شایعه مرگ راکت در Guardians of the Galaxy Vol. 3 حقیقت دارد؟

کارگردان پاسخ می‌دهد

مرگ راکت در Guardians of the Galaxy Vol. 3

جیمز گان فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی اخیرا به شایعه مرگ راکت در Guardians of the Galaxy Vol. 3 واکنشی مبهم نشان داده است.

مارول در کامیک کان سال ۲۰۱۲ میلادی اعلام کرد اقتباس سینمایی محافظان کهکشان در دست ساخت قرار داشته و احتمالا در سال ۲۰۱۴ میلادی به سالن‌های نمایش خواهد آمد. پس از مشخص شدن دست‌اندرکاران پشت صحنه و جلوی دوربین، گروهی از کارشناسان به اطمینان رسیدند اولین شکست تجاری Marvel Cinematic Universe در راه است. آن‌ها برای اثبات ادعای خود دو دلیل داشتند: دلیل اول، عدم شهرت کمیک بوک‌های Guardians of the Galaxy در میان مخاطبان عام سینما بوده است؛ دلیل دوم و پایانی، اشخاصی بودند که در ساخت مشارکت داشتند. اثر مزبور نهایتا اکران شد و برخلاف انتظار توانست به فروشی ۷۷۲ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی دست یابد.

جیمز گان (James Gunn) که اولین اقتباس سینمایی محافظان کهکشان را ساخته بود، بازگشت و دنباله آن را جلوی دوربین برد. این اثر فاز پس‌تولید را پشت سر گذاشت و نهایتا در سال ۲۰۱۷ میلادی به سینماها آمد. Guardians of the Galaxy Vol. 2 موفق‌تر از برادر بزرگتر خود ظاهر شد و رقم ۸۶۳ میلیون دلار را در باکس آفیس جهانی ثبت کرد. مطابق انتظار، حالا قسمت سوم در ساخت قرار دارد. دست‌اندرکاران پروژه چند ماه پیش گفتند قسمت سوم تمرکز ویژه‌ای روی شخصیت راکت و سرگذشتش خواهد داشت. اخیرا هم اعلام شده یکی از شخصیت‌های اصلی داستان جان خود را از دست می‌دهد. با در نظر گرفتن این موارد، گروهی از طرفداران گمان می‌کنند شخصیتی که می‌میرد، راکت است.

جیمز گان به تازگی واکنشی ابهام‌برانگیز به شایعه مرگ راکت در Guardians of the Galaxy Vol. 3 نشان داده است. ماجرا زمانی شروع شد که فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی تصویری را در صفحه توییتری خود به اشتراک گذاشت؛ تصویری که به استوری‌بردهای قسمت سوم محافظان کهکشان تعلق دارد. همین اتفاق باعث شد کاربران سوالات و درخواست‌‎های خود را در بخش ریپلای مطرح کرده و منتظر پاسخ گان بمانند. یکی از کاربران از فیلمساز هالیوودی درخواست کرده بود برای صحنه خاکسپاری راکت از آهنگ Heroes اثر دیوید بویی (David Bowie) استفاده کند. گان هم در پاسخ گفت این آهنگ در آثار زیادی استفاده و اصطلاحا لوث شده است.

پاسخ جیمز گان به کاربر مزبور یک نکته بسیار مهم را شامل می‌شود. کارگردان آمریکایی در متن خود شایعه مرگ راکت را رد یا تایید نکرد و همین موضوع باعث شده گمانه‌زنی‌ها پیرامون سرنوشت تلخ این شخصیت قوت بگیرند. به خصوص اینکه گان با فیلم The Suicide Squad ثابت کرد احتمال مرگ هر شخصیتی در جریان داستان وجود دارد. البته ماجرا را می‌توان از دیدگاه دیگری مشاهده کرد. گان به عنوان یک کارگردان آثار ابرقهرمانی به اطمینان رسیده هر چیزی بگوید، کاربران نظرشان را تغییر نداده و پای حرف خود می‌مانند. در نتیجه، ترجیح داده واکنشی به شایعه نشان داده و از ایجاد بحث‌های بیشتر جلوگیری کند.

قسمت سوم محافظان کهکشان فراز و نشیب‌های متعددی را پشت سر گذاشته تا به این نقطه برسد. این اثر قرار بود در سال ۲۰۲۰ میلادی اکران شود اما جیمز گان به خاطر جوک‌های قدیمی‌اش در توییتر اخراج شد. در پی این اتفاق، با وارنر وارد همکاری شد و وظیفه ساخت The Suicide Squad را بر عهده گرفت. با گذشت مدتی از این اتفاقات و آرام شدن جو، دیزنی به سراغ گان آمد و دوباره با او یک قرارداد امضا کرد.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 احتمالا در نوامبر جلوی دوربین می‌رود تا برای اکران در ۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ (مصادف با ۵ مه سال ۲۰۲۳ میلادی) آماده شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا