1%
  • 10/10

علی‌رغم محبوبیت زیاد، فروش آیفون 15 و 16 کمتر از حد انتظار خواهد بود

عامل این اتفاق چیست؟

علی‌رغم محبوبیت زیاد، فروش آیفون 15 و 16 کمتر از حد انتظار خواهد بود ۰ ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
فروش آیفون 15

تحلیلگر معروف اپل، مینگ چی‌کو مدعی شده فروش آیفون 15 و 16 علی‌رغم عملکرد خوب اپل در بازار قرار نیست مطابق انتظار این شرکت باشد.

اپل موفق شد در کل سال ۲۰۲۳ برای اولین بار در تاریخ، گوشی‌های هوشمند بیشتری از سامسونگ بفروشد. این رکورد شگفت‌انگیز به لطف فروش عالی سری آیفون ۱۳ و ۱۴ ممکن شد اما آیفون ۱۵ هیچوقت نتوانست آنطور که باید ظاهر شود.

اپل هم خیلی راجع به فروش آیفون 15 خوش‌بین نیست، تا حدی که میزان سفارش تراشه برای این گوشی‌ها را تا ۱۵٪ کاهش داده است. طبق گفته‌های مینگ‌چی کو، اپل ۱۰ تا ۱۵٪ کاهش فروش برای سری آیفون ۱۵ و ۱۶ را در مقایسه با سال ۲۰۲۳ تجربه خواهد کرد.

فروش آیفون 15 در چین؛ نابسامان و خطرناک!

اپل در بازار کشور چین هم اصلا وضعیت خوبی ندارد. اگرچه این شرکت همچنان در صدر جدول از لحاظ فروش گوشی در چین قرار دارد اما اخیرا، ۳۰ الی ۴۰٪ از فروش گوشی‌هایش کاسته شد. با این وضعیت، هواوی که عملکردی استثنائی طی چند وقت اخیر داشته می‌تواند به خطری بزرگ برای شرکت آمریکایی در چین تبدیل شود.

کو مدعی شده در کشور چین، گوشی‌های تاشو و گوشی‌های مجهز به هوش مصنوعی طرفداران زیادی دارند. دو قابلیتی که در هیچ گوشی آیفونی از جمله آیفون 15 وجود ندارد تا فروش آن را بهبود ببخشند.

در گذشته خبرهایی در رابطه با احتمال ورود اپل به بازار گوشی‌های تاشو شنیدیم که خیلی جدی دنبال نشد. اما گفته می‌شود این شرکت درباره هوش مصنوعی کاملا جدی است و نسل بعدی را با امکانات زیادی از این حیث راهی بازار خواهد کرد.

با نگاهی به آینده، به نظر نمی‌رسد اپل جز هوش مصنوعی، تغییرات عمده‌ای را متوجه گوشی‌های سری آیفون ۱۶ کند. اگر قابلیت‌های هوش مصنوعی هم در حد انتظار نباشند، قطعا اپل مثل آیفون 15 با مشکل جدی از لحاظ فروش آیفون 16 مواجه خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments