1%
  • 10/10

کلید کپچر در آیفون 16 چه کاری انجام می‌دهد؟

کلید کپچر در آیفون 16 چه کاری انجام می‌دهد؟ ۰ ۳۰ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون 16 کلید کپچر

گفته می‌شود سری آیفون 16 قرار است از کلید سخت‌افزاری جدیدی با نام کپچر بهره ببرد که وظیفه‌ی زوم را در این گوشی‌ها بر عهده خواهد داشت.

سری آیفون 16 هنوز تا رونمایی رسمی فاصله‌ی زیادی دارند اما با این حال این موضوع سبب نمی‌شود افشاگران از انتشار خبرها و اطلاعات پیرامون آن‌ها دست بردارند. به تازگی هم در رابطه با یکی از پرتکرارترین موضوع پیرامون سری آیفون 16 یعنی کلید کپچر اطلاعاتی منتشر شده است.

اینطور که وب‌سایت GSMArena مدعی شده، ظاهرا اپل در حال تست و آزمایش آیفون 16 و مدل‌های مختلف آن با کلید جدید است و می‌خواهد یک وظیفه‌ی مهم را هم به آن محول کند.

گفته می‌شود کلید کپچر در آیفون‌های مورد انتظار یک کلید فیزیکی خواهد بود که در سمت راست-پایین فریم یعنی دقیقا زیر کلید پاور شاهد تعبیه‌ی آن خواهیم بود. ظاهرا وظیفه‌ی این کلید همانطور هم که از نامش پیداست، عکاسی و فیلم‌برداری است. همچنین تاکنون در خبرها آمده که این کلید هم‌سطح با فریم کناری خواهد بود و از سنسور فشار هم بهره خواهد برد.

جزئیات جدیدی هم که پیرامون آیفون 16 و کلید کپچر آن منتشر شده حاکی از آن است که این کلید از سنسور فشار بهره می‌برد به این صورت که اگر آن را تا نیمه فشار دهید، فوکوس می‌کند و اگر هم تا آخر فشار داده شود، تصویر یا ویدیو ثبت و ضبط می‌کند. علاوه بر این‌ها، اپل ظاهرا قصد دارد یک ژست سوایپ‌گونه هم به این کلید اضافه کند که کاربر بتواند با استفاده از آن، مستقیما روی سوژه زوم کند.

این کنترل جدید در بخش زوم قطعا برای گوشی‌های قدرتمند این سری یعنی آیفون 16 پرو و پرو مکس که از زوم 5 برابری اپتیکال بهره می‌برند فوق‌العاده کاربردی خواهد بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments