1%
  • 0/10

گوشی آیفون 11 پرو ۳۰ روز کف دریاچه یخ زده دوام آورد

مقاومت آیفون در برابر یخ زدن و نفوذ آب

گوشی آیفون 11 پرو ۳۰ روز کف دریاچه یخ زده دوام آورد ۰ ۰۶ فروردین ۱۴۰۰ اخبار فناوری کپی لینک
گوشی آیفون 11 پرو

اکثر گجت‌های موجود در بازار در برابر شرایطی مثل سرما و یخ‌زدگی یا نفوذ آب مقاوم نیستند. اما پرچمدار سال گذشته اپل یعنی گوشی آیفون 11 پرو توانسته ۳۰ روز کف دریاچه یخ‌زده دوام بیاورد.

یک مرد کانادایی تصمیم گرفته بود که تولد ۵۰ سالگی خود را با ماهیگیری در دریاچه Waskesiu در ۲۸۰ مایلی شرق Edmonton جشن بگیرد.

وی زمانی که در حال ماهیگیری بود، گوشی هوشمندش را روی پایش گذاشته بود. به دلیل وزش باد شدید مجبور می‌شود چادر محل اقامتش را محکم کند. در همین حین فراموش می‌کند که گوشی تلفن همراهش روی پایش بوده و هنگام بلند شدن گوشی داخل دریاچه می‌افتد.

در ابتدا او قصد نداشت به دنبال گوشی بگردد اما بعد پشیمان می‌شود و با دخترش اقدام به جستجو برای گوشی آیفون 11 پرو می‌کنند و پس از چند بار تلاش توانستند جای گوشی را پیدا کنند.

پس از یافتن محل گوشی iPhone 11 Pro، او یک آهن‌ربا را به قلاب ماهیگیری متصل کرد و با استفاده از آن توانست گوشی خود را از بستر دریاچه به بالا بکشد.

وی پس از یافتن گوشی، تصمیم گرفت که باتری دستگاه را شارژ کند و پس از شارژ کردن آن متوجه شد که گوشی به درستی کار می‌کند.

گوشی آیفون 11 پرو در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد و از گواهینامه IP68 پشتیبانی می‌کند و این بدان معنی است که این دستگاه به مدت ۳۰ دقیقه می‌تواند در عمق ۴ متری آب دوام بیاورد. اما هنوز علت دوام این پرچمدار در کف دریاچه یخ زده آن هم به مدت ۳۰ روز هنوز مشخص نیست.

جالب است بدانید، چندی پیش اتفاقی مشابه رخ داد و یک شخص برای پیدا کردن گوشی iPhone XS خود به داخل یک دریاچه پرید. پس از چند ساعت جستجو این شخص توانست گوشی هوشمند خود را پیدا کند و دستگاه نیز آسیب جدی ندیده بود و به درستی کار می‌کرد. با این وجود مقاومت گوشی iPhone 11 Pro بهتر بوده زیرا در عمق بیشتر، دمای کم‌تر و مدت زمان طولانی‌تری دوام آورده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments