد و روایت آن چطور به سایر آثار مربوط خواهد شد؟

جواب این سوال معمولا توسط خود سازندگان داده می‌شود؛ برای مثال می‌دانیم که فاز چهارم MCU پس از وقایع Endgame شروع می‌شود و رفته رفته جهان آن به سمت مولتی ورس به پیش می‌رود تا در سریال Loki شاهد پخش شدن خط‌های زمانی باشیم. با این وجود آخرین فیلم‌های ساخته شده در دنیای سینمایی مارول از جمله Spider-Man: No Way Home و Doctor Strange In The Multiverse of Madness دنباله همدیگر هستند و به همین واسطه داستان را ادامه می‌دهند؛ در حالی که داستان فیلم Thor: Love And Thunder به گفته سازندگان در سال ۲۰۲۷ جریان دارد که به مراتب از سایر فیلم و سریال‌های حاضر جلوتر است.

حال برای سریال She-Hulk تاریخ پس از فیلم Shang-Chi: And The Legend of The Ten Rings در نظر گرفته ده که وقایع آن پس از Spider-Man: Far From Home و پیش از Spider-Man: No Way Home هستند؛ که به عبارتی در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ روایت می‌شود. با این وجود یک اشاره عجیب به لیدی ثور در سریال She-Hulk انجام می‌شود که واقعا تعجب بسیاری از کاربران را به دنبال داشته و از طرفی دو سال قبل از تبدیل شدن جین فاستر (Jane Foster) به لیدی ثور است!

در نقد و بررسی این سریال اشاره شده بود که واقعا جایگاه She-Hulk: Attorney At Law در دنیای سینمایی مارول مشخص نیست، اما هرچه بیشتر به جزئیات آن دقت می‌کنیم، این موضوع هم بیشتر ثابت می‌شود. برای مثال در قسمت نهم سریال وقتی که از گروه Intelligencia رونمایی شد، دیدیم که آن‌ها به شخصیت لیدی ثور (Lady Thor) اشاره می‌کردند؛ شخصیتی که البته با نام مایتی ثور (The Mighty Thor) شناخته می‌شود و اشاره به همان جین فاستر هنگام برداشتن چکش میلونیر دارد. این جریان در سال ۲۰۲۷ رخ می‌دهد که آن را در فیلم Thor: Love And Thunder دیدیم. اما در این سریال، به نحوی ظاهرا برخی شخصیت‌ها از وقایع آینده خبر دارند یا اینکه به کلی خط زمانی دنیای سینمایی مارول شکسته شده است.

با این وجود، یک نکته درباره این سریال وجود دارد؛ She-Hulk یک سریال است! و این یعنی طی ۹ قسمت، کسی نمی‌داند که تا چه حد داستان پیشرفت کرده و در زمان جلو رفته است. برای مثال در قسمت اول راحت می‌توان فهمید که روایت دقیقا بعد از صحنه بعد از تیتراژ فیلم Shang-Chi است. سپس در قسمت سوم، متوجه می‌شویم که اشاراتی به کتاب ویشانتی (Vishanti) و اتفاقات No Way Home و Multiverse of Madness می‌شود. این یعنی کاملا واضح است که طی وقایع سریال، چند ماه در سه قسمت جلوتر رفته شده و به همین ترتیب نیز احتمال می‌رود که تا قسمت نهم، حداقل یک سال داستان جلو رفته باشد. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که حتی با این وجود هم منطقی نیست که داستان به سال ۲۰۲۷ و ۲۰۲۸ رفته باشد که به لیدی ثور در سریال She-Hulk اشاره شود! همچنین گذشت زمان در سریال طوری انجام می‌شود که نمی‌توان آن را حس کرد؛ بخصوص در قسمت‌های آخر.

با این حال بد نیست بدانید که درباره خط زمانی خود فیلم Thor: Love And Thunder نیز سوالات بسیاری وجود دارد که اصلا منطقی نیستند و پیش‌تر درباره آن توضیح داده بودیم؛ طوری که کارگردان اثر یک چیز می‌گوید و کوین فایگی (Kevin Feige) نظر دیگری دارد. این یعنی مشخص نیست که اتفاقات آن در سال ۲۰۲۵ رخ می‌دهد، یا اینکه در ۲۰۲۷ وقایع آن جریان دارد. با این حساب یعنی به نظر می‌رسد که اگر در نظر بگیریم که وقایع مربوط به سال ۲۰۲۵ هستند، شاید بتوان آن را منطقی دانست.

به هر حال خط زمانی فیلم‌ها و سریال‌های دنیای سینمایی مارول واقعا در حال نابود شدن است و دلیل آن هم انتشار چندین و چند اثر فیلم و سریال در سال، به جای تمرکز روی کیفیت و داستان آن‌ها است. با این حال آیا چنین مشکلی در فاز پنجم درست می‌شود؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا