آیا صنایع استارک باعث خلق ابرشرور مرموز و جدید مارول شده است؟

بی پروایی تونی استارک در مقابل صنایع هوشمند خود!

صنایع استارک

اقدامات بی پروا تونی استارک در مدیریت صنایع استارک و مرد آهنی بودن او بارها منجر به خلق چندین ابرشرور از جمله زیک استن (Zeke Stane) شده است که گفته می‌شود نقش کلیدی در پروژه‌های آینده دنیای سینمایی مارول ایفا می‌کند. متأسفانه، مانند بسیاری از شرورهای قبل از او، آیرون مانگر زره اوبادیا استین خود را با فناوری دزدیده شده از Iron Man ساخته است و اینگونه یک بار دیگر ثابت می‌شود که بی توجهی استارک به فناوری خود باعث ایجاد مشکلات مکرر در دنیای مارول می‌شود.

مرد آهنی مخترع نابغه‌ای است که زره‌های آهنین او نقش کلیدی در نجات دنیای مارول از تهدیدات کوچک و بزرگ داشته است. با این حال، تونی استارک بد عادت بوده و همواره نسبت به فناوری خود بی‌احتیاط بوده است، که این امر در نهایت منجر به افتادن آن به دست  افراد اشتباهی می‌شود. زمانی که طرح‌های او در مینی‌سریال Armor Wars دزدیده شد و به جاستین همر فروخته شد، افرادی مانند Force، Stilt-Man، Titanium Man و Controller جزو شرورانی بودند که فناوری را از Stark Tech دزدیده شده بدست آورده و مورد سواستفاده قرار دادند. در MCU، فناوری تونی استارک منجر به ایجاد Ultron، Whiplash و Mysterio شد. با انطباق Armor Wars و Ironheart با MCU، شایعاتی وجود دارد که Zeke Stain اولین بازی خود را در این لایو اکشن خواهد داشت، شخصیت شروری که Iron Man به طور تصادفی به خلق آن کمک کرده است.

در سری کمیک Invincible Iron Man نوشته مت فراکشن و سالوادور لاروکا، استن به عنوان تهدید جدیدی برای مرد آهنی ظاهر شده و در حقیقت استن محصول اقدامات خود مرد آهنی است. او نه تنها پس از مرگ پدرش از تونی استارک متنفر و خشمگین شد، بلکه از فناوری این قهرمان برای تبدیل شدن به یک ابرشرور آهنین استفاده کرد. او با کمک فناوری بازار سیاه صنایع استارک، پیشرفت‌های سایبرنتیکی به خود داد.

استن یک روانشناس دیوانه است که به بمب گذاران انتحاری دستور می‌دهد تا به حملات تروریستی مرگبار در سراسر جهان دست بزنند.  در نهایت، استن یک زره می‌سازد که در ساخت آن از فناوری صنایع استارک استفاده می‌شود. در نبرد نهایی با استارک، استن خشمگین می‌خواهد انتقام پدرش را به عنوان انگیزه اصلی خود  برای مبارزه بگیرد. با این حال، تونی او را شکست می‌دهد و قبل از دستگیری این شرور، استارک به او می‌گوید “پدرش از تو باهوش‌تر بود. و شکست دادنش سخت‌تر بود.”

با توجه به اینکه داستان Zeke Stane کاملاً با MCU در سری بالقوه Armor Wars یا حتی Ironheart مطابقت دارد، شایعات مربوط به اولین حضور نهایی او در لایو اکشن دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. از آنجایی که مرد آهنی در مرگ پدر استن نقش داشت، او اکنون دلیل منطقی برای دنبال کردن صنایع استارک دارد. حتی با مرگ تونی استارک، استن همچنان می‌تواند انتقام خود را از هر کسی که این قهرمان به آنها اهمیت می‌داد بگیرد، و این کار را از زره‌ها و فناوری‌ او شروع کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا