برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

کارگردان فیلم Joker 2 از تاثیر موزیکال بودن فیلم می‌گوید

فاصله چندانی با فیلم اول نمی‌گیرد

کارگردان فیلم Joker 2 از تاثیر موزیکال بودن فیلم می‌گوید ۰ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ سینمای جهان کپی لینک
کارگردان فیلم Joker 2

تاد فیلیپس کارگردان فیلم Joker 2 برای اولین بار از زمان معرفی و انتشار اولین تریلر این فیلم صحبت‌هایی در خصوص موزیکال بودن ارائه کرده است.

فیلم Joker 2 که تحت عنوان کامل Joker: Folie à Deux در اوایل سال 2022 معرفی شد و به دنبال آن مشخص شد لیدی گاگا (Lady Gaga) خواننده سرشناس موسیقی پاپ و بازیگر آمریکایی به عنوان شخصیت هارلی کوئین در این فیلم نقش‌آفرینی خواهد کرد و هم‌چنین این فیلم دارای عناصر مربوط به ژانر موزیکال خواهد بود. این موضوع دو دستگی طرفداران را به دنبال داشت و در حالی که برخی از این موضوع استقبال کردند، عده‌ای دیگر از این موضوع ابراز نگرانی کرده و معتقد بودند ژانر موزیکال، وجهه جدی، خشن و تاریک فیلم اول را که در سال 2019 منتشر شد از قسمت دوم دور خواهد کرد.

در روز دوم همایش سینماکان که از تاریخ نهم آپریل در لاس وگاس برگزار شد، تاد فیلیپس (Todd Phillips) کارگردان فیلم Joker 2 به صورت رسمی به صحبت در خصوص موزیکال بودن فیلم دوم پرداخت و توضیح داد که چه میزان از فیلم شامل ژانر موزیکال می‌شود. براساس گفته‌های فیلیپس که توسط کاربر Brandon Davis در شبکه اجتماعی ایکس یا همان توییتر سابق به اشتراک گذاشته، عوامل و تیم تولید فیلم هرگز به این شکل که با یک فیلم تمام و کمال موزیکال طرف هستیم صحبت نکرده‌اند. “ما واقعا هرگز در مورد آن به این شکل صحبت نکردیم، با این حال موسیقی بخش اصلی از آن به شمار می‌رود و برای من، فیلم دوم فاصله چندانی از قسمت اول نمی‌گیرد.”

فیلیپس در ادامه در مورد چگونگی ارتباط موسیقی با شخصیت آرتور یا جوکر با بازی واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) پرداخت و اظهار داشت که آرتور درون خود دارای موسیقی است. “آرتور آدم عجیب و گوشه‌گیری محسوب می‌شود… با این حال او درون خود موسیقی دارد.”

نشریه ورایتی پیش از این در گزارشی به این موضوع اشاره کرده بود که فیلم شامل کاور حدودا 15 آهنگ محبوب از سال‌های گذشته خواهد بود به این معنی که Joker 2 در مقایسه با بیشتر فیلم‌‎ها، از موسیقی بیشتری برخوردار است. این گزارش هم‌چنین به این موضوع پرداخته که Joker 2 نقشی به مانند موزیکال جوک باکس ایفا می‌کند به این معنی که فیلم بیشتر از موسیقی متن، روی آهنگ‌های اشاره شده تمرکز خواهد داشت.

از سوی دیگر هیلدر گودنادوتیر (Hildur Guðnadóttir) آهنگساز برنده اسکار فیلم اول، در فیلم دوم نیز نقش عمده‌ای خواهد داشت. براساس اطلاعات ارائه شده، ایشان عناصر مربوط به موسیقی خود را درون آهنگ‌های موجود در فیلم پیاده‌سازی خواهد کرد تا به نوعی از شدت موزیکال بودن فیلم در مقایسه با آثار سنتی این ژانر کاسته شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments