#مهسا_امینی

جاش ترنک علاقه‌ای به انتشار نسخه‌ی اولیه‌ی Fantastic Four ندارد

کارگردان Chronicle: نه، نیازی نیست

نسخه‌ی اولیه‌ی Fantastic Four

جاش ترنک فیلمنامه نویس و کارگردان آمریکایی در پاسخ به یکی از کاربران توییتر گفت تمایلی به انتشار نسخه‌ی اولیه‌ی Fantastic Four ندارد.

فیلم Fantastic Four محصول سال ۲۰۱۵ میلادی، ساخت پرفراز و نشیبی داشته است. طبق گزارش‌های غیررسمی، شرکت فاکس قرن بیستم در جریان فیلمبرداری به تهیه‌کنندگان پروژه دستور داد بخش‌های مختلف فیلمنامه از جمله پایان‌بندی را بازنویسی کنند. تغییرات به همین مرحله خلاصه نمی‌شود. پس از اتمام فازهای تولید و پس‌تولید، مدیران فاکس به تماشای نسخه‌ی نهایی نشستند اما رضایت نداشتند. از همین رو، از عوامل اجرایی خود خواستند بدون نظارت جاش ترنک (Josh Trank) فیلمنامه را باری دیگر تغییر داده و تعداد قابل‌توجهی از صحنه‌ها را دوباره فیلمبرداری کنند. تنها یک روز مانده به آغاز اکران، ترنک با انتشار یک توییت گفت نسخه‌ی مد نظر او می‌توانست نقدهای عالی را از سوی منتقدان دریافت کند؛ توییتی که مدت کوتاهی بعد حذف شد.

اتفاق نسبتا مشابهی برای Justice League رخ داد. کارگردان اصلی به خاطر یک مشکل خانوادگی پروژه را در میانه‌ی راه ترک کرد و فرد جایگزین هم پس از اضافه شدن، بسیاری از بخش‌ها را تغییر داد. طرفداران طی سه سال گذشته تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا نسخه‌ی زک اسنایدر (Zack Snyder) این اثر منتشر شود؛ تلاشی که نتیجه داد و استودیوی برادران وارنر قصد دارد آن را تحت عنوان Zack Snyder’s Justice League از طریق سرویس HBO Max منتشر کند. حال که این اتفاق رخ داده، تعدادی کاربران فضای مجازی با راه اندازی کمپین‌های مختلف سعی دارند به نسخه‌ی اولیه‌ی فیلم‌های مد نظرشان دسترسی پیدا کنند. یکی از محصولات، Fantastic Four است.

چندی پیش، یکی از کاربران توییتر خطاب به جاش ترنک گفت به زودی سراغ نسخه‌ی اولیه‌ی Fantastic Four می‌آییم اما این فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی با انتشار یک جمله‌ی بسیار کوتاه نوشت: «نه، نیازی نیست.» اینطور که به نظر می‌رسد، ترنک با اتفاقات تلخی که در جریان ساخت و اکران این فیلم ابرقهرمانی رخ داد کنار آمده است. از همین رو، تمایل ندارد نسخه‌ی مد نظر را در دسترس علاقه‌مندان قرار دهد. در ضمن، او در گذشته مدیران فاکس را مقصران اصلی شکست فیلم می‌دانست اما در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود اعتراف کرد او هم به اندازه‌ی دیگران در رخ دادن آن اتفاق نقش داشته است. کارگردان Chronicle همچنین گفت شکست این اثر نتیجه‌ی همکاری افرادی بود که ایده‌های متفاوتی را در ذهن خود می‌پروراندند و در عین حال می‌خواستند روی یک اثر کار کنند.

جدیدترین فیلم این کارگردان آمریکایی Capone نام داشته و درباره‌ی برهه‌ای از زندگی آلکاپون بدنام‌ترین تبهکار تاریخ آمریکا است. اگرچه بازیگران شناخته شده‌ای از جمله تام هاردی (Tom Hardy)، لیندا کاردلینی (Linda Cardellini) و کایل مک‌لاکلن (Kyle MacLachlan) در آن حضور دارند اما این اثر بیوگرافی و درام بازخوردهای متوسطی را دریافت کرده و چندان موفق نبوده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا