بتمن بعدی کیانو ریوز خواهد بود؟

کیانو ریوز در نقش بتمن!

بتمن بعدی کیانو ریوز خواهد بود؟ بهار خرّم ۰ ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ دی‌سی

کیانو ریوز قرار است در انیمیشین جدید دی‌سی لیگ سوپر پتز صداپیشه شخصیت محبوب دی‌سی شوالیه تاریکی باشد و از الان می‌توان گفت این بازیگر محبوب از نظر فنی بتمن بعدی است!

شخصیت بتمن یا همان بروس وین (Bruce Wayne/Batman) در طول سال‌ها توسط چندین بازیگر دیگر هم بازی شده است؛ ما آدام وست (Adam West)، مایکل کیتون (Michael Keaton)، وال کیلمر (Val Kilmer)، جورج کلونی (George Clooney)، کریستین بیل (Christian Bale)، بن افلک (Ben Affleck) به عنوان بتمن دیدیم، به علاوه حضور اخیر رابرت پتینسون (Robert Pattinson) در همین نقش در فیلم جدید بتمن (The Batman) به کارگردانی مت ریوز (Matt Reeves) که در سال ۲۰۲۲ اکران شد و بسیار فیلم پر طرفدار و پر فروشی بود.

این شخصیت همچنین توسط بازیگران متعددی صداگذاری شده است، چه در انیمیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی دهه ۹۰ چه در در لیگ قهرمانان حیوانات خانگی (DC League of Super Pets)،  انیمیشن آینده ساخت کمپانی دی‌سی (DC) که ۲۹ جولای ۲۰۲۲ مصادف با ۷ مرداد ۱۴۰۱ اکران خواهد شد. 

در حالی که کوین کانری (Kevin Conroy) همیشه پشت نقاب انیمیشن پنهان بود این بار بازیگر دیگری این وظیفه را بر عهده دارد. 

خلاصه رسمی که از لیگ قهرمانان حیوانات خانگی منتشر شده است عنوان می‌کند:

هنگامی که لیگ عدالت (Justice League) توسط لولو (Lulu) و لکس لوتور (Lex Luthor) تسخیر می‌شود، کریپتو (Krypto)‌ سگ لابرادور سوپرمن (Superman) که در این فرایند قدرتش را از دست داده بود، تیمی از حیوانات خانگی ای که به آن‌ها قدرت‌های فوق‌العاده داده شده را تشکیل می‌دهد تا صاحبش و دوستان سوپرمن را نجات دهد؛ در میان این حیوانات خانگی سگ بوکسوری به نام آس (Ace) فوق‌العاده قوی و شکست ناپذیر می‌شود، یک خوک به اسم پی بی (PB) به طرز شگفت انگیزی رشد می‌کند و غول پیکر می‌شود، لاک پشتی به نام مرتون (Merton) فوق‌العاده سریع می‌شود و یک سنجاب به اسم چیپ (Chip) نیروی الکتریکی به دست می‌آورد.

در این فیلم کیانو ریوز (Keanu Reeves) صداپیشگی بتمن/بروس وین را بر عهده دارد، او بیشتر به خاطر نقش‌هایش در فرنچایزهای بزرگ سینمایی مانند بیل و تد (Bill and Ted)، ماتریکس (Matrix) و جان ویک (John Wick) شناخته می‌شود؛ اما حالا این بازیگر ۵۷ ساله اعلام کرده که علاقه دارد در لایو اکشن‌ها شنل و نقاب بپوشد!

در اولین نمایش فیلم آینده، ریوز در مورد بازی در نقش بهترین کاراگاه جهان (World’s Greatest Detective) صحبت کرد و وقتی از او پرسیده شد که آیا از صداپیشگی این شخصیت لذت می‌برد یا خیر، در مصاحبه ای با اکسترا (Extra) پاسخ داد: 

خب من شخصیت بتمن را هم در کتاب‌های مصور و هم در فیلم‌ها به شدت دوست داشتم و دارم، بنابراین این که فرصت صداگذاری بتمن را به دست آوردم خیلی برایم ارزش داشت!

سپس از او پرسیده شد که آیا علاقه دارد در یکی از نسخه‌های لایو اکشن خود نقش بتمن را بازی کند یا خیر، ریوز گفت:

خب این همیشه برای من یک رویا بوده! اما در حال حاضر رابرت بتمن را در اختیار دارد که کارش عالی است؛ شاید خیلی وقت بعد در انتهای مسیر حرفه ای خودم، شاید زمانی که کمپانی نیاز به یک بتمن مسن داشت! در این فیلم من نقش کوچکی دارم اما حتی همین که بخش کوچکی از این پروژه باشم و در کنار دواین جانسون (Dwayne Johnson) و کوین هارت (Kevin Hart) حضور داشته باشم یک تجربه عالی بود!

هم اکنون نقش بروس وین/بتمن حداقل در جنبه‌های اکشن و سینما توسط رابرت پتینسون بازی می‌شود، در فیلم که دنباله ای بر پروژه پرفروش دیگری از ساخته‌های مت ریوز است که در حال حاضر در رتبه چهارمین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۲ قرار دارد؛ البته این به این معنا نیست که بازیگر دیگری نمی‌تواند این نقش را ایفا کند، به  عنوان مثال هم مایکل کیتون و هم بن افلک در فیلم‌های آینده خود مانند The Flash دنیای سینمایی دی‌سی که سال ۲۰۲۳ اکران خواهد شد و فیلم بت Batgirl که در سال ۲۰۲۲ پخش خواهد شد، حضور خود را به عنوان بتمن تکرار خواهند کرد.

در همین حال، کریستین بیل نیز با بازی در این نقش در سه گانه کریستوفر نولان (Christopher Nolan) در شوالیه تاریکی (Dark Knight) نسبت به این شخصیت ابراز علاقه کرد، شاید کیانو ریوز و کریستین بیل باید سر نقش بتمن بجنگند! یا شاید یک بتمن راهی به خانه نیست (Batman No Way Home) بتواند همه را خوشحال و راضی کند!

به هر حال، کیانو ریوز بروس وین/بتمن بعدی خواهد بود، حداقل در قالب انیمیشن، اگرچه احتمال دارد همین انیمیشن چیزی باشد که اغلب طرفداران حتی بیشتر از چندین نسخه لایو اکشن آن را جدی بگیرند!

مشخص است که کیانو ریوز می‌تواند به خوبی طعم تازه‌ای به این شخصیت ببخشد و نیازی به گفتن نیست که این بازیگر با اکشن غریبه نیست؛ ما او را دیده‌ایم که در ماتریکس چطور از میان گلوله‌ها جان سالم به در می‌برد و در جان ویک چطور با کتاب و مداد از خود دفاع می‌کرد.

لیگ قهرمانان حیوانات خانگی دی‌سی ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲ مصادف با ۷ مرداد ۱۴۰۱ اکران خواهد شد و شاهد صداپیشگی‌هایی از جمله دواین جانسون در نقش کریپتو (Krypto)، بارک کنت (Bark Kent) و سوپر داگ (Superdog)، کوین هارت در نقش آس، بت (Bat) و هاوند (Hound)، کیت مک کینون (Kate McKinnon) در نقش لولو، جان کرازینسکی (John Krasinski) در نقش کال ال (Kal-El) و کلارک (Clark)، دیگو لونا (Diego Luna)  در نقش چیپ، اولیویا وایلد (Olivia Wilde) در نقش لویس لین (Lois Lane)، جمیلا جمیل (Jameela Jamil) در نقش دایانا پرنس (Diana Prince) و واندر وومن (Wonder Woman)‌یا همان زن شگفت انگیز و در نهایت کیانو ریوز در نقش بروس وین/بتمن خواهیم بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا