فیلم سینمایی خط فرضی برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم جشنواره‌ی اسپانیا شد

افتخاری دیگر برای ایران

فیلم سینمایی خط فرضی

فیلم خط فرضی، جدیدترین اثر فرنوش صمدی، موفق به دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم جشنواره‌ی اسپانیا شد.

طبق گزارش‌هایی که از سوی روابط عمومی پروژه منتشر شده، فیلم سینمایی خط فرضی توانسته در سومین حضور جهانی خود موفق به دریافت چند جایزه و افتخار شود. این عنوان به کارگردانی فرنوش صمدی ساخته شده و علی مصفا تهیه‌کنندگی آن را برعهده داشته است. از بازیگران اصلی این فیلم می‌توان به سحر دولتشاهی، پژمان جمشیدی، حسن پورشیرازی، آزیتا حاجیان، امیررضا رنجبران، صدف عسگری، محمد حیدری و آیلین جاهد اشاره کرد.

پس از به پایان رسیدن مراحل تولید فیلم سینمایی خط فرضی، این عنوان در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی شرکت کرد و توانست برای ایران افتخار کسب کند. این اثر در سومین حضور جهانی خود موفق شد جایزه‌ی بهترین فیلم بخش میتینگ پوینت (ویژه فیلم‌های اول و دوم کارگردان) را از شصت و پنجمین فستیوال فیلم وایادولید اسپانیا برنده شود و با فیلم‌های موفق هم‌رده‌ی خود رقابت کند.

جالب است بدانید هیات داوران فیلم وایادولید درمورد برنده‌ شدن فیلم سینمایی خط فرضی گفته‌اند این فیلم با جسارت و در اعتراض به سلطه سنن پوسیده و نابرابری حقوق انسان‌ها توانسته در عرصه‌ی جهانی حضور پیدا کند و برنده‌ی این جایزه شود. همچنین به گفته‌ی داوران، این عنوان روایتی بی پرده، موثر و صریح را به تصویر کشیده است.

لازم به ذکر است که کارگردان فیلم خط فرضی، فرنوش صمدی، قبل‌تر در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی به صورت متوالی توانست برای فیلم‌های کوتاه خود برنده‌ی چندین جایزه شود. فیلم‌‌های «سکوت» و «نگاه» عناوینی بودند که در فستیوال وایادولید اسپانیا برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم کوتاه شدند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا