استودیوی سازنده‌ی Call of Duty 2022 رسما معرفی شد

اینفینیتی وارد باری دیگر هدایت مجموعه را به دست می‌گیرد

استودیوی سازنده‌ی Call of Duty 2022 رسما معرفی شد عرفان بدری ۰ ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ اخبار بازی
سازنده‌ی Call of Duty 2022

شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) به تازگی در گزارش مالی سه ماهه‌ی چهارم سال مالی گذشته خود اعلام کرده است که استودیوی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) سازنده‌ی Call of Duty 2022 خواهد بود و هدایت این بازی و عنوان Call of Duty: Warzone را بر عهده خواهد داشت.

همان طور که بسیاری از بازیکن‌ها انتظار داشتند، در سال میلادی جاری نیز قرار است شاهد انتشار نسخه‌ی جدیدی از مجموعه‌ی Call of Duty باشیم. تا به حال شایعات و گزارشات زیادی در رابطه با این عنوان مورد انتظار منتشر شده، اکنون شرکت اکتیویژن بلیزارد که وظیفه‌ی انتشار این سری را بر عهده دارد، اولین اطلاعات از این بازی را گه فعلا آن را با نام Call of Duty 2022 می‌شناسیم، منتشر کرده است.

شرکت اکتیویژن بلیزارد اخیرا در آخرین گزارش مالی خود که مربوط به سه ماهه‌ی چهارم سال مالی گذشته است، تائید کرده است که استودیوی سازنده‌ی Call of Duty 2022 اینفینیتی وارد خواهد بود و امسال این توسعه‌دهنده وظیفه‌ی ساخت Call of Duty جدید و هدایت بازی Call of Duty: Warzone را بر عهده دارد. تیم این استودیو که سابقه‌ی ساخت بازی‌هایی از جمله Call of Duty: Ghosts ،Call of Duty: Infinite Warfare و Call of Duty: Modern Warfare را دارد، در حال کار روی بلندپروازانه‌ترین نسخه از این مجموعه است که با پیشگامانه‌ترین نوآوری‌ها در صنعت بازی‌های ویدئویی همراه خواهد بود. اینفینیتی وارد همچنین برای پیشبرد برنامه‌های جدید و معرفی نشده‌ی خود در دنیای Call of Duty در حال افزایش منابع توسعه‌ی خود در سراسر جهان است.

همچنین خود استودیوی اینفینیتی وارد نیز برای تائید این خبر در حساب رسمی توئیتر خود اعلام کرد:

نسل جدید Call of Duty به‌زودی عرضه می‌شود. خونسرد باشید.

البته لازم به ذکر است که اینفینیتی وارد تنها توسعه‌دهنده‌ی این بازی نخواهد بود، بلکه تنها سازنده‌ی اصلی است و هدایت پروژه را بر عهده خواهد داشت، بنابراین چند استودیوی دیگر که طبق گزارشات یازده استودیو هستند، به اینفینیتی وارد در ساخت Call of Duty 2022 کمک می‌کنند.

هنوز هیچ گونه اطلاعات رسمی‌ای از بازی Call of Duty 2022 نداریم، اما طبق شایعات این عنوان دنباله‌ای برای Call of Duty: Modern Warfare 2019 خواهد بود و با نام Call of Duty: Modern Warfare 2 عرضه می‌شود. همچنین به گفته‌ی یکسری از منابع خبری این بازی روی مبارزه با کارتل‌های موارد مخدر کلمبیایی تمرکز دارد و یک برداشت سخت‌تر و خشن‌تر از نسخه‌ی قبلی خود خواهد بود. گفته می‌شود که بازی Call of Duty: Warzone هم امسال یک نقشه‌ی جدید و یک حالت اسپین‌آف دریافت خواهد کرد.

علاوه بر این‌ها، هنوز مشخص نیست که این بازی تنها برای کنسول‌های نسل نهمی منتشر خواهد شد، یا این که به صورت میان‌نسلی در دسترس قرار می‌گیرد. با اینحال انتظار می‌رود که دارندگان پلی‌استیشن 4 و اکس‌باکس وان امسال هم بتوانند نسخه‌ی جدید Call of Duty را تجربه کنند.

گزارش شده که دو نسخه‌ی این مجموعه یعنی Call of Duty: Black Ops – Cold War و Call of Duty: Vanguard نتوانسته‌اند انتظارات شرکت اکتیویژن بلیزارد را از لحاظ مالی و جذب بازیکن برآورده کنند، بنابراین این کمپانی قصد دارد Call of Duty 2022 را به جای ماه نوامبر، کمی زودتر و در اکتبر منتشر کند.

شرکت اکتیویژن بلیزارد مدتی پیش با مبلغ ۶۸.۷ میلیارد دلار توسط مایکروسافت (Microsoft) خریداری شد، با اینحال این معامله هنوز به طور کامل نهایی نشده است و علاوه بر این اکتیویژن بلیزارد تعهداتی به شرکت سونی دارد، بنابراین منابع خبری گفته‌اند که فعلا می‌توان انتظار داشت سه بازی بعدی Call of Duty هم برای کنسول‌های پلی‌استیشن منتشر شوند و انحصاری اکس‌باکس نباشند. در خصوص سال‌های بعدی هنوز خبر قطعی منتشر نشده است، اما گفته می‌شود مایکروسافت قصد دارد به روند انتشار سالیانه‌ی مجموعه‌ی Call of Duty پایان دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا