#مهسا_امینی

قسمت سوم Jurassic World مخاطبان را به وحشت خواهد انداخت

سم نیل از وجود المان‌های ترسناک می‌گوید

قسمت سوم Jurassic World

سم نیل بازیگر و تهیه‌کننده‌ی نیوزیلندی در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود به وجود المان‌های ترسناک در قسمت سوم Jurassic World اشاره کرد.

پس از موفقیت‌های Jurassic World و Jurassic World: Fallen Kingdom در باکس آفیس جهانی، شرکت یونیورسال پیکچرز تصمیم گرفت قسمت سوم را بسازد. از آن‌جایی که این فیلم قرار است حسن ختامی بر مجموعه‌ی دنیای ژوراسیک باشد، سازندگان می‌خواهند شخصیت‌های قدیمی فرنچایز پارک ژوراسیک مانند دکتر آلن گرنت با نقش‌آفرینی سم نیل (Sam Neill) و دکتر الی ساتلر با نقش‌آفرینی لائورا درن (Laura Dern) را بازگردانند. اینطور که به نظر می‌رسد، بازگشت شخصیت‌های قدیمی برای طرفداران کافی نیست و آن‌ها خواهان بازگشت سری فیلم‌های پارک ژوراسیک به ریشه‌های خود و انتقال حس ترس هستند؛ خواسته‌ای ظاهرا عملی خواهد شد.

سم نیل بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی نیوزیلندی اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت The Guardian انجام داد. خبرنگار در بخشی از گفتگو به سراغ Jurassic World: Dominion رفت و پرسید چه چیزی باعث شد تا بازگشت دکتر آلن گرنت در این فیلم رقم بخورد. او هم با خنده پاسخ داد:

سوال خوبی است. نمی‌توانم چیز خاصی بگویم جز اینکه یک دایناسور واقعی برای کسی که تمام زندگی‌اش را وقف آن‌ها کرده موضوع جذابی است. [در ضمن] این فیلم باعث جیغ کشیدن مخاطبان خواهد شد. این را با اطمینان می‌گویم.

سم نیل از آن دسته بازیگرانی است که علاقه‌ای به حضور در شبکه‌های اجتماعی و جلب توجه طرفداران ندارد. با این حال، شیوع ویروس کرونا در جهان و اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی باعث شد تا او در دیدگاهش تجدید نظر کرده و به فعالیت طنز مشغول شود:

اگر بتوانی خنده روی لب‌های دو یا سه نفر از افرادی که شرایط روحی خوبی ندارند بیاوری، کار پسندیده‌ای انجام داده‌ای. چند سالی عضو توییتر بودم اما فضای آن بسیار نامناسب و سمی شده بود. به نظر من، [تعداد کاربران عصبانی فضای مجازی به اندازه‌ی کافی زیاد است و] به افراد تازه‌ای برای پیوستن به آن‌ها نیاز نداریم.

گفتن همین جمله می‌تواند حال یک شخص را خوب کند: «گوش کن، این شرایط را پشت سر می‌گذاریم و همه‌ی مشکلات حل خواهند شد.» بازخوردهای کاربران مرا حیرت زده کرد. آن‌ها بابت اینکه خنده روی لب‌هایشان آوردم تشکر می‌کردند. خوشحال هستم که ایفای کارهای طنز باعث شادی دیگران شده است.

Jurassic World: Dominion به مدت کوتاهی پس از اتفاقات Jurassic World: Fallen Kingdom می‌پردازد. دایناسورها از تاسیسات فرار کرده و وارد محیط زیست شده‌اند. البته نباید یک جنگ تمام عیار و اتمسفری آخرالزمانی را انتظار داشت زیرا تعداد دایناسورهایی که موفق به فرار شدند زیاد نیستند. وظیفه‌ی کارگردانی را هم کالین ترورو (Colin Trevorrow) بر عهده دارد. او در گذشته فیلم موفق Jurassic World را ساخته بود. تیم بازیگری هم شامل نام‌های شناخته‌شده‌ای از جمله کریس پرت (Chris Pratt)، برایس دالاس هاوارد (Bryce Dallas Howard)، جیک جانسون (Jake Johnson) و دیچن لاچمن (Dichen Lachman) می‌شود.

قسمت سوم Jurassic World از تاریخ ۲۱ خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۱ ژوئن ۲۰۲۱) در سینماهای ایالات متحده‌ی آمریکا اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا