#مهسا_امینی

آیا زمان بازگشت فرنچایز کرایسیس فرا رسیده است؟

انتشار قسمت چهارم یا نسخه‌ی ریمستر؛ مسئله این است!

آیا زمان بازگشت فرنچایز کرایسیس فرا رسیده است؟ سورنا رضایی ۰ ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ اخبار بازی
فرنچایز کرایسیس

با توجه به متنی که اکانت رسمی کرایسیس در توییتر به اشتراک گذاشته، به نظر می‌رسد طرفداران باید خود را برای بازگشت این فرنچایز آماده کنند.

کرایتک سعی داشت با ساخت و عرضه‌ی Crysis 3 قسمت دوم را در مسیر تکامل قرار دهد اما نتیجه‌ی کار آن چیزی نبود که مدیران این استودیو و شرکت الکترونیک آرتز انتظار داشتند. نقاط قوت این بازی اکشن اول شخص مانند شخصی‌سازی سلاح‌ها، جلوه‌های بصری و بخش چندنفره زیر سایه‌ی مدت زمان نه چندان طولانی، طراحی مراحل و روایت داستان قرار گرفت. این اتفاق تاثیر خودش را گذاشت و سومین نسخه‌ی کرایسیس در ماه نخست عرضه تنها ۲۰۵ هزار نسخه فروخت، در حالی که ۶۶ میلیون دلار هزینه‌ی ساختش شده بود. 

اکانت رسمی کرایسیس در توییتر طی اقدامی غافل‌گیرکننده، متن بسیار کوتاهی را به اشتراک گذاشت. انتشار این توییت باعث به وجود آمدن گمانه‌زنی‌های بسیاری شده است. عده‌ای از طرفداران عقیده دارند کرایتک خود را برای معرفی نسخه‌ی چهارم آماده می‌کند. عده‌ی دیگر، نظر متفاوتی داشته و فکر می‌کنند این بازیساز آلمانی قصد دارد نسخه‌ی بازسازی یا ریمستر قسمت‌های قدیمی را به بازار عرضه کند. انتشار توییت از آن‌جایی غافل‌گیرکننده بوده که اکانت فرنچایز کرایسیس طی چند سال گذشته هیچ گونه فعالیتی نداشته است. آخرین توییت آن به اواسط دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی بازمی‌گردد.

فرنچایز کرایسیس
ترجمه‌ی متن: در حال دریافت اطلاعات

داستان فرنچایز کرایسیس حول محور گروهی از نظامیان آمریکایی می‌چرخد که از لباس‌های مخصوصی تحت عنوان نانوسوئیت بهره می‌برند. این لباس مخصوص به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به قدرت و سرعت بیشتری نسبت به انسان‌های عادی دست یافته و همچنین برای مدت کوتاهی نامرئی شوند. آن‌ها وظیفه دارند به یک جزیره‌ی تحت اشغال نیروهای کره‌ی شمالی بروند که ظاهرا از اهمیت چندانی برخوردار نیست. ماموریت اصلی آن‌ها یافتن گروهی از محققان و انتقالشان به یک مکان امن است اما در ادامه‌ی ماجرا مشخص می‌شود تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای در جزیره قرار دارد که به یک نژاد از موجودات بیگانه تعلق دارد؛ تکنولوژی‌ای که می‌تواند سرنوشت انسان‌ها را برای همیشه تغییر دهد.

به نظر شما نسخه‌ی جدید کرایسیس در راه است یا کرایتک می‌خواهد با اتخاذ سیاستی مشابه با کپکام و اکتیویژن، به ریمستر بازی‌های قدیمی خود بپردازد؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا