#مهسا_امینی

آیا برادران وارنر زمان اکران Tenet را تغییر می‌دهد؟

در صورت تاخیر جدیدترین ساخته‌ی نولان، اکران Wonder Woman 1984 هم عقب می‌افتد

آیا برادران وارنر زمان اکران Tenet را تغییر می‌دهد؟ سورنا رضایی ۰ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
زمان اکران Tenet

در صورتی که ۸۰ درصد سالن‌های سینما در سراسر جهان طی هفته‌های آینده بازگشایی نشوند، برادران وارنر زمان اکران Tenet را تغییر می‌دهد.

Tenet، یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات هفته‌های گذشته در صنعت سینما بوده است. در حالی که تمامی شرکت‌ها اکران بلاک‌باسترهای خود را به تعویق انداخته‌اند، استودیوی برادران وارنر هنوز تغییری را در زمان پخش جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) به وجود نیاورده است. اینطور که به نظر می‌رسد، این تهیه‌کننده و فیلم‌ساز انگلیسی-آمریکایی امید دارد یازدهمین اثرش در نقش یک ناجی ظاهر شده و مردم را به حضور در سینماها مجاب کند. همین موضوع هم باعث شده تا رسانه‌های مختلف با انتشاز مطالبی، سرنوشت این فیلم اکشن و جاسوسی را مورد بررسی قرار داده و ببینند آیا سرانجام تاریخ عرضه‌ی آن تاخیر می‌خورد یا خیر.

وب سایت Deadline به نقل از منابع معتبر گفت اگر ۸۰ درصد سالن‌های سینما در سراسر جهان از جمله نیویورک، لس آنجلس و سن فرانسیسکو فعال نشوند، استودیوی برادران وارنر زمان اکران Tenet را تغییر داده و آن را از لیست فیلم‌های ماه ژوئیه خارج می‌کند. سه شهر نامبرده اهمیت بسیاری در بازار آمریکا دارند. در برخی موارد، مجموع فروش افتتاحیه در این سه شهر ۲۵ درصد از فروش داخلی یک اثر سینمایی را شامل می‌شود. طبق گفته‌ی آن منبع، اگر نشانه‌های بازگشایی سینماها در هفته‌های آینده ظاهر نشوند، استودیوی سازنده تغییر را نهایی خواهد کرد. به هر حال، جدیدترین پروژه‌ی کریستوفر نولان اثری پرهزینه محسوب می‌شود.

با توجه به صحبت‌های یک منبع دیگر، فیلم Tenet در صورتی می‌تواند فروش موفقیت‌آمیزی داشته باشد که ۳ هزار و ۵۰۰ سینما در آمریکا، به خصوص شهرهای مهم و همچنین بیش از ۳۰ هزار سالن تماشای فیلم در سراسر جهان بازگشایی شده باشند. این منبع در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد بازگشایی یا بسته ماندن این تعداد از سالن‌ها در حال حاضر مشخص نیست و احتمالا در فاصله‌ی زمانی کمی از تاریخ اکران قطعی خواهد شد. نویسنده‌ی وب سایت Deadline در بخش دیگر نوشته‌ی خود اضافه کرد شنیده‌ها حاکی از این است که کریستوفر نولان به جای دریافت دستمزدهای مرسوم، ۲۰ درصد از فروش کل را دریافت می‌کند.

پس از اینکه اواسط اسفند خبر تغییر در زمان اکران No Time To Die به صورت رسمی منتشر شد، عده‌ای از کارشناسان پیش‌بینی کردند در آینده تعداد بیشتری از بلاک‌باسترها تاخیر می‌خورند؛ اتفاقی که نهایتا رخ داد. اینطور که به نظر می‌رسد، Tenet شرایط مشابهی با جدیدترین اقتباس سینمایی جیمز باند دارد. مدیر بازاریابی یکی از استودیوهای رقیب چندی پیش گفت در صورتی که Tenet اکران نشود یا در بازه‌ی اکران نتواند به فروش خوبی دست یابد، دیگر استودیوها زمان پخش جدیدترین آثار خود را تغییر می‌دهند. در همین بین، برخی سینماداران شنیده‌اند اگر سالن‌ها مطابق انتظار بازگشایی نشوند، برادران وارنر Wonder Woman 1984 را تا دسامبر به تاخیر می‌اندازد و جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان را به جای آن اکران خواهد کرد.

فیلم Tenet از تاریخ ۲۷ تیر (مصادف با ۱۷ ژوئیه) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت. دومین فیلم اختصاصی واندر وومن هم قرار است از تاریخ ۲۲ مرداد (مصادف با ۱۲ آگوست) به سینماها بیاید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا