1%
  • 0/10

در iOS 17.2 امکان ترجمه متن به کلید اکشن اضافه می‌شود

در iOS 17.2 امکان ترجمه متن به کلید اکشن اضافه می‌شود ۰ ۰۷ آبان ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
ترجمه متن کلید اکشن

اپل قرار است به زودی آپدیت iOS 17.2 را برای گوشی‌‌هایش عرضه کند که طی آن، امکان ترجمه متن به کلید اکشن آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس اضافه می‌شود.

آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس تنها گوشی‌های اپل هستند که از کلید اکشن به جای کلید میوت معروف بهره می‌برند. این کلید به جای فقط میوت کردن گوشی قادر است کارهای بسیار بیشتری را هم در صورت تمایل کاربر انجام دهد اما یک کار در هر زمان. یعنی نمی‌توانید با آن دو کار را انجام دهید.

یکی از جذاب‌ترین گزینه‌هایی هم که حالا به این کلید اکشن اضافه شده امکان ترجمه متن است. اپل از همان ابتدا هم گفته بود که این قابلیت به کلید اکشن اضافه خواهد شد اما نه در لحظه‌ی عرضه‌ی سری آیفون ۱۵ در ماه سپتامبر.

قابلیت یادشده هم به این صورت کار می‌کند که وقتی کلید اکشن را روی آن تنظیم می‌کنید، کافی است روی کلید اکشن ضربه زده و نگه داشته باشید تا یک پنجره مشابه تصویر زیر برایتان به نمایش در بیاید. حالا گوشی آماده‌ی گوش دادن به صوت مورد نظر است تا بتواند آن را به زبانی که انتخاب کردید، ترجمه کند.

امکان تغییر زبان ترجمه هم از طریق تنظیمات خود برنامه‌ی مترجم وجود خواهد داشت. این اپلیکیشن در حال حاضر از زبان‌هایی نظیر چینی، انگلیسی، هلندی، فرانسوی، آلمانی، اندونزیایی، ایتالیایی، اسپانیایی، کره‌ای، ژاپنی، لهستانی، پرتغالی، روسی، تایلندی، ترکیه‌ای، اوکراینی و ویتنامی پشتیبانی می‌کند.

برای تنظیم قابلیت ترجمه متن روی کلید اکشن کافی است وارد تنظیمات گوشی شده و به سمت پایین اسکرول کنید تا به گزینه‌ی Action Button برسید. سپس بین گزینه‌های آن سوایپ کنید تا به قابلیت ترجمه برسید. به همین سادگی امکان تنظیم قابلیت ترجمه متن روی کلید اکشن در آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس فراهم خواهد شد تا کاربر در سریع‌ترین زمان ممکن بتواند صداهایی را که می‌شوند به زبان مورد نظر خود ترجمه کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments