واکنش هیدئو کوجیما به تصاحب کوجیما پروداکشنز توسط سونی

شایعه‌ها را باور نکنید!

واکنش هیدئو کوجیما به تصاحب کوجیما پروداکشنز توسط سونی حمید توحیدلو ۰ ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
خرید کوجیما پروداکشنز توسط سونی

بر اساس تازه‌ترین توییت آقای هیدئو کوجیما، به نظر می‌رسد که شایعه‌ی خرید کوجیما پروداکشنز توسط شرکت سونی صحت ندارد و استودیوی این بازی‌ساز ژاپنی مستقل باقی خواهد ماند.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که دیروز شایعه‌ای مبنی بر تصاحب استودیوی کوجیما پروداکشنز توسط سونی در سراسر فضای مجازی منتشر شد. ماجرا از این قرار بود که ژپنی‌ها به تازگی تغییراتی در تصاویر حاضر در بنر تبلیغاتی پلی‌استیشن اعمال کردند که در آن شاهد نمایش شخصیت سم بریجز از بازی Death Stranding بودیم.

با توجه به اینکه تمامی تصاویر حاضر در این بنر مربوط به بازی‌های فرست پارتی سونی هستند، حضور دث استرندینگ کمی عجیب به نظر می‌رسد؛ چرا که این عنوان توسط استودیوی کوجیما پروداکشنز ساخته شده و این استودیو به عنوان یک بازی‌ساز ترد پارتی یا همان شخص ثالث محسوب می‌شود. از این رو، بسیاری از بازیکنان و هواداران بر این باور هستند که سونی به دور از رسانه‌ها و در سکوت خبری، استودیوی کوجیما پروداکشنز را خریداری کرده است.

در همین حین، با قوت گرفتن شایعه‌ها، ساعاتی قبل آقای هیدئو کوجیما، موسس و مدیر ارشد استودیوی کوجیما پروداکشنز، بنر جدید پلی‌استیشن را بدون هیچ توضیحی در حساب کاربری توییتر خود منتشر کرد. در وهله‌ی اول، بسیاری از بازیکنان و رسانه‌ها بر این باور بودند که این بازی‌ساز ژاپنی با این اقدام به شایعه‌های اخیر واکنش داده و خبر تصاحب استودیوی خود توسط سونی را تایید کرده است.

با این حال، با گذشت ده دقیقه از این توییت، او اعلام کرد که هیچ قصد و منظوری از انتشار تصویری از بازی‌های انحصاری سونی در صفحه‌ی شخصی خود نداشته و علی‌رغم تمامی گمانه‌زنی‌ها، کوجیما پروداکشنز به عنوان یک استودیوی مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد. در حقیقت، کوجیما تاکید کرد که استودیوی او به هیچ شرکت ناشری وابسته نیست و آن‌ها در قالب یک بازی‌ساز مستقل کار می‌کنند.

هیدئو کوجیما در این خصوص توضیح می‌دهد:

برای سوءتفاهم پیش‌ آمده از شما عذرخواهی می‌کنم. کوجیما پروداکشنز یک استودیوی بازی‌سازی مستقل بوده و خواهد بود.

با توجه به این اظهارات، تقریبا می‌توان گفت که شایعه‌ی خرید استودیوی کوجیما پروداکشنز توسط سونی حقیقت ندارد. هرچند، بسیاری از هواداران هنوز هم با این نظر مخالف هستند. در واقع، این شرایط در گذشته برای استودیوی بلوپوینت گیمز نیز اتفاق افتاده بود. اگر خاطرتان باشد، زمانی که شایعه‌ی خرید بلوپوینت گیمز توسط سونی نیز در فضای مجازی به چشم خورد، مدیران استودیوی مزبور در پیامی اعلام کردند که آن‌ها در قالب یک تیم بازی‌سازی مستقل به فعالیت خود ادامه می‌دهد؛ این در حالی است که بعدها سونی از خرید بلوپوینت گیمز خبر داد.

با وجود اینکه کوجیما آب پاکی روی دستان هواداران سونی ریخت، اما باز هم حضور تصویری از بازی دث استرندینگ در بنر جدید پلی‌استیشن کمی عجیب به نظر می‌رسد. البته، برخی‌ها بر این باورند که اضافه شدن این عنوان به بنر تبلیغاتی به معنی خرید استودیوی کوجیما پروداکشنز نیست، بلکه سونی مالکیت و حق امتیاز این IP را به طور تمام و کمال در اختیار دارد و به همین خاطر، ژاپنی‌ها در بنر جدید تصمیم به انجام چنین کاری گرفتند؛ اتفاقی که پیش‌تر برای سری Ratchet & Clank نیز رخ داه بود که البته بعدها به خرید استودیوی اینسامنیاک گیمز، خالق بازی، توسط سونی انجامید.

در حالی که این احتمالات هم چندان بی‌منطق نیستند، اما همچنان شایعه‌ی خرید کوجیما پروداکشنز توسط سونی را نمی‌توان رد کرد؛ چرا که هم اکنون چند سالی از عرضه‌ی دث استرندینگ می‌گذرد و شرکت سونی تا پیش از امروز تصویری از بازی را به بنر تبلیغاتی خود در پلی‌استیشن اضافه نکرده بود. بنابراین، نکته قابل توجه اینجا است که چرا این کمپانی باید بعد از گذشت چند سال از انتشار بازی دست به انجام چنین اقدامی بزند؟ سوالی که هنوز هم مبهم بوده و باید منتظر انتشار جزئیات بیشتر ماند.

در خلال این گفته‌ها، بد نیست اشاره کنم که مدتی قبل آقای جیم رایان، مدیر ارشد بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی، در گفت‌وگویی رسما اعلام کرد که فارغ از تکمیل قرارداد با بانجی، خریدهای بیشتری در سال ۲۰۲۲ میلادی در راه هستند و طبق روال همیشه، جامعه‌ی پلی‌استیشن به مرور گسترش خواهد یافت. بدین ترتیب، در حالی که شاید کوجیما پروداکشنز خرید بعدی سونی نباشد، اما این کمپانی در ماه‌ها و یا سال‌های آینده بازی‌سازان مختلفی را به زیرمجموعه‌ی خود اضافه می‌کند.

ناگفته نماند که سونی با پرداخت ۳.۶ میلیارد دلار، استودیوی بانجی، خالق سری Halo، را در اوایل سال جاری میلادی خریداری کرد. از طرفی، این شرکت در حال حاضر مالک استودیوهای محبوبی از جمله بلوپوینت گیمز و هاوس‌مارک به شمار می‌رود. علاوه بر این‌ها، ژاپنی‌ها چند هفته‌ی پیش استودیوی مستقل جید ریموند، از تهیه‌کنندگان مجموعه‌ی اساسین کرید، به نام Haven را به زیرمجموعه‌ی خود اضافه کردند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با واکنش هیدئو کوجیما در خصوص شایعه‌ی خرید استودیوی کوجیما پروداکشنز توسط سونی چیست؟ به نظر شما، چرا کمپانی سونی تصویر بازی Death Stranding را به بنر تبلیغاتی پلی‌استیشن اضافه کرده است؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا