1%
  • 0/10

برای اولین بار بعد از 13 سال، اپل بیشتر از سامسونگ گوشی فروخت

شرکت آمریکایی محبوب‌ترین برند ۲۰۲۳ شد

برای اولین بار بعد از 13 سال، اپل بیشتر از سامسونگ گوشی فروخت ۰ ۲۶ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
اپل سامسونگ

بالاخره اتفاقی که سامسونگ نگرانش بود رخ داد و اپل موفق شد بعد از 13 سال گوشی بیشتری در طول یک سال از سامسونگ بفروشد.

طی 13 سال گذشته، شاید بر حسب اتفاق اپل موفق می‌شد در یک سه ماه، گوشی بیشتری از سامسونگ به فروش برساند اما هیچوقت در طول یک سال چنین آماری را ثبت نمی‌کرد. در سال ۲۰۲۳ اما این اتفاق رخ داد؛ نه تنها اپل توانست رشد مثبتی را تجربه کند بلکه توانست با اختلاف خوبی از سامسونگ در صدر جدول محبوب‌ترین برند سال ۲۰۲۳ قرار بگیرد.

اپل در سال ۲۰۲۳ موفق شد ۲۳۴٫۶ میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند که در مقایسه با ۲۲۶٫۳ میلیون گوشی در سال ۲۰۲۲ رشدی تقریبا ۸ میلیونی را نشان می‌دهد (۳٫۷٪). در همین حال، سامسونگ ۲۲۶٫۶ میلیون گوشی راهی بازار کرده در حالی که غول کره‌ای سال گذشته ۲۶۲٬۲ میلیون گوشی فروخته بود. این یعنی افت ۱۳٫۶ درصدی در مقایسه با سال قبل.

حالا سامسونگ با در اختیار داشتن ۱۹٫۴٪ از سهم بازار در حالی به رده‌ی دوم رسیده که اپل با ۲۰٫۱٪ در صدر قرار دارد. این در حالی است که سال گذشته وضعیت دو شرکت در بازار به ترتیب ۲۱٫۷ و ۱۸٫۸٪ بود. البته یکی از دلایل اصلی این اتفاق این بوده که بسیاری از کاربران سامسونگ از چند ماه گذشته دست از خرید پرچم‌داران این شرکت کشیده و منتظر رونمایی از گوشی‌های جدید سری اس ۲۴ هستند. اما باز هم به نظر می‌رسد فرجی حاصل نخواهد شد چون اپل بعید است جایگاه نخست را حالا حالاها از دست بدهد.

نکته‌ی جالب هم اینجاست که سامسونگ در مقایسه با تمام شرکت‌های دیگر در این لیست بیشترین افت را داشته و بعد از Transsion با رشد استثنائی 30٫8 درصدی، اپل با رشد ۳٫۷٪ در رده‌ی دوم قرار دارد. از لحاظ فروش گوشی، بعد از اپل و سامسونگ، شیائومی را شاهد هستیم که در مقایسه با سال گذشته تقریبا ۸ میلیون گوشی کمتری فروخته و افتی ۴٫۷ درصدی را تجربه کرده است. سهم این شرکت چینی از بازار هم به ۱۲٫۵٪ رسیده در حالی که سال گذشته ۱۲٫۷ درصد بوده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments