آمار جدیدی از فروش فیلم جان ویک 4 در باکس آفیس منتشر شد

رکوردشکنی‌های جان ویک همچنان ادامه دارد

آمار جدیدی از فروش فیلم جان ویک 4 در باکس آفیس منتشر شد عرفان بدری ۰ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ سینمای جهان
فروش فیلم جان ویک 4

طبق آمار جدیدی که از فروش فیلم جان ویک 4 در باکس آفیس منتشر شده است، این اثر موفق شده تا به اولین اثر در مجموعه John Wick تبدیل شود که به فروش بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان رسیده است.

فیلم John Wick: Chapter 4 به کارگردانی چاد استاهلسکی (Chad Stahelski) و بازی کیانو ریوز (Keanu Reeves) در مدت زمان حدود ۴۰ روزه اکران خود، تا به حال موفق شده تا بیش از ۴۰۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. فروش فیلم جان ویک 4 نسبت به فیلم قبلی خود که در قاره آمریکای شمالی ۱۷۱ میلیون دلار فروش داشت، تا به الان فقط حدود ۶ میلیون دلار بیشتر است، اما به لطف فروش ۲۲۶ میلیون دلاری آن در بازار جهانی ۸۶ کشور مختلف، پرهزینه‌ترین فیلم این مجموعه که با ۱۰۰ میلیون دلار ساخته شده، توانسته تا فروش ۴۰۳ میلیون دلاری را ثبت کند تا به پرفروش‌ترین عنوان در این سری تبدیل شود. این آمار فروش فیلم جان ویک 4 توسط تیم روابط عمومی شرکت لاینزگیت (Lionsgate) در شرکت الزر و شرکا (Elzer & Associates) منتشر شده است.

فیلم John Wick: Chapter 4 هم اکنون پس از دو فیلم The Super Mario Bros. Movie و Ant-Man and the Wasp: Quantumania که به ترتیب ۱ میلیارد و ۵۷ میلیون دلار و ۴۷۴ میلیون دلار فروش داشتند، سومین فیلم پرفروش قاره آمریکای شمالی است.

هم اکنون یک فیلم اسپین‌آف با نام Ballerina بر اساس مجموعه جان ویک در دست ساخت قرار دارد که قرار است در تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۲۴ (۱۸ خرداد ۱۴۰۳) در سالن‌های سینما اکران شود. این اثر توسط لن وایزمن (Len Wiseman)، کارگردان فیلم‌های Underworld و Total Recall و سریال‌های Lucifer و Swamp Thing کارگردانی شده و آنا د آرماس (Ana de Armas) نقش شخصیت اصلی آن را ایفا کرده است. علاوه بر این یک سریال با نام The Continental: From the World of John Wick نیز در سپتامبر ۲۰۲۳ (شهریور یا مهر ۱۴۰۲) پخش می‌شود که روی جوانی‌های شخصیت وینستون اسکات (Winston Scott) تمرکز دارد.

5 4 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا