#مهسا_امینی

آیا کینگ پین در سریال Hawkeye همان شخصیت قبلی در Daredevil است؟

پاسخ را از خود بازیگر بشنوید

کینگ پین در سریال Hawkeye

در جدیدترین مصاحبه وینسنت دن آفریو (Vincent D’Onofrio)، بازیگر نقش کینگ پین در سریال Hawkeye او کمی بیشتر درباره ارتباط این شخصیت با نسخه مشابه آن در Daredevil صحبت کرده و حتی گفته که آن‌ها یکی هستند!

سریال Daredevil حدود چند سال پیش در قالب یکی از سریال‌های مارول در شبکه استریم نتفلیکس پخش می‌شد، در حالی که درست به مانند سایر سری‌های این شبکه هنوز مشخص نبود که آیا داستان آن‌ها در MCU جریان دارد یا اینکه کاملا بی‌ربط هستند. به هر حال هرگز مدیر استودیو مارول، کوین فایگی (Kevin Feige) خود حاضر نشد تا این مسئله را کاملا تایید کند که سریالی مانند Agents of SHIELD در جهان سینمایی مارول جریان دارد؛ چراکه در آن اتفاقاتی افتاد که به فیلم‌های MCU اشاره مستقیم داشت و اتفاقاتی افتاده که با سفر در زمان حتی نابودی زمین و جهان را نشان می‌داد!

با این وجود، برخی از این سریال‌ها همیشه پتانسیل بودن در جهان سینمایی مارول را بدون مشکل داشته‌اند. برای مثال، Daredevil به MCU اشاره داشت اما هرگز در آن اتفاقی رخ نداد که مسیرش را از دنیای سینمایی مارول دور کند. به همین دلیل شخصیت دردویل با بازی چارلی کاکس (Charley Cox) در آن دقیقا به یک گزینه برای کوین فایگی تبدیل شد تا هر موقع که دوست داشت دردویل را به فیلم‌های بزرگ مارول اضافه کند. این در حالی است که اکنون در دو مورد می‌توانیم مطمئن باشیم که داستان سریال Daredevil کاملا مرتبط یا به اصطلاح Canon بوده است؛ اول از همه داستان No Way Home این مورد را تایید کرد، سپس نیز در سریال Hawkeye دیدیم که چطور شخصیت ابرشرور مقابل دردویل، یعنی کینگ پین، نشان داده شد.

این در حالی است که وینسنت دن آفریو بازیگر نقش کینگ پین در هر دو سریال، خود اخیرا جزئیات بسیاری را درباره این مسئله ارائه داده است؛ طوری که به گفته او، کینگ پین در بین پنج سالی که ثانوس (Thanos) نیمی از جمعیت جهان را پاک کرده بود، دچار مشکل شده و حال در سریال Hawkeye بازگشته است!

کینگ پین در سریال Hawkeye بعد از سال‌های بلیپ!

در سریال Daredevil کینگ پین قدرت بسیاری را در شهر نیویورک داشت و عملا به عنوان حاکم آن شناخته می‌شد؛ کسی که راه و رسم خلاف در آن را خیلی خوب بلد است و به همه دستور می‌دهد. با این وجود کینگ پین در سریال Hawkeye با اینکه دقیقا همان شخصیت قبلی است، اما ظاهرا پس از بشکن معروف ثانوس، طی این پنج سال مشکلات و سختی‌های بسیاری داشته که کنترل نیویورک را از دست او خارج کرده است. طوری که خود او در یک دیالوگ حتی به صورت واضح بیان می‌کند که «باید به مردم این شهر نشان دهم که صاحب آن کیست!».

در واقع قرار بود که این همان کینگ پین باشد، کسی که حال بعد از دوران بشکن (ثانوس) بازگشته، قدرتش را از دست داده و به دنبال باز پس گرفتن شهر خود است. من که به همین شکل با او برخورد کردم و داستان هم دقیقا همین بود. درباره خود شخصیت هم کاملا من هر چه که برای سریال Daredevil رو کرده بودم، برای کینگ پین در سریال Hawkeye هم استفاده کردم.

با این وجود هرگز گفته نشد که آیا کینگ پین خود در این پنج سال مانند پنجاه درصد جمعیت جهان پاک شده یا اینکه مشکل او چیز دیگری بوده است. در هر صورت، با دیدن کینگ پین در سریال Hawkeye خیلی راحت می‌توان دید که ظاهرا او دیگر به هیچ وجه قدرت سابق خود را ندارد و چپ و راست توسط خدمتکاران قدیمی خود مورد خیانت قرار می‌گیرد؛ بخصوص مادر کیت بیشاپ (Kate Bishop) و همچنین مایا (Maya) که در صحنه پایانی یک حساب شخصی را با پین تسویه کرد!

سریال Hawkeye چندمین سریال پس از اتمام فاز سوم دنیای سینمایی مارول بود که حال به مسئله دوران بعد از Blip یا همان اتفاق پاک شدن نصف جمعیت می‌پردازد. با این وجود، برخلاف بسیاری از مردم مانند خواهر ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) که در این پنج سال پاک شده بود، کلینت بارتون (Clint Barton) زنده مانده بود و با گرفتن هویت رونین (Ronin)، هرکس که ارزش زنده ماندن بعد از این ضایعه را نداشت از دم تیغ می‌گذراند. حال نیز در این سری کاملا به عواقب انتخاب کردن چنین راهی پرداخته می‌شود، طوری که کلینت باید با باقی مانده دشمنانی که برای خود تراشیده بود دست و پنجه نرم کند، در حالی که دختری به نام کیت بیشاپ به صورت اتفاقی وارد ماجرا می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا