#مهسا_امینی

کوین کانوی در سن ۷۷ سالگی درگذشت

پس از ستاره‌ی فیلم Spartacus، اینبار نوبت به بازیگر فیلم Funny Farm رسید

کوین کانوی

کوین کانوی، بازیگر و کارگردان آمریکایی، در سن ۷۷ سالگی بر اثر سکته‌ی قلبی درگذشت. کانوی در دوران فعالیتش در آثار مختلفی از جمله Funny Farm و Slaughterhouse-Five نقش‌آفرینی کرده بود.

دور روز پیش بود که باخبر شدیم کرک داگلاس (Kirk Douglas)، یکی از آخرین بازماندگان عصر طلایی هالیوود، در سن ۱۰۳ سالگی از دنیا رفت. حالا هم نوبت به یکی دیگر از بازیگران قدیمی صنعت سینما رسیده است؛ کوین کانوی (Kevin Conway) که برای نقش‌آفرینی‌های به‌یاد ماندنی‌اش در Funny Farm ،Oz و Gettysburg در میان طرفداران سینما و تلویزیون شناخته می‌شود، در سن ۷۷ سالگی بر اثر سکته‌ی قلبی درگذشت. این خبر را سخنگوی کانوی تایید کرده است.

کوین کانوی در سال ۱۹۴۲ در نیویورک به دنیا آمد. او در ابتدا سعی کرد شانس خود را به عنوان نماینده‌ی فروش امتحان کرده و از این طریق به کسب درآمد بپردازد اما در سن ۲۴ سالگی این حرفه را رها کرد و به بازیگری روی آورد. در همین راستا، به استودیوی Herbert Berghof رفت و در آنجا آموزش بازیگری دید. او سپس در تئاترهای When You Comin’ Back, Red Ryder و One Flew Over the Cuckoo’s Nest به نقش‌آفرینی پرداخت. درخشش او روی صحنه باعث شد تا مورد توجه سازندگان تئاترهای برادوی قرار گرفته و در سالن‌های این خیابان هم حاضر شود.

از مشهورترین تئاترهای برادوی این بازیگر آمریکایی می‌توان به Of Mice and Men ،Dinner at Eight ،Indians و Moonchildren اشاره کرد. او در تئاتر Of Mice and Men نقش مقابل جیمز ارل جونز (James Earl Jones)، صداپیشه‌ی دارث ویدر در فرنچایز جنگ ستارگان را بر عهده داشت. روند پیشرفت کوین کانوی ادامه پیدا کرد و توانست پای خود را به سینما باز کند. اولین نقش مهم او در صنعت سینما به فیلم Slaughterhouse-Five محصول سال ۱۹۷۲ باز می‌گردد. او در دهه‌های بعدی نقش‌های مختلفی را در سینما ایفا کرد که از قابل‌توجه‌ترین آن‌ها می‌توان به نامه‌رسان دیوانه در Funny Farm و باستر کیلرین در Gettysburg اشاره کرد.

فعالیت کوین کانوی در صنعت سینما تنها به عنوان یک بازیگر نبود و او در سال ۱۹۸۷ یک فیلم مستقل تحت عنوان The Sun and the Moon کارگردانی کرد. این بازیگر آمریکایی در تعدادی از سریال‌های تلویزیونی هم حضور یافت؛ کانوی در سریال درام The Good Wife نقش جوناس استرن را بر عهده داشت و در سریال Oz محصول شبکه‌ی HBO هم به‌ عنوان پدر رایان و سیریل اُریلی جلوی دوربین رفت. او همچنین نقش‌های کوتاهی را در سریال‌های Star Trek: The Next Generation Homicide: Life on the Street و Law and Order: Criminal Intent ایفا کرده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا