#مهسا_امینی

وقتی شخصیت کانگ در کمیک جدید مارول بالاخره رقیب در حد خود را معرفی می‌کند!

کانگ از چه کسی می‌ترسد؟

شخصیت کانگ

در کمیک جدید مارول به نام Timeless، شخصیت کانگ فاتح (Kang The Conquerer) بالاخره شخصیتی که در حد و اندازه او بوده و توان رقابت را داشته باشد معرفی کرده است؛ گرچه او هنوز هم همه را از بالا می‌بیند و این رقیب جدیدش هم از این قاعده مستثنی نیست!

شخصیت کانگ فاتح را حتما دوستداران و طرفداران دنیای مارول به خوبی می‌شناسند. این کاراکتر در واقع از سال ۱۹۶۳ شروع به چرخیدن در خط‌های زمانی مختلف کرده و از آنجا که میلیون‌ها خط زمانی مختلف وجود دارد، میلیون‌ها کانگ فاتح هم وجود دارد که حتی برای خود یک انجمن داشته و کانگ ارشد هم دارند! با این حساب، کانگ یک ابرشرور نسبتا دائم و بسیار قدرتمند در تمام مولتی‌ورس مارول است که در هر زمانی ممکن است حاضر شود و قهرمانان داستان را زمین‌گیر کند. اما آیا کسی هست که او از آن بترسد؟

در واقع کانگ یک نقطه ضعف بزرگ دارد؛ اعتماد به نفس بیش از حد! همین مورد نیز باعث شکست خوردن او در بسیاری از داستان‌ها می‌شود. با این وجود وقتی که درباره رقیب جدی در شرور بودن با کانگ صحبت شود، او فردی را می‌شناسد که نسبت به آن کمی حسود است. کانگ فاتح در اولین نسخه از کمیک Timeless، این موضوع را به کلی جواب داد و حتی نشان داد که می‌تواند از رقیب خود خیلی شرورتر باشد؛ موردی که بدیهی است، اما همچنان حسادت این ابرشرور مارولی را به دنبال دارد.

در این کمیک، کانگ به زمان حال و به سراغ فردی به نام آناتولی پترو (Anatoly Petrov) می‌رود که یک نویسنده درباره قدرت‌های ابرشرورهای مختلف است. کانگ در آینده دیده بود که پترو نام دکتر دوم (Doctor Doom) را به عنوان ابرشرور برتری که قرن ۲۱ میلادی را به بیشترین حد تحت تاثیر قرار داده نوشته و از او تعریف‌های بسیاری کرده است. با این وجود، غرور کانگ به عنوان کسی که در زمان‌های مختلف حتی انتقام‌جویان را هم شکست داده، اجازه نمی‌دهد تا بگذارد پترو این مطلب را منتشر کند. به همین دلیل به سراغ او آمده تا قدرتش را به این نویسنده ثابت کند!

در واقع پترو اولین بار که کانگ را می‌بیند، از او می‌پرسد که «آیا تو برای کشتن من به اینجا آمدی؟» اما او پاسخ می‌دهد که هدفش چیز دیگری است و آمده تا او را همراه خود به یک سفر در زمان ببرد. سپس می‌بینیم که کانگ، پترو را با خود به عصر یخبندان می‌برد و یک ماموت بسیار بزرگ را تنها با یک نیزه می‌کشد! این صحنه روی ذهن پترو تاثیر بسیاری می‌گذارد، اما وقتی که او مقر اصلی کانگ را خارج از زمان می‌بیند و متوجه می‌شود که او چطور روی تمامی خط‌های زمانی تسلط دارد، کاملا نظرش درباره بزرگ‌ترین ابرشرور عوض می‌شود. اما در همین حین یک اتفاق نادر در حال رخ دادن است؛ جایی که رید ریچاردز (Reed Richards) در یکی از خط‌های زمانی به دکتر دوم تبدیل شده و بسیار قدرتمند است!

کانگ به محض اینکه فرصت را برای مقابله با یک دکتر دوم قوی مناسب می‌بیند، پترو را با خود به آن خط زمانی می‌برد تا در مقابل چشمانش دوم ریچاردز را زمین‌گیر کند. با این وجود درست به مانند نمونه‌های واقعی که وقتی از خود برای انجام یک کار تعریف کرده و نهایتا خراب می‌کنیم، کانگ نیز در مقابل این نسخه از دکتر دوم شکست می‌خورد! اما در آخر پترو درست زمانی که دوم حواسش به او نیست یک تیغه را به بدن او وارد می‌کند و می‌کشد. این در حالی است که پس از شکست دادن دکتر دوم، کانگ اظهار می‌کند که خودش خواسته بود تا فرصت را به پترو بدهد تا در یک ضربه او را نابود کند!

به هر حال غرور شخصیت کانگ در دنیای کمیک پایان ناپذیر است، اما در دنیای سینمایی مارول هنوز مشخص نیست که چطور او به صورت یک ابرشرور حاضر می‌شود. در واقع کانگ در کل تاریخ MCU خود را در قالب «کسی که می‌ماند» جا زده و خط زمانی و تاریخی از پیش تعیین شده را نوشته بود تا هیچوقت هیچ کانگ دیگری سعی نکند تا جلوی او را بگیرد. اما در قسمت آخر سریال Loki، این موضوع کاملا توضیح داده شد و فهمیدیم که ناتانائیل ریچاردز، در واقع همان کانگ برتر و اولی است که پیش از همه نظریه مولتی‌ورس را ثابت کرده و با دیگر جهان‌های موازی ارتباط برقرار کرده بود. با این وجود او کشته شد و در صحنه پایانی سریال شاهد حضور نسخه «فاتح» کانگ بودیم که در زمان رسیدن لوکی هم چندین خط زمانی دیگر را به کلی نابود کرده بود!

شخصیت کانگ در واقع ابرشرور بزرگ فازهای چهارم و پنجم دنیای سینمایی مارول خواهد بود و به صورت ابرشرور در فیلم Ant-Man 3 ظاهر خواهد شد. اما جالب است بیینیم که آیا در خط زمانی دنیای سینمایی مارول هم او نسبت به دکتر دوم حسادت می‌کند یا که نه! همچنین جالب است بدانید که احتمال حضور دکتر دوم در دنیای MCU هم بسیار بالا است و قاعدتا با ریبوت داستان چهار شگفت‌انگیز شاهد اولین شرارت‌های او خواهیم بود. با این وجود، باید بدانید که از نظر قدرت، بدون شک شخصیت کانگ از بسیاری دیگر از ابرشرورهای مارول از جمله دکتر دوم قوی‌تر است. اما دلیل شکست خوردن‌های او غرور بی‌جایی است که باعث می‌شود از تمام قدرتش بهره نگیرد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا