#مهسا_امینی

تصاویر جدید فیلم دنیای ژوراسیک 3، پیروراپتورها را نشان می‌دهد

فاز تولید احتمالا آبان به پایان خواهد رسید

تصاویر جدید فیلم دنیای ژوراسیک 3، پیروراپتورها را نشان می‌دهد سورنا رضایی ۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹
تصاویر جدید فیلم دنیای ژوراسیک 3

یکی از کاربران توییتر که با نام Jurassic_World_Fandom فعالیت می‌کند، اخیرا تصاویر جدید فیلم دنیای ژوراسیک 3 را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

فاکتورهای مختلفی در موفقیت مجموعه فیلم‌های پارک ژوراسیک نقش داشتند که استفاده از دایناسورهای انیماترونیک برای ضبط صحنه‌ها یکی از آن‌ها است. این رویه با ساخت Jurassic World تغییر کرد. از آن‌جایی که جلوه‌های ویژه‌ی کامپیوتری به اندازه‌ی کافی پیشرفت کرده بودند، مدیران یونیورسال پیکچرز ترجیح دادند به جای استفاده از دایناسورهای انیماترونیک، آن‌ها را با استفاده از جلوه‌های ویژه خلق کنند. جدا از پیشرفت جلوه‌های ویژه، بحث ساخت، هزینه و جابجایی دایناسورهای انیماترونیک هم مطرح بود.

کالین ترورو (Colin Trevorrow) یکی از افراد کلیدی در مجموعه‌ی دنیای ژوراسیک به شمار می‌رود. او به عنوان نویسنده و کارگردان قسمت اول را ساخت و در جریان تولید قسمت دوم هم به عنوان نویسنده حاضر شد. پس از اینکه خوان آنتونیو بیونا (Juan Antonio Bayona) نتوانست با ساخت قسمت دوم از پس انتظارها بربیاید، افراد تصمیم‌گیرنده تلاش خود را به کار گرفتند تا بار دیگر ترورو را روی صندلی کارگردانی بنشانند. او بازگشته و نه تنها بسیاری از شخصیت‌های قدیمی این فرنچایز را همراه خود آورده، بلکه ترجیح داده تا برخلاف دو قسمت قبلی تا جای ممکن از دایناسورهای انیماترونیک استفاده کند.

یکی از کاربران توییتر که با نام Jurassic_World_Fandom فعالیت می‌کند، اخیرا تصاویر جدید فیلم دنیای ژوراسیک 3 را منتشر کرد. این عکس‌ها از پشت صحنه تهیه شده و ماکت‌های مربوط به پیروراپتورها را نشان می‌دهد. دست‌اندرکاران معمولا از ماکت‌های کوچک در هنگام فیلمبرداری بهره می‌برند تا تیم جلوه‌های ویژه بداند چه نوع دایناسوری را شبیه‌سازی کند. از همین رو، احتمال اینکه پیروراپتورها در فیلم نهایی تغییراتی در ظاهر داشته باشند، اتفاق دور از انتظاری نیست. در ضمن، تقریبا همزمان با Jurassic_World_Fandom، یکی دیگر از کاربران توییتر تصاویری را به اشتراک گذاشت که روند آماده‌سازی دکورها را نشان می‌دهد.

جف گلدبلوم (Jeff Goldblum) که نقش یان مالکوم را در فرنچایز پارک ژوراسیک ایفا می‌کند، چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Awards Circuit انجام داد. او در بخشی از گفتگو به روند فیلمبرداری Jurassic World: Dominion پرداخت. طبق گفته‌های گلدبلوم، فاز تولید احتمالا تا پایان ماه اکتبر (مصادف با ۱۰ آبان) ادامه خواهد داشت:

در حال حاضر در انگلستان و تحت شرایط قرنطینه هستیم چون ضبط صحنه‌های Jurassic World: Dominion همچنان ادامه دارد. یک ماهی از شروع دوباره‌ی فیلمبرداری می‌گذرد و احتمالا به همراه لائورن درن (Lauren Dern)، سم نیل (Sam Neill)، کریس پرت (Chris Pratt) و برایس دالاس هاوارد (Bryce Dallas Howard) تا آخر اکتبر اینجا می‌مانم.

در بخش‌های پایانی دنیای ژوراسیک 2، شخصیت‌های داستان تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا بتوانند ایندورپتور را متوقف کنند. در همین حین، دایناسورهایی که قرار بود در بازار سیاه به فروش برسند، از عمارت فرار کرده و وارد فضای آزاد شدند. بدین ترتیب، برخلاف نسخه‌های قبلی که داستان در یک لوکیشن رخ می‌داد، در دنیای ژوراسیک 3 شاهد لوکیشن‌های بیشتری خواهیم بود.

در انتها، لازم به ذکر است که قسمت سوم Jurassic World از تاریخ ۲۱ خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۱ ژوئن ۲۰۲۱) در سینماهای ایالات متحده‌ی آمریکا روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا