آیا ریمیک Resident Evil – Code: Veronica در حال توسعه است؟

اثری که بسیاری از بازیکنان انتظارش را می‌کشند

آیا ریمیک Resident Evil – Code: Veronica در حال توسعه است؟ عرفان بدری ۰ ۰۲ آبان ۱۴۰۱ اخبار بازی
ریمیک Resident Evil – Code: Veronica

طبق گفته تهیه‌کننده ریمیک بازی Resident Evil 4 شرکت کپکام (Capcom) فعلا هیچ برنامه‌ای برای ساخت ریمیک Resident Evil – Code: Veronica ندارد، البته در آینده احتمال ساخت این اثر وجود دارد.

ریمیک بازی Resident Evil 4 یکی از مورد انتظارترین عناوین ترسناک است و این طور که به نظر می‌رسد واکنش‌های طرفداران نسبت به آن مثبت بوده است. با اینحال بسیاری از طرفداران امیدوار بودند که شرکت کپکام قبل از ریمیک بازی Resident Evil 4 به سراغ ساخت ریمیک Resident Evil – Code: Veronica برود، اثری که یکی از دست کم گرفته‌شده‌ترین بازی‌های مجموعه Resident Evil است، با اینحال به نظر می‌رسد که قرار نیست به این زودی‌ها شاهد عرضه این ریمیک باشیم.

بازی Resident Evil – Code: Veronica اولین بار در سال ۲۰۰۰ برای کنسول سگا دریم‌کست (Sega Dreamcast) منتشر شد. سپس این عنوان مدتی بعد با نام Resident Evil – Code: Veronica X برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۲ (PlayStation 2) و گیم‌کیوب (GameCube) عرضه شد. این عنوان در ابتدا به عنوان سومین نسخه اصلی از مجموعه Resident Evil در دست ساخت بود و قرار بود با نام Resident Evil 3 منتشر شود. با اینحال شرکت سونی (Sony) یک قرارداد را با شرکت کپکام امضا کرد که طبق آن قرار شد بازی Resident Evil 3 به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۱ منتشر شود. بنابراین کپکام تصمیم گرفت یک اسپین‌آف را که با محوریت شخصیت جیل ولنتاین (Jill Valentine) در حال توسعه بود را به سومین نسخه اصلی این مجموعه عرضه کند و در نهایت شاهد انتشار این بازی با نام Resident Evil 3: Nemesis بودیم.

بازی Resident Evil – Code: Veronica داستان کلر ردفیلد (Claire Redfield) را دنبال می‌کرد که در جستجوی برادرش کریس ردفیلد (Chris Redfield) بود. این بازی دنباله‌ای مستقیم برای بازی Resident Evil 2 بود. با توجه به این که این بازی یک نسخه مهم و کلیدی در مجموعه Resident Evil است و بین دو بازی Resident Evil 3 و Resident Evil 4 منتشر شده بود، طرفداران حدس می‌زدند که قبل از ریمیک بازی Resident Evil 4، کپکام ابتدا ریمیک Resident Evil – Code: Veronica را بسازد. اما حدس طرفداران درست نبود و پس از انتشار ریمیک Resident Evil 3  در سال ۲۰۲۰، در ژوئن ۲۰۲۲ شرکت کپکام از ریمیک بازی Resident Evil 4‌ رونمایی کرد.

در حالی که هنوز برخی از طرفداران مجموعه Resident Evil امیدوار هستند که بتوانند به‌زودی ریمیک Resident Evil – Code: Veronica را تجربه کنند، تهیه‌کننده ریمیک بازی Resident Evil 4، یوشیاکی هیرابایاشی (Yoshiaki Hirabayashi) در مصاحبه‌ای که با رسانه Noisy Pixel داشت، اعلام کرد که در حال حاضر شرکت کپکام هیچ برنامه‌ای برای ساخت ریمیک Resident Evil – Code: Veronica ندارد. البته او در ادامه اضافه کرد که اگر در آینده فرصتش پیش بیاید، شاید این شرکت به سراغ ساخت این عنوان برود.

از آنجایی که بازی Resident Evil – Code: Veronica بعد از Resident Evil 3 از لحاظ زمانی نسخه بعدی مجموعه است و وقایع آن را ادامه می‌دهد، قابل درک است که چرا طرفداران تا اینقدر علاقه به ساخت ریمیک آن قبل از ریمیک بازی Resident Evil 4‌ داشتند. حتی عده‌ای از طرفداران به اندازه‌ای به این اثر علاقه‌مند بودند که خودشان قصد ساخت ریمیک آن را داشتند. همچنین بازی Resident Evil – Code: Veronica به عنوان یکی از نسخه‌های نسبتا ضعیف‌تر مجموعه Resident Evil‌ شناخته می‌شود و همین می‌تواند این فرصت را برای کپکام فراهم کند تا اثری را بهبود ببخشد که توسعه سخت و دشواری داشت و به عنوان یک بازی ضعیف‌تر در سری خود ماندگار شد.

انتظار می‌رود با توجه به موفقیت ریمیک‌هایی که از نسخه‌های مختلف مجموعه Resident Evil ساخته شده، کپکام در آینده به دنبال ساخت ریمیک‌های بیشتری باشد، البته بعید به نظر می‌رسد که کپکام قصد ساخت ریمیک عناوین جدیدتر این مجموعه مثل Resident Evil 5 یا Resident Evil 6 را داشته باشد، بنابراین احتمالا پس از انتشار ریمیک بازی Resident Evil 4، بازی‌هایی از جمله Resident Evil – Code: Veronica پ Resident Evil: Outbreak توسط کپکام برای ساخت نسخه ریمیک مورد بررسی قرار بگیرند.

ریمیک بازی Resident Evil 4 در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۳ (۳ فروردین ۱۴۰۲) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس سری اس و اکس‌باکس سری اکس منتشر خواهد شد. این عنوان همچنین یک حالت مخصوص واقعیت مجازی خواهد داشت که به صورت انحصاری در دسترس دارندگان هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی‌آر ۲ (PlayStation VR2) قرار خواهد گرفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا