#مهسا_امینی

کوین فایگی از تاثیر فیلم‌های هری پاتر روی دنیای سینمایی مارول می‌گوید

مدیر استودیوی مارول: تمامی فیلم‌های هری پاتر را در همان هفته‌ی افتتاحیه تماشا می‌کردم

فیلم‌های هری پاتر

کوین فایگی، مدیر استودیوی مارول در جدیدترین مصاحبه‌اش به صحبت درباره‌ی تاثیر فیلم‌های هری پاتر روی دنیای سینمایی مارول پرداخت.

طی ده سال گذشته اتفاقات بسیاری در سینمای جهان رخ داده است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، پیدایش دنیای سینمایی مارول و محبوبیت جهانی آن بود. موفقیت مارول به حدی زیاد بوده که سیاست‌های فیلمسازی بسیاری از استودیوهای دیگر را تحت تاثیر قرار داده است. برای مثال، می‌توان به استودیوی برادران وارنر اشاره کرد که پس از شکست فیلم‌های دنیای سینمایی دی‌سی، تصمیم گرفت تا از فضای جدی فاصله گرفته و عنصر طنز را به فیلم‌هایش تزریق کند.

همین جریان‌سازی باعث شده تا تصور اینکه استودیوی مارول از دیگر فعالان حوزه‌ی فیلمسازی تاثیر گرفته باشد مقداری سخت شود. با این حال، این اتفاق رخ داده است. کوین فایگی (Kevin Feige)، مدیر استودیوی مارول که چندی پیش به عنوان مهمان در New York Film Academy حاضر شد، در یک جلسه‌ی پرسش و پاسخ طولانی شرکت کرد. در جریان این جلسه به موضوعات بسیاری پرداخته شد که یکی از آن‌ها تاثیرپذیری دنیای سینمایی مارول از فیلم‌های هری پاتر بوده است. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا است که شرکت برادران وارنر وظیفه‌ی ساخت اقتباس‌های سینمایی هری پاتر را بر عهده داشته است. فایگی در این باره گفت:

هرگز رمان‌های هری پاتر را نخواندم. کودکانم هم به سنی نرسیده‌اند که آن‌ها را بخوانند اما تمامی فیلم‌های هری پاتر را در همان هفته‌ی افتتاحیه تماشا می‌کردم. آن‌ها را می‌دیدم، لذت می‌بردم و سپس همه چیز از یادم می‌رفت تا قسمت بعدی اکران می‌شد. فیلم‌های هری پاتر واقعا خوش ساخت بودند؛ با وجود اینکه در فاصله‌ی زمانی بین دو قسمت هرگز درباره‌ی آن‌ها فکر نمی‌کردم، می‌توانستم متوجه‌ی اتفاقات شوم. در اکثر مواقع می‌دانستم ماجرا از چه قرار است و به ندرت پیش می‌آمد از خودم بپرسم: «او کدام شخصیت است؟»

اگر ده بار به تماشای فیلم‌های هری پاتر می‌نشستم یا قبل از تماشایشان رمان‌ها را می‌خواندم، به احتمال بسیار متوجه‌ی نکات جالبی می‌شدم اما عدم انجام این کارها هرگز باعث نشد تا درک درستی از داستان‌ها پیدا نکنم. مسیری که سازندگان هری پاتر طی کرده‌اند، همان مسیری است که سعی می‌کنیم در آن قدم برداریم. بدین ترتیب، اگر ایستر‌اگ یا نکته‌ی خاصی در فیلم وجود داشته باشد که نداشتن اطلاعات درباره‌ی آن باعث سردرگمی مخاطب شده، آن را حذف می‌کنیم.

طبق شایعاتی که چندی پیش در فضای مجازی منتشر شدند دیزنی چند بازیگر را برای ایفای نقش مون نایت در نظر گرفته است که دنیل ردکلیف (Daniel Radcliffe) یکی از آن‌ها است. در حال حاضر مشخص نیست آیا بازیگر نقش هری پاتر این نقش را می‌پذیرد یا خیر.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا