آیا فیلم ابرقهرمانی Wonder Woman 1984 یک بازسازی است؟

کارگردان پاسخ می‌دهد

فیلم ابرقهرمانی Wonder Woman 1984

پتی جنکینز فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در جدیدترین صحبت‌های خود شایعات را رد و اعلام کرد فیلم ابرقهرمانی Wonder Woman 1984 یک بازسازی نیست.

پس از اینکه فیلم‌های مهم استودیوی برادران وارنر و شرکت دی‌سی ‌کامیکس، به خصوص Justice League نتوانستند از پس انتظارات برآمده و به فروش نه چندان بالایی دست یافتند، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر بازسازی دنیای سینمایی دی‌سی در فضای مجازی به‌وجود آمد. در شرایطی که طرفداران هنوز دلایل کافی‌ای برای اثبات گمانه‌زنی خود نداشتند، اخبار و شایعاتی منتشر شد که به نظر می‌رسید حکم تاییدی بر آن باشد. برای مثال، فیلم The Suicide Squad معرفی شد که از جهاتی یک سافت ریبوت محسوب می‌شود.

مثال دیگر، خروج بن افلک (Ben Affleck) از دنیای سینمایی دی‌سی و معرفی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) به عنوان بتمن جدید است. در این بین، شایعه‌ی خروج هنری کویل (Henry Cavil) از نقش سوپرمن و جایگزین شدن چهره‌ی جدید هم طی چند وقت اخیر قوت بیشتری به خود گرفته است. دیگر موردی که باعث افزایش اطمینان طرفداران نسبت به گمانه‌زنی خود شد، اولین تریلر فیلم ابرقهرمانی Wonder Woman 1984 بود. در این ویدیوی تبلیغاتی شخصیت استیو ترور را در کنار پرنسس دایانا می‌بینیم، در حالی که او قسمت قبلی کشته شده بود.

پتی جنکینز (Patty Jenkins) فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی اخیرا گفتگویی را با وب سایت Total Film انجام داده است. او در بخشی از گفتگو به شایعه‌های اخیر پرداخت و به طرفداران اطمینان خاطر داد محصولی که به‌زودی روی پرده‌ی نقره‌ای می‌رود، یک دنباله خواهد بود:

در یک دوره‌ای مخاطبان ناراحت بودند و می‌پرسیدند: این فیلم یک دنباله نیست؟ یک بازسازی کامل است؟ این اثر، یک دنباله است و نکات متناقضی بین‌شان وجود ندارد. برای من خیلی مهم بود که خیلی شبیه به قسمت اول نباشد. در نتیجه، با یک محصول متفاوت مواجه هستیم. وقتی تریلر را تماشا کنید، این موضوع را حس خواهید کرد.

لحن، ظاهر، حس، جهان داستان و کانتکست آن تغییر کرده است. برای من مهم بود که این اتفاق بیافتد. این فیلم در عین حال که قصه‌ی مستقلی را روایت می‌کند، ادامه‌ی شخصیت‌های ما و داستان‌ها‌یشان است.

این کارگردان آمریکایی در بخش دیگری از مصاحبه‌ی خود درباره‌ی ساخت قسمت سوم و همچنین یک پیش درآمد در صورت تمایل مدیران استودیو صحبت کرد:

در حال حاضر قصد ندارم تا اکران Wonder Woman 1984 تصمیماتی بگیرم چون به پاک کردن افکار اضافی و در نتیجه، داشتن یک ذهن آزاد نیاز دارم. در فیلم اول یک قوس داستانی وجود داشت. در فیلم دوم وجود دارد و در اسپین‌آف آمازون‌ها و فیلم سوم هم وجود خواهد داشت. امیدوار هستم کارگردانی اسپین‌آف را انجام ندهم.

تمام تلاشم را خواهم کرد تا این اتفاق رخ ندهد چون کارگردانی اسپین‌آف اصلا کار راحتی نخواهد بود. جف جانز (Geoff Johns) و من به یک داستان رسیدیم و ایده‌ی اولیه را فروختیم. با اطمینان می‌توانم بگویم تهیه‌کننده‌ی پروژه خواهم بود.

پتی جنکینز درباره‌ی حضور دو شخصیت منفی و همچنین بازگشت استیو ترور هم توضیحاتی ارائه داد:

در برهه‌ای مشخص شد داستان فیلم، همان قصه‌ای است که باعث به‌وجود آمدن این دو شرور می‌شود. اینطور نبود که از ابتدا فکر کنم به هر دو نیاز دارم. 

هرگز به خودم نگفتم حتما باید استیو ترور را بازگردانیم. وقتی آن ایده‌ی داستانی به ذهنم رسید، خیلی خوشحال بودم . این ایده سپس به بازگشت استیو ختم شد. این اتفاق بدون هیچ قصد قبلی رخ داد.

در پایان، لازم به ذکر است که فیلم Wonder Woman 1984 از تاریخ ۲۴ مرداد (مصادف با ۱۴ آگوست) در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا