تریلر فیلم ایندیانا جونز 5 با حضور هریسون فورد منتشر شد

همان ایندی دوست‌داشتنی همیشگی

کمپانی دیزنی طی مراسم Super Bowl از تریلر فیلم ایندیانا جونز 5 رونمایی کرد که بازگشتی حماسی از هریسون فورد را به این نقش شاهد هستیم.

باستان‌شناس مورد علاقه دنیای سینما برای آخرین بار در فیلم سینمایی Indiana Jones & The Dial Of Destiny سوار بر قطار ماجراجویی خواهد شد و یک‌بار ديگر این شانس را خواهیم داشت تا هریسون فورد را در این نقش ملاقات کنیم‌. تریلر فیلم ایندیانا جونز 5 که جدیدترین اثر در فرنچایز به حساب می‌آید، این بار هریسون فورد را در کنار هلنا دخترخوانده‌اش نشان می‌دهد که فیبی والر-بریج (Phoebe Waller-Bridge) وظیفه ایفای نقش آن را بر عهده دارد. ایندیانا جونز در این قسمت با قمار کردن سعی در یافتن وسیله‌ای دست‌ساز دارد، البته که گروهی از نازی‌های سابق هم در تلاش برای دزدیدن این وسیله از ایندیانا جونز و دخترخوانده‌اش هستند.

در کنار هریسون فورد (Harrison Ford) و فیبی والر-بریج، هنرپیشگانی همچون جان ریس-دیویس (John Rhys-Davies) در نقش صلاح، آنتونیو باندراس (Antonio Banderas)، شانت رنه ویلسون (Shaunette Renée Wilson)، توماس کرچمان (Thomas Kretschmann)، توبی جونز (Toby Jones)، بوید هالبروک (Boyd Holbrook) و مدس میکلسن (Mads Mikkelsen) در Indiana Jones & The Dial Of Destiny ایفای نقش خواهند کرد. تریلر فیلم ایندیانا جونز 5 در حالی رونمایی شد که هنوز ماه‌ها تا انتشار خود فاصله دارد. این تریلر جدید شامل صحنه‌های هیجان‌انگیز زیادی بود که برای آخرین بار هریسون فورد را در قامت ایندیانا جونز روی پرده‌های سینما نشان خواهد داد.سازندگان Indiana Jones & The Dial Of Destiny از فناوری استفاده خواهند کرد که سن بالای هریسون فورد را کمتر نشان داده و پیری وی به نوعی کاهش یافته است.

چه چیزهایی در تریلر فیلم ایندیانا جونز 5 نمایش داده شد؟

اگرچه تریلر فیلم ایندیانا جونز 5 بسیار کوتاه بود، اما حداقل از ویدیو نمایش‌داده شده در D23 بیشتر به طول انجامید. در این تریلر شاهد به کارگیری فناوری جالبی هستیم که هریسون فورد پیر را جوان نشان داده و در صحنه‌ای کوتاه اما تاثیرگذار او را مقابل مدس میکلسن نازی طی جریانات سال ۱۹۴۴ نشان می‌دهد. خود هریسون فور در مورد این هوش مصنوعی بسیار مشتاق بوده و این هوش مصنوعی را ارجاعی بر چهره جوان‌تر خود در آثار ساخته‌شده توسط لوکاس فیلم (Lucasfilm) می‌داند. جالب است بدانید که تریلر فیلم ایندیانا جونز 5 شخصیت‌های مدس میکلسن و هریسون فورد را به گونه‌ای نشان می‌دهد که گویی آن‌ها در اوایل دهه ۴۰ با یکدیگر ملاقات داشته‌اند، در حالی که اولی چنین ملاقاتی را با ماجراجوی معروف اصلا به خاطر نمی‌آورد.

علاوه بر هریسون فورد، تریلر فیلم ایندیانا جونز 5 مدس میکلسن را هم در گذشته نشان می‌دهد و به لطف فناوری جوان‌سازی فاصله سنی ۲۰ساله بین آن‌ها اصلا احساس نمی‌شود. با در نظر گرفتن بسیاری از تئوری‌های فیلم سینمایی Indiana Jones & The Dial Of Destiny، به نظر می‌رسد در این نسخه با مقوله سفر در زمان رو به رو هستیم و این شایعه به جذابیت فیلم می‌افزاید، چرا که مشتاق هستیم تا ببینیم طی این ماجراجویی با چه افرادی دیدار خواهیم کرد. ظاهرا همه اهالی سینما طی سال‌های اخیر و پیش‌رو درگیر مضامینی همچون سفر در زمان و مولتی‌ورس شده‌اند. یکی از نکات مهم دیگر Indiana Jones & The Dial Of Destiny وجود صحنه‌های CGI و نگرانی طرفداران در مورد این مساله است. هرچند جلوه‌های ویژه طی سال‌های طولانی عضوی ثابت از آثار لوکاس فیلم بوده‌اند، اما عنوان Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull در زمان خود با نقدهای منفی بسیاری از هواداران رو به رو شد. آن‌ها معتقد بودند که اثر یادشده کیفیت مطلوب را نداشته و درخور چنین عنوانی نیست. فیلم سینمایی Indiana Jones & The Dial Of Destiny در تاریخ ۳۰ ژوئن مصادف ۹ تیر ۱۴۰۲ روی پرده‌های سینما اکران خواهد شد و این آخرین بار خواهد بود که ایندی دوست داشتنی را با هریسون فورد می‌بینیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا