1%
  • 0/10

نصب اپلیکیشن از منابع دیگر به زودی در آیفون ممکن می‌شود؛ اما با یک شرط عجیب!

نصب اپلیکیشن از منابع دیگر به زودی در آیفون ممکن می‌شود؛ اما با یک شرط عجیب! ۰ ۲۵ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
نصب اپلیکیشن آیفون

اپل طی یک تصمیم عجیب قصد دارد اپ استور را به دو بخش تقسیم کند که در یک بخش امکان نصب اپلیکیشن در آیفون از منابع دیگر وجود خواهد داشت.

همانطور که می‌دانید، در حال حاضر گوشی‌های آیفون از یک سیستم امنیتی قدرتمندی بهره می‌برند که به خاطر آن شما نمی‌توانید از منابع دیگر روی گوشی اپلیکیشن نصب کنید. در واقع هر چیزی که بخواهید باید از اپ استور آن را جست‌و‌جو کنید و اگر این اپ در اپ استور نباشد، هیچ راهی برای نصبش وجود نخواهد داشت یا اگر هم داشته باشد، بسیار سخت است.

از همین رو، اتحادیه‌ی اروپا تصمیم گرفت این فشار اپل را از روی کاربران بردارد و کاری کند که اپل مجبور شود به کاربران اجازه دهد خودشان تصمیم بگیرند چه اپی را از چه منبعی روی گوشی نصب کنند. اپل اما به شدت با این تصمیم مخالف بود اما اروپا بازار مهمی است و اپل هم اصلا دلش نمی‌خواهد با تحریم اتحادیه‌ی اروپا مواجه شود. به همین خاطر تصمیم گرفت اپ استور را به دو بخش تقسیم کند؛ یکی با امکان سایدلود و دیگری بدون این امکان.

به عبارتی دیگر، انتظار می‌رود از تاریخ 7 مارس که اپل باید با قانون اتحادیه‌ی اروپا موافقت کند، اپ استور به دو بخش تقسیم شود؛ یکی مخصوص کاربران اروپا که امکان نصب اپلیکیشن از منابع دیگر روی گوشی آیفون خود را خواهند داشت و دیگری برای سایر مردم جهان که به همین منوال کنونی پیش خواهد رفت.

 رئیس بخش آنتی تراست اتحادیه‌ی اروپا چندی پیش در اپل پارک با تیم کوک دیداری را ترتیب داد و طی آن به مدیرعامل اپل یادآوری کرد که نه تنها باید اجازه‌ی سایدلود اپلیکیشن‌ها را به کاربران بدهد بلکه باید امکان وارد کردن سیستم پرداخت شخص ثالث را هم سوا از سیستم پرداخت اپ استور به توسعه‌دهندگان بدهد تا دیگر پول بادآورده به حساب شرکت آمریکایی واریز نشود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments