1%
  • 0/10

iOS 18 بزرگ‌ترین آپدیت تاریخ آیفون خواهد بود؛ هوش مصنوعی به آیفون‌ها می‌آید

اپل برگه‌ی هوش مصنوعی را اینجا رو خواهد کرد

iOS 18 بزرگ‌ترین آپدیت تاریخ آیفون خواهد بود؛ هوش مصنوعی به آیفون‌ها می‌آید ۰ ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
iOS 18 آیفون

اپل قصد دارد با عرضه‌ی iOS 18 برای گوشی‌های آیفون از لحاظ امکانات هوش مصنوعی با سامسونگ و گوگل رقابت کند.

هوش مصنوعی، واژه‌ی محبوب و پرتکرار این روزهای دنیای فناوری است. در جهان اندروید،‌ گوگل و سامسونگ پرچم‌داران حوزه‌ی هوش مصنوعی محسوب می‌شوند. اما در ژوئن امسال ظاهرا اپل هم قصد دارد با iOS 18 وارد بازی هوش مصنوعی شود.

به گزارش وب‌سایت 9to5Mac، ظاهرا در کد نسخه‌ی بتای iOS 17.4، مشخص شده که اپل قصد دارد سیری را از طریق ادغام‌سازی با یک مدل زبانی بسیار بزرگ بهبود ببخشد.

اپل ظاهرا می‌خواهد از API چت‌بات معروف یعنی ChatGPT برای بررسی‌ها و تست‌های داخلی استفاده کند تا بتواند هوش مصنوعی اختصاصی‌اش را توسعه دهد. اپل تا به این لحظه از چیزی رونمایی نکرده اما هرچه که از تیم هوش مصنوعی این شرکت حاصل شود، برای رقابت با Gemini AI گوگل خواهد بود. همان هوش مصنوعی که به صورت اختصاصی برای گوشی‌های هوشمند طراحی شده است.

در کد iOS 17.4 همچنین آمده که سیری امکان خلاصه کردن متن به لطف هوش مصنوعی را در iOS 18 خواهد داشت. مشابه هوش مصنوعی خلاصه‌ساز گلکسی AI و Note Assist در گلکسی S24. از جمله چیزهایی که برای خلاصه‌سازی یک متن می‌توانید به سیری بگویید شامل «Please summarize» و «Please answer this question» و «Please summarize the given text» می‌شوند که همگی به معنای خلاصه کردن متن هستند.

هوش مصنوعی در iOS 18 با سرویس‌های دیگر اپل هم ادغام می‌شود

علاوه بر این‌ها، در کدهای iOS 17.4 آمده که اپل در نظر دارد هوش مصنوعی را در iMessage هم به کار بگیرد. این خبر را پیش‌تر وب‌سایت بلومبرگ منتشر کرده بود. اپل قرار است به لطف هوش مصنوعی، قابلیت‌هایی نظیر پاسخ هوشمند را به iMessages اضافه کند. طبق اطلاعات منتشر شده از سوی بلومبرگ، ظاهرا سرویس موسیقی اپل و اپلیکیشن‌هایی نظیر Pages و Keynote هم هوش مصنوعی را در iOS ۱۸ دریافت خواهند کرد.

در کدهای iOS همچنین آمده که اپل 4 مدل هوش مصنوعی مختلف را در دست بررسی دارد که ماهیت دقیق آن‌ها فعلا مشخص نیست. البته گفته می‌شود یکی از آن‌ها اینترنتی و دیگری به صورت محلی و آفلاین کار می‌کند اما فعلا مشخص نشده دقیقا چه هستند.

اپل با توسعه‌ی این قابلیت‌های هوش مصنوعی در iOS ۱۸ قطعا رقیب سرسختی برای گوگل و سامسونگ خواهد بود. حال باید دید نبرد هوش مصنوعی را چه شرکتی می‌برد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments