مرگ یکی از دست‌اندرکاران Indiana Jones 5 در پشت صحنه!

تراژدی در مراکش

دست‌اندرکاران Indiana Jones 5

با توجه به گزارشی که اخیرا روی خروجی وب سایت NY Post قرار گرفته، یکی از دست‌اندرکاران Indiana Jones 5 جان خود را از دست داده است.

با گذشت حدودا دو دهه، استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) و هریسون فورد (Harrison Ford) چهارمین فیلم ایندیانا جونز را ساخته و تحت عنوان Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull روی پرده نقره‌ای بردند. اگرچه انتظارات مالی سازندگان خود را برآورده ساخت و نزدیک به ۸۰۰ میلیون دلار فروخت، به هیچ وجه نتوانست در جلب بازخوردهای مثبت مانند برادران بزرگتر خود عمل کند. البته این اتفاق جلوی سرمایه‌گذاران را نگرفت و حالا قسمت پنجم در فاز فیلمبرداری است. مطابق انتظار، گروهی از طرفداران نگاه امیدوارانه‌ای به قسمت پنجم نداشته و ترجیح می‌دهند خاطرات نوجوانی و جوانی‌شان دست نخورده باقی بماند.

قسمت پنجم در حال حاضر عنوان رسمی نداشته و در حال حاضر با نام Indiana Jones 5 شناخته می‌شود. استیون اسپیلبرگ چند سالی به عنوان کارگردان در پروژه حضور داشت اما نهایتا کنار کشید. دلیل این اتفاق را باید در فیلمنامه جستجو کرد. دست‌اندکاران پیش‌نویس‌های مختلفی را آماده کردند اما هیچ کدام در جلب نظر کارگردان آمریکایی موفق نبودند. در پی تکرار این اتفاق، اسپیلبرگ ترجیح داد کنار کشید و صندلی‌اش را به فرد دیگری واگذار کند. در حال حاضر جیمز منگولد (James Mangold) به عنوان فیلمنامه‌نویس و کارگردان جدیدترین فیلم ایندیانا جونز شناخته می‌شود. او فیلم‌های Logan و Ford v Ferrari را در پرونده هنری خود دارد. در ضمن، اسپیلبرگ همچنان یکی از تهیه‌کنندگان فیلم به شمار می‌رود.

طبق گزارشی که وب سایت NY Post کار کرده، یکی از دست‌اندرکاران Indiana Jones 5 جان خود را از دست داده است. فرد مزبور، نیک کیوپاک (Nic Cupac) نام داشته و یکی از فیلمبرداران بود. کیوپاک شاید نام شناخته شده‌ای نباشد اما پرونده هنری‌اش فرنچایزهای شاخصی مانند پارک ژوراسیک، هری پاتر و جنگ ستارگان را در خود جای داده است. بد نیست بدانید او تنها ۵۴ سال سن داشت و بدن بی‌جانش در هتل پیدا شد. طبق بررسی‌های اولیه، کیوپاک به صورت طبیعی جان خود را از دست داده است. در ادامه می‌توانید بخشی از بیانیه‌ای که توسط سخنگوی تیم روابط عمومی فیلم منتشر شده را مطالعه کنید:

قلب‌های ما با اعضای خانواده و دوستان نیک کیوپاک است؛ همکاری بسیار بااستعداد و عضوی از جامعه فیلمسازی که شدیدا دلمان برایش تنگ خواهد شد. مرگ ناگهانی او هیچ ارتباطی به فرایند تولید فیلم Indiana Jones 5 نداشت.

همانطور که مطالعه کردید، سخنگوی تیم روابط عمومی Indiana Jones 5 در بیانیه خود تاکید دارد مرگ نیک کیوپاک سر صحنه فیلمبرداری رخ نداد. ریشه تاکید روی این موضوع را باید در اتفاقی جستجو کرد که اخیرا حین ضبط یکی از صحنه‌های فیلم Rust رخ داد؛ اتفاقی که به زخمی شدن کارگردان و مرگ فیلمبردار منجر شد. فرایند تولید Rust تا اطلاع ثانوی متوقف شده و نیروی پلیس سنتافه (شهری واقع در ایالت نیومکزیکو آمریکا) هم اکنون در حال بررسی ابعاد مختلف ماجرا است.

هریسون فورد دهه هشتم زندگی خود را پشت سر می‌گذارد. با این حال، بازگشته و قرار است در Indiana Jones 5 نقش اصلی را ایفا کند. مطابق انتظار، برای ضبط برخی صحنه‌ها از بدلکار استفاده می‌شود. از دیگر نام‌های حاضر در تیم بازیگری می‌توان به مس میکلسن (Mads Mikkelsen) و آلنتونیو باندراس (Antonio Banderas) اشاره کرد. در انتها، لازم به ذکر است فیلم مزبور از تاریخ ۹ تیر سال ۱۴۰۲ (مصادف با ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۳ میلادی) به سینماها خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا